نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
شیراز- ایرنا- پرداختن به جایگاه مادر و گسترش فرهنگ احترام به والدین موضوعی است که همواره تازگی دارد و در برهه‌های زمانی مختلف باید بدان پرداخته شود.

صاحب‌نظران و فعالان حوزه اجتماعی و روانشناسی معتقدند والدین و به ویژه مادران با آموزش درست انگاره‌های اجتماعی به فرزندان می‌توانند از بسیاری از مشکلات و بزه‌های اجتماعی جلوگیری کنند؛ در عین حال امروزه نقش پررنگ مادران در جوامع بر کسی پوشیده نیست و زنان پا به پای مردان در عرصه‌های اقتصادی و علمی نیز جایگاهی ویژه یافته‌اند.

با وجود این نقش سنتی مادر در جوامع با نقش مدرن او آمیخته شده است و نیاز به تعریف دوباره جایگاه مادر و معرفی مادران نمونه احساس می‌شود.

نکوداشت مادر به عنوان محور همدلی ایرانیان موضوعی برای گردهم آمدن نمایندگانی از اقوام و ادیان الهی استان فارس در ایرنا فارس بود. میهمانان این نشست درباره جایگاه مادر در جغرافیا و فرهنگ بومی خود سخن گفتند.

کالبد هر جامعه، خانواده و قلب آن مادر است

مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین‌المللی مادر در این جلسه با بیان اینکه همه مادران کره خاکی برای این بنیاد جایگاهی ویژه دارند، عنوان کرد: منشور بنیاد مادر خط قرمز آن است و در آن آمده است که این بنیاد، مجموعه‌ای فرهنگی و بین‌المللی است که به‌صورت غیردولتی فعالیت می‌کند و وابسته به هیچ سازمان، نهاد، حزب یا گروهی نیست و هر گونه فعالیت سیاسی در آن ممنوع است؛ همچنین هرگونه تبعیض از لحاظ زبان، رنگ، ملیت، قومیت، فرهنگ، عقیده و مذهب از منظر این بنیاد مذموم است.

غلامرضا محمدی اهداف هفتگانه بنیاد مادر را آشنایی جامعه به ویژه نسل جوان با جایگاه و نقش والای مادر و ارتقا و بازآفرینی ارزش‌های قداست‌آمیز او از منظر خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی؛ تببین و تأثیر نقش مادران در ساختن جامعه‌ای ایده آل؛ پررنگ کردن مسئولیت‌های جامعه به ویژه فرزندان در قبال حقوق مادران؛ آموزش مسئولیت‌های خطیر مادری به زنان جوان در قبال فرزندان و رفتار متقابل آنان نسبت به مادران؛ ایجاد مراکز مشاوره برای مادران؛ فراهم‌آوردن زمینه آموزش از مهد کودک تا دانشگاه و نیز انتخاب مادران نمونه و برگزاری آئین نکوداشت در هر دو سال یک‌بار اعلام کرد. ‌

بنیانگذار بنیاد مادر، از مادر در همه جوامع فرهنگی با عنوان یک شاخص یاد کرد و ادامه داد: کالبد هر جامعه، خانواده و قلب آن مادر است.

نکوداشت مادر، محوری برای همدلی ایرانیان

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر آئین نکوداشت مادر در ۲۸ استان کشور و ۲۰ شهرستان و ۲۰ روستای فارس برگزار شده است، عنوان کرد: دغدغه ما این بود که بتوانیم همدلی و همبستگی را حول محور مادر در ایران و در جهان به وجود آوریم.

وی با اشاره به آئین انتخاب مادران نمونه از میان اقوام و مذاهب ایرانی بیان داشت: بنیاد مادر ۱۷ قوم را شناسایی کرده است و طی مکاتبه با همه استان‌ها، از هر قوم سه مادر معرفی خواهد شد و بنیاد مادر یک نفر را به‌عنوان نماینده آن قوم معرفی خواهد کرد، همین روش برای ادیان الهی نیز با رایزنی با نمایندگان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی به کار گرفته شده است و آئین نهایی معرفی مادران نمونه در ۱۵ اسفندماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

بنیانگذار بنیاد مادر با اشاره به مذاکراتی که با محمدمهدی مظاهری، دبیرکل سازمان فرهنگی اکو از سوی این بنیاد صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با همکاری این سازمان فرهنگی که هم‌اکنون ۱۰ کشور در آن عضویت دارند، فعالیت فرهنگی بنیاد مادر در گستره جهان نیز ادامه خواهد یافت.

