برای رسیدن به آرامش دقیقا چقدر زمان در طبیعت بگذرانیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سلامت

برای رسیدن به آرامش دقیقا چقدر زمان در طبیعت بگذرانیم؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
سپری کردن زمان در طبیعت می تواند احساس رفاه عمومی و آرامش را برای افراد در پی داشته باشد، اما چه مدت زمانی را باید در طبیعت باشیم؟ مطالعه ای جدید نشان می دهد که صرف کردن هفته ای ۲ ساعت در طبیعت کافیست تا به اندازه لازم از مزایای آن برخوردار شد.
برای رسیدن به آرامش دقیقا چقدر زمان در طبیعت بگذرانیم؟ - 0

سپری کردن زمان در طبیعت می‌تواند احساس رفاه عمومی و آرامش را برای افراد در پی داشته باشد، اما چه مدت زمانی را باید در طبیعت باشیم؟ مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که صرف کردن هفته‌ای ۲ ساعت در طبیعت کافیست تا به اندازه لازم از مزایای آن برخوردار شد.

ارتباط با طبیعت در جوامع غربی به طور تدریجی کاهش یافته است، باید بررسی کرد که آیا ارتباط مجدد با پارک‌ها، جنگل‌ها و سواحل می‌تواند احساس رفاه عمومی را به افراد بازگرداند یا خیر؟

در مطالعات اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که زندگی در مناطقی با درختان بیشتر باعث افزایش درک فرد از سلامت جسمی و روحی می‌شود و خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

طبق تحقیقات زندگی در مناطقی با مقادیر بالاتری از فضاهای سبز، مرگ و میر را عمدتا کاهش می‌دهد.

علیرغم نتایج آشکار مزایای ماندن در فضاهای سبز، هیچکس مقدار دقیق زمانی را که نیاز به صرف کردن در این محیط است را محاسبه نکرده است.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

در دانشگاه اکستر انگلستان و دانشگاه اوپسالا در سوئد به منظور درک بهتر روابط بین زمان صرف شده در طبیعت و سلامت ذهنی افراد مطالعه‌ای جدید صورت گرفت.

در این مطالعه محققان دریافتند تا زمانی که حضور در طبیعت به ۲ ساعت در هفته نرسد، هیچ تاثیری در سلامت و رفاه افراد بوجود نخواهد آمد و حتی صرف زمان بیشتر تاثیر مثبت چندانی نخواهد داشت.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا صرف زمان در طبیعت برای سلامتی و رفاه مناسب است، از جمله در نظر گرفتن شرایط زندگی، کاهش استرس، و لذت بردن از طبیعت و داشتن زمان کافی برای لذت بردن از همراهی دوستان و خانواده.

شفقنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف7 ساعت قبل
به پزشک که مراجعه می‌کنید، برایتان آزمایش می‌نویسد که در نهایت متوجه می‌شوند، کم خونی دارید. کمبود آهن در این دوران باعث کاهش توان ذهنی و قدرت یادگیری و خستگی زودرس ضعف و بی‌حالی و افزایش ابتلا به بیماری‌ها می‌شود. این متخصص تغذیه ادامه داد: علاوه بر آهن، مواد مغذی دیگر هم مثل اسید فولیک، ویتامین ۶B و یتامین ۱۲B، ویتامین C و پروتئین برای خونسازی لازم است که باید از طریق رژیم غذایی روزانه تامین شود. وی گفت: کم خونی در نوزادان و کودکان رشد را به تعویق می‌اندازد؛ افزایش ابتلا به عفونت‌ها، کاهش توان یادگیری و حافظه، خستگی و بی حالی و غیره از دیگر موارد عوارض کم خونی درمان نشده به شمار می‌رود. وی افزود: چایی می‌تواند کم خونی را تشدید کند از این رو توصیه می‌‌شود افرادی که به کم خونی دچار هستند به هیچ وجه در وعده صبحانه چای ننوشند و نوشیدن چای را به ۲ ساعت بعد موکول کنند.

پیدا شدن ۱۳ هزار میلیارد پول گمشده دارو + صوت

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
در پیک بامدادی اول مرداد می‌شنوید؛ به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به موضوع برخورد قاطعانه وزیر بهداشت با فساد‌های اقتصادی پرداخته است. وزیر بهداشت مدتی پیش از معلوم نبودن سرنوشت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز وارداتی دارو و تجهیزات پزشکی خبر داده و گفته بود که معلوم نیست این پول‌ها را چه کسی برده و با چه افرادی تقسیم کرده است. برخی مسئولان وزارت بهداشت، در این باره اظهارات ضد و نقیضی مطرح و برخی مسئولان پیشین، این موضوع را تکذیب کردند، اما در این میان، مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، از پیدا شدن این مبلغ خبر داده است. بیشتر بخوانید: پدیده نادر ملاقات نیما و ارز آزاد + صوتانتهای پیام/
فارسفارس19 ساعت قبل
معاون تحقیقات وزیر بهداشت به قیمت ارزان داروی هپاتیت تولید داخل در مقایسه با داروهای بسیار گران مشابه خارجی اشاره کرد و گفت: با تولید داروی داخلی، هزینه درمان کامل هپاتیت C به یکصد دلار کاهش یافته است. وی گفت: با کمک داروهای ایرانی، اکنون هپاتیت سی ظرف ۸ تا ۱۲ هفته قابل درمان شده است و مطالعه نشان داد که هیچ عارضه جانبی به همراه ندارد؛ این درحالیست که درمان با داروهای قبلی، موجب تحمل عوارض بسیار زیادی می‌شد و روند درمان هپاتیت سی را سخت و خسته کننده می‌کرد. شاهین مرات، مجری طرح آزمایشی «درمان هپاتیت سی مبتلایان به اچ آی وی» گفت: هپاتیت سی در بین ۴۰ تا ۸۰ درصد مبتلایان اچ آی وی، شایع است. *هزینه تشخیص و درمان هر مبتلا به هپاتیت چه میزان است؟ به گفته رئیس شبکه هپاتیت، هم اکنون هزینه درمان کامل هر ناقل هپاتیت سی، ۳ میلیون تومان شامل یک و نیم میلیون تومان هزینه تستهای تشخیصی و یک و نیم میلیون تومان هزینه درمان با داروی داخلی در دسترس است. بودجه دولت برای کنترل هپاتیت سی هم عمدتا صرف پایش آمار برای مداخله دقیق‌تر می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز21 ساعت قبل
معاون میراث‌فرهنگی چالش دیگر حفاظت از جنگل هیرکانی را جابه‌جایی دامسراها از محدوده حریم جنگل هیرکانی اعلام کرد و گفت: پایگاه‌های ملی جنگل هیرکانی همچنان نیازمند تجهیز به ایجاد گشت‌های هوایی، نصب دوربین‌های پایش و پهپادهای پایشی جنگل و همچنین سنسورهای حساس به دود آتش هستند. به گفته طالبیان، کنترل قاچاق چوب و افزایش نیروهای حفاظتی از جنگل هیرکانی نیز از دیگر مواردی است که باید در جنگل هیرکانی با جدیت دنبال شود. مدیریت پسماند و زباله‌های شهری و روستایی در محدوده جنگل هیرکانی به همراه توانمندسازی جامعه محلی برای حفاظت از جنگل هیرکانی ایران از دیگر درخواست‌های معاون میراث فرهنگی کشور برای حفاظت مؤثر از جنگل ثبت جهانی شده هیرکانی ایران است. مازندران و مشکل حفاظت از جنگل هیرکانیاحمد حسین‌‌زادگان، استاندار مازندران اما حرف‌های مهