دستگاه‌های اجرایی و دولتی از نشریات و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان هیچ حمایتی نمی‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
دستگاه‌های اجرایی و دولتی از نشریات و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان هیچ حمایتی نمی‌کنند

دستگاه‌های اجرایی و دولتی از نشریات و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان هیچ حمایتی نمی‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر هیچ حمایتی از سوی دستگاه‌های اجرایی و دولتی از نشریات و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

- اخبار استانها -

محمدهادی طهرانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: خانه مطبوعات یک تشکیلات فرهنگی، صنفی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که یکی از وظایف اصلی آن حمایت از نشریات، مطبوعات و اصحاب رسانه به جهت تقویت سطح کیفی و کمی آنها است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع در استان سیستان و بلوچستان ۹۵ نشریه وجود دارد که از این تعداد ۵۴ نشریه چاپی و ۴۱ نشریه الکترونیک هستند همچنین از نظر ترکیب جنسیتی ۶۸ نفر از برادران و ۲۷ نفر از خواهران دارای مجوز این نشریات هستند.

وی یکی از برنامه‌های اصلی خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان را آموزش برای حمایت از مطبوعات عنوان کرد و افزود: متاسفانه مشکلات رسانه‌ها مشکلاتی مبتلابه است که دامن تمام نشریات سطح کشور را گرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های کاغذ، چاپ، فیلم و … اشاره کرد، مشکلاتی که برای انتشار یک نشریه در حوزه نشریات مکتوب و در حوزه نشر الکترونیک فضای میزبانی و هاستینگ‌هایی که با افزایش نرخ دلار باعث مشکلاتی شده و سبب شده حیات نشریات استان به خطر بیفتد.

طهرانی‌مقدم با بیان اینکه خانه مطبوعات استان برای حمایت از نشریات ابتدا باید سطح کیفی و تخصصی اصحاب رسانه را بالا ببرد، تصریح کرد: از دوره‌ای که هیئت مدیره جدید منصوب شد چندین برنامه آموزشی برای اصحاب رسانه استان اجرا شده و همچنین چند فعالیت برای کمک و تجهیز دفاتر نشریات انجام شده است.

این فعال عرصه رسانه از برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی و آموزشی در خارج استان به عنوان دیگر برنامه خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان نام برد و اضافه کرد: در حال حاضر هیچ حمایتی از سوی دستگاه‌های اجرایی و دولتی از نشریات و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان نمی‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان یک استان صنعتی نیست؛ در واقع اکثر رسانه‌های استان برای تامین هزینه‌های جاری خود مانده‌اند که در این میان افزایش هزینه‌های چاپ و کاغذ نیز مزید بر علت شده تا به صورت فصلی شاهد عدم فعالیت نشریات و ماده ۱۶ شدن آن‌ها شویم.

مدیران به دنبال حاشیه امن هستند

وی به شکایت برخی مدیران از اصحاب رسانه اشاره کرد و افزود: عدم سعه صدر مدیران دامن بسیاری از اصحاب رسانه استان را گرفته، چرا که بسیاری از مدیران تحمل انتقاد را ندارند و همین امر سبب شده که شکایت‌های مستمری از رسانه‌ها انجام شود؛ این یکی از مشکلاتی است که اصحاب رسانه همواره با آن رو به رو می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای رفع این مشکل با دستگاه قضا و وزارت ارشاد پیگیری‌هایی انجام شده است؛ مدیران به دنبال حاشیه امن برای خود هستند و در حضور رسانه‌ها حاضر نمی‌شوند همین نزدیکی مدیران و رسانه‌ها می‌تواند به ارتقای دستگاه مربوطه کمک کند.

طهرانی مقدم تصریح کرد: همیشه اصحاب رسانه بوده‌اند که مشکلات مردم را در رسانه‌ها مطرح کرده‌اند اما هیچگاه مشکلات رسانه‌ها را کسی پیگیری نکرده و این یکی از دغدغه‌هایی است که انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی به کمک رسانه‌ها بیایند تا بتوانیم شاهد تبادل اطلاعات، اطلاع‌رسانی دقیق با صحت و سرعت بالا باشیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: در واقع توسعه فرهنگی و امنیت پایدار دغدغه همه اصحاب رسانه است؛ این مسئله قطعا محقق نمی‌شود مگر اینکه از نقطه فرهنگی شروع کنیم که نقطه فرهنگ سربازان آن همین اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | واکنش سید علی خمینی به مردمی که می‌خواهند دستش را ببوسند

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.

انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ

الفالف8 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶ ۳۹۸۰۴۲۹۰۰۵به گزارش فارس، در پی وعده داده شده برای ارائه تصاویر پهپادهای نیروی هوافضای سپاه از ناو آمریکایی «یو اس اس باکسر» که مدعی سرنگون کردن پهپاد ایران در روز پنج شنبه و در تنگه هرمز شده بود، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولین تصاویر مرتبط با این ماجرا را برای اثبات این دروغ امریکایی رسانه‌ای کرد. بنا به این گزارش، با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت‌های جاری، ورود ناوچه امریکایی «یو اس اس باکسر» و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاههای پهپادی خودی، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده‌ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده‌اند. بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.

فیلم | موزیک ویدئو جدید رضا صادقی با نقش آفرینی رزیتا غفاری

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.

سقوط خودروی راننده زن به داخل دریاچه، عاقبت استفاده از گاز به جای ترمز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن در نزدیکی دریاچه‌ای در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، قصد تغییر مسیر خودرو را داشت که اشتباه گرفتن پدال گاز و ترمز، باعث شد تا خودرو مستقیم به سمت دریاچه حرکت کند و در آن فرو رود. خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانی، خودرو و راننده آن بدون آسیب، به خشکی منتقل شدند. انتهای پیام/

فیلم گفتگوی اختصاصی با حمید مشکی نوچه صورت خط خطی وحید مرادی / دختر لاکچری چرا می‌ترسید!

رکنارکنا1 روز قبل
حمید مشکی به خبرنگار رکنا گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. وحشت دختر تهرانی از حمید مشکیوحشت دختر تهرانی از همدست مخوف وحید مرادی به اندازه‌ای زیاد بود که می‌ترسید به کلانتری برود. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
الفالف1 روز قبل
حالا انگار یک برمودای دیگر هم در خلیج فارس و تنگه هرمز پیدا شده. نفتکشی که آخرین مرتبه و همین چند روز قبل از تنگه هرمز عبور کرده و بعدش هم دیگر کسی خبر ندارد الان کجاست و چه اتفاقی برایش افتاده. بندری که یکی در غرب امارات متحده عربی در این سوی تنگه هرمز (داخل خلیج فارس) و دیگری در آن سوی تنگه هرمز (رو به دریای عمان) قرار دارند. پاتریک وینتور در گزارشش نوشته که نفتکش ناپدید شده هفتم جولای (یکشنبه ۱۶ تیر) از مقابل بندر شارجه به سمت تنگه هرمز حرکت کرده. حالا جالب است که دقیقا در همان روزی که در غرب تنگه هرمز چنین اتفاقی افتاده، در آن سوی تنگه هرمز در دهانه دریای عمان نفتکش ناپدید شده به سمت شمال تنگه هرمز تغییر مسیر داده و بعد هم در تنگه برمودای هرمز خلیج فارس، ناپدید شده!

نظرها

اخبار بیشتر