مؤسسه فرهنگی اکو، سازمانی منطقه‌ای است که توسط ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تأسیس شد. جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان عضو آن هستند. ‌

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 13

بنیانگذار بنیاد مادر: مادر در جامعه مانند ستون چادر عشایر است که مأموریت‌های ویژه ای را بر دوش دارد.

محمدی اظهار داشت: مادر در جامعه مانند ستون چادر عشایر است که همه مسائل را بر دوش دارد و پدر مسئول امنیت و آسایش است و مادر مسئول زندگی اقتصاد و آرامش است.

وی با اشاره به شاخص‌های انتخاب مادر نمونه در این بنیاد گفت: ۵ اصل را برای انتخاب مادر نمونه در نظر گرفته‌ایم؛ بر این اساس مادر نمونه باید فرزند خوب، همسر شایسته، مادری نمونه و شهروندی موفق باشد که یک کار شاخص در حوزه اجتماعی انجام داده باشد.

* محمدی: بنیاد مادر ۱۷ قوم را شناسایی کرده است و طی مکاتبه با همه استان‌ها، از هر قوم سه مادر معرفی خواهد شد و بنیاد مادر یک نفر را به‌عنوان نماینده آن قوم معرفی خواهد کرد

* همین روش برای ادیان الهی نیز با رایزنی با نمایندگان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی به کار گرفته شده است

* آئین نهایی معرفی مادران نمونه در ۱۵ اسفندماه جاری در تهران برگزار می‌شود وی با بیان اینکه فرهنگ احترام به والدین باید برای اعضای جامعه تبیین شود، ابراز داشت: سقوط اخلاقی و بزهکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی به خانواده می‌رسد. پدر و مادری که مشغول امرار معاش و دغدغه‌های دیگر هستند، از این غافل‌اند که سرمایه اصلی آن‌ها فرزندانشان است.

سرمایه‌گذاری بر تقویت بنیاد خانواده از سرمایه‌گذاری اقتصادی مهم‌تر است

مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین المللی مادر اظهار داشت: اگر به جای سرمایه گذاری در بنگاه‌های اقتصادی دیربازده و زودبازده و حتی شرکت نفت بر تقویت بنیاد خانواده سرمایه گذاری کنیم و مادران جوان را آموزش دهیم، ثمره این کانون خانواده هزار برابر سرمایه کارگاه‌های اقتصادی است.

محمدی با تاکید بر اینکه مخالف کار کردن مادران در خارج از خانه نیستیم، اظهار داشت: مادران باید تحصیل‌کرده و در اجتماع باشند؛ اما به صورت پاره‌وقت و بخشی از زمان خود را برای تربیت فرزندان در خانه بگذرانند و بابت آن حقوق کامل بگیرند.

وی ادامه داد: بهمن‌بیگی این تابو را شکست و از زمانی که مدارس عشایری را تأسیس کرد، هر مدرسه‌ای را که دانش‌آموز دختر نداشت، امتحان نمی‌کرد؛ بنابراین اقوام مختلف ناچار بودند دختران را به مدرسه بفرستند تا آنجا که تابوی مدرسه رفتن دختران شکسته شد.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 24

بانو سکینه کیانی نماینده ایل لر و همسر زنده یاد استاد محمد بهمن بیگی بنیانگذار آموزش و پرورش عشایری:

مادر در ایل، به شکل ویژه ای ایثارگر و وفادار است

جایگاه زنان و مادران در ایلات و عشایر ارتقا یافته است

سکینه کیانی همسر زنده یاد استاد محمد بهمن بیگی بنیانگذار آموزش و پرورش عشایری نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های همسرش برای اعتلای جایگاه زن در جامعه عشایری گفت: به دنبال این تلاش‌ها، امروز در عشایر دختران خلبان، مهندس، کارآفرین و پزشک داریم.

نماینده قوم لر در میزگرد خبری ایرنا گفت: الان در جامعه عشایری بانوان حرف اول را در زندگی می‌زنند و افزون بر اینکه به وظایف زندگی روزمره خود و فرزندانشان رسیدگی می‌کنند و برای همسرانشان زنانی نیکو هستند، به رشد شخصیتی و فرد نیز اهمیت می‌دهند و از همین منظر به بانوانی نمونه بدل شده‌اند که مایه افتخار هر ایل است.

وی با یادکرد از زندگی دشوار زنان عشایر در ایل بیان کرد: در ایل یک زن وظایف بسیاری بر گردن دارد، گاه پیش می‌آمد که از بعد از زایمان فرزندش را بغل می‌گرفت و همراه ایل روانه می‌شد، او علاوه بر نقش مادری وظایف اقتصادی را نیز بر دوش داشت و بسیار ایثارگر و وفادارانه کار می‌کرد.

انتخاب مادر نمونه دشوار است

رئیس هیأت کلیسای ارامنه شیراز نیز در این نشست گفت: زنان در جامعه ارامنه فعال‌تر از مردان هستند و احترام به مادر نیز در جامعه ما محوریت دارد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی با اشاره به ضرورت ارزش‌نهادن به بانوان جوان و آماده‌سازی آنان برای پذیرفتن وظیفه مادری در آینده ابراز داشت: با پرورش صحیح دختران در آینده با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد و آمادگی تربیت فرزندان و بار سنگینی که تنها مادر به دوش می‌کشد را خواهند داشت.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 35

هرموندآراتونیان رئیس هیأت کلیسای ارامنه شیراز: انتخاب مادر نمونه دشوار است

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه در شیراز انتخاب مادر نمونه در میان اقوام و اقلیت‌ها را امری دشوار خواند و بیان کرد: با آنکه هدف‌گذاری‌ها در انتخاب مادر نمونه مؤثر است، همه مادران به نوعی برای فرزندانشان نمونه هستند و نمی‌توان فداکاری‌ها را مقایسه کرد.

وی خاطرنشان کرد: همه مادران به فرزندانشان حس علاقه بسیاری دارند که حد و مرزی ندارد و بسته به شرایط آنچه برای اجتماع سبب‌ساز است در جایگاه مادر شکوفا می‌شود.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 39

یوشا باشی رئیس انجمن کلیمیان شیراز: حرمت گذاری به والدین از جمله مادر مورد تاکید همه ادیان الهی است

حرمت والدین، مورد تاکید در ادیان الهی

رئیس انجمن کلیمیان شیراز نیز در این نشست نکاتی را مطرح کرد که گویای آن بود حرمت گذاری به والدین از جمله مادر مورد تاکید همه ادیان الهی است.

یوشا باشی با اشاره به تعالیم دینی حضرت موسی (ع) گفت: ۱۰ فرمان حضرت موسی دو قسمت دارد که احترام به والدین در قسمت اول بیان شده است و بعد از آن به ارتباط به خدا می‌رسیم و این بدان معناست که انسان با احترام به والدین به خدا می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره انجمن کلیمیان شیراز تاکید کرد: یهودیت را به واسطه مادران داریم و نقش مادر در یهودیت از نقش پدر پررنگ‌تر است. ایام خاصی را داریم که روز بزرگداشت مادر است و در اعیاد سه گانه خود به نقش مادران اهمیت می‌دهیم.

باشی اظهار داشت: در دهه ۴۰ و ۵۰ یهودیت در پایین‌ترین درجه خود در ایران قرار داشت و تنها عاملی که باعث شد یهودیت نجات یابد جدای از انقلاب، رسم و رسومی بود که مادران حفظ کرده بودند.

وی تاکید کرد: در جامعه ما هم مادرانی هستند که خالصانه خدمت می‌کنند؛ گرچه نقش آنان در هیأت مدیره انجمن کلیمیان کمرنگ است؛ اما فعالیت در زیرشاخه‌ها بر عهده مادران و زنان است.

باشی خاطرنشان کرد: همه مادران برای همه فرزندان نمونه هستند؛ اما انتخاب مادر نمونه هدفی والا دارد تا جامعه بداند جایگاه ویژه مادران کجاست؛ گرچه انتخاب مادر نمونه در ایران بسیار دشوار است.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 48

علی مهرابی پژوهشگر ایل باصری (راست): از هزاران سال قبل تا ظهور اسلام که حضرت زهرا (س) نمونه بارز زن نمونه بوده است و تا دوران امروز که مادران شهدا و مادران ایل و قهرمانان کشور را می‌بینیم، جایگاه مادر رفیع است

زنان عشایر مرکز ثقل خانواده هستند

علی مهرابی پژوهشگر عشایر که به نمایندگی از ایل باصری در این نشست حضور یافته بود، نیز با بیان اینکه هر جا اسمی از کوچ و کوچ‌روی و ایل است زنی و مادری موفق در خانواده وجود دارد، گفت: مادران عشایر علاوه بر زحماتی که خودشان برای فرزندانشان و کوچ می‌کشند، مرکز ثقل خانواده هستند. ‌ مهرابی نماینده ایل باصری:

مادران نمونه ناشناخته بسیاری داریم که باید شناخته

و الگوبرداری شوند. ‌

مهرابی مادران را شایسته ستایش دانست و عنوان کرد: از هزاران سال قبل تا ظهور اسلام که حضرت زهرا (س) نمونه بارز زن نمونه بوده است و تا دوران امروز که مادران شهدا و مادران ایل و قهرمانان کشور را می‌بینیم، جایگاه مادر رفیع است و نکوداشت مادر یعنی نکوداشت کل جامعه.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برای زن در جامعه ارزش قائل شوند، حرمت‌ها نگاه داشته می‌شود حرمت زن یعنی حرمت جامعه.

نماینده ایل باصری در استان فارس اظهار داشت: مادران نمونه ناشناخته بسیاری داریم که باید شناخته و الگوبرداری شوند.

حس مادری برای افراد ایل باارزش‌ترین حس است

رسول بیژنی پور که به نمایندگی از ایل عرب در این نشست حضور یافته بود نیز با بیان اینکه اولین کسی که به عنوان مادر می‌توان در عشایر از او نام برد، سکینه کیانی است، گفت: دغدغه‌های ایلات و عشایر را می‌توان در حس مادری او دید. بیژنی پور خاطرنشان کرد: در ایلات و عشایر با دو عنوان مادر ایل و بانوی ایل مواجه هستیم که مادر ایل زهره خسروی و بانوی ایل مهتاب شکوهی است، کسی که هنوز با آداب و رسوم ایل و به صورت سنتی زندگی می‌کند.

دبیر جشنواره موسیقی ایل بزرگ عرب خمسه با بیان اینکه حس مادری برای افراد ایل باارزش‌ترین حس است، ابراز داشت: تلاش می‌کنیم با انتخاب مادر نمونه در ایل عرب الگوی مادری را به‌خوبی تشریح کنیم.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 60

رسول بیژنی پور دبیر جشنواره ایل عرب خمسه (راست): اولین بانویی که می‌توان به عنوان مادر در عشایر از او نام برد، بانو سکینه کیانی همسر استاد بهمن بیگی است

لزوم توجه به جایگاه مادر در اقوام و ادیان

دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس نیز در میزگرد خبرگزاری جمهوری اسلامی استان گفت: جایگاه مادر در بین قومیت‌ها و مذاهب بسیار مهم، ارزشمند و رفیع است. ‌

مهران نامداری با بیان اینکه بخشی از خشونت‌ها و ناملایمات در زمانه ما به دلیل فاصله‌گیری از بنیاد اصلی خانواده است، ابراز داشت: در این میان دوری از توصیه‌های مادرانه مهم‌ترین عامل در بروز مسائل ناگوار است و امروز بسیار لازم است به مساله مادر در خانواده اصیل ایرانی چه در قومیت‌ها و اقوام مختلف و در بین مذاهب پرداخته شود.

وی که اصالتا از ایل قشقایی است، عنوان کرد: فارس از نظر پراکندگی و تنوع قومی قطب عشایر در کشور محسوب می‌شود و ادیان الهی نیز در این استان زندگی می‌کنند.

نامداری با بیان اینکه خانواده رکن اصلی جامعه است و جایگاه مادر هم بسیار والا است، اظهار داشت: در ایل قشقایی همانطور که مادر نقش مادری دارد، با بسیاری مشقات رو به رو است و زن عشایری در ایل و ییلاق و قشلاق با آن شرایط محیطی ویژه نقش مادری را به نحو احسن انجام می‌دهد و نقشی بسیار مهم در اقتصاد خانواده نیز دارد.

نکوداشت مادر، محوری برای تقویت همدلی ایرانیان - 67

مهران نامداری دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس: اگر مادران جزئی‌ترین آداب و رسوم را سینه به سینه نقل نمی‌کردند، امروز چیزی از آن برای ما باقی نمی‌ماند

دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس تاکید کرد: اگر مادران جزئی‌ترین آداب و فرهنگ و رسوم و سنتی را که در آئین‌های اسلامی ریشه دارند، سینه به سینه نقل نمی‌کردند، امروز چیزی از آن برای ما باقی نمی‌ماند.

وی افزود: امروزه یکی از مسائلی که باید به آن پرداخته شود، موضوع مادرانی است که به‌ویژه در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

مسئول کانون فرهنگی و هنری استاد بهمن‌بیگی ادامه داد: با وجود اینکه عشایر در کانون‌های اسکان سکنی گزیده‌اند؛ اما چون بازار صنایع دستی در شهرها و روستاها به‌درستی تعریف نشده، بسیاری از آثار آنها توسط دلالان به قیمتی ناچیز خرید و فروش می‌شود و هنر مادران و دختران عشایر به درستی عرضه نمی‌شود.

شرکت کنندگان در این میزگرد بر این نکته تاکید کردند که نکوداشت مادر به عنوان محوری برای همدلی ایرانیان به ویژه در شرایط کنونی که جامعه نیازمند تقویت همدلی و هم افزایی است، می‌تواند نقشی مؤثر در تقویت همبستگی اجتماعی ایفا نماید.

۹۸۸۵/‏‬ ۲۰۲۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نکوداشت استاد کابلی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف23 ساعت قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

فیلم | اعدام و صدها سال زندان آیا باعث ریشه‌کنی فساد شد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بزرگترین پرونده، پرونده بانک سرمایه بوده که شبکه مفسدین داشته. ابرفسادی با پول معلمان بازنشسته، ۱۴ هزار میلیارد تومان اختلاس و ۳۱ متهم. سلاطین قیر، پتروشیمی، سکه، کاغذ و مافیای دلار محاکمه شدند. سلطان قیر و سلطان سکه برای جرم‌های‌شان بالای دار رفتند. صدها سال حکم اعدام صادر شده اما ابراهیم فیاض می‌گوید هنوز افکار عمومی باور ندارند با فساد برخورد ریشه‌ای شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت ۲۴-صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.» صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.
برنابرنا1 روز قبل
طرح «روشنا» با ابتکار وزارت نیرو وبا همکاری مشاور امور بانوان این وزارتخانه و همچنین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در تهران و همزمان در کل کشور اجرایی می‌شود. وی افزود: طرح «روشنا» یک طرح ملی است و شروعش از شهر تهران آغاز شده و برای اینکه این فرهنگ نهادینه بشود همچنان ادامه خواهد یافت. وی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی‌ها در بار شهر تهران که روی ۵ هزارمگاوات درنظر گرفته شده بود بیشترین پیک ۴۶۶۰ مگاوات ثبت شده است و بنابراین می‌توان گفت در مصرف برق شهر تهران ۲۵۰ مگاوات صرفه جویی به عمل آمده است. وی ادامه داد: آموزش این امر به بانوان در خانواده‌ها بسیار پرسود است چرا که یک زن به تنهایی می‌تواند یک خانواده را با موضوع مصرف بهینه برق آشنا کند و تاثیر فوق العاده‌ای بر مدیریت مصرف برق بگذارد. شیوا درخاتمه گفت: این برنامه تنها به برگزاری یک همایش محدود نخواهد شد و قرار است به صورت مداوم از سوی معاونت بانوان وزارت نیرو دنبال شود.

هیجان در «عصر جدید» به اوج مى‌رسد

الفالف1 روز قبل
برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان‌انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱ ۳۹۸۰۴۳۰۱۰۱به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. به تازگی فیلمی از لحظات هیجان انگیز عصر جدید منتشر شده است؛ فیلمی که نوید پخش فینال این مسابقه را در ۲۸ مرداد ماه می‌دهد. این برنامه روز‌های یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت۲۲:۳۰ با رویکرد استعدادیابی در زمینه‌های هنری، ورزشی و سرگرمی پخش می‌شود. این مسابقه تلویزیونی با اجرای احسان علیخانی و داوری رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، بشیر حسینی و امین حیایی روی آنتن می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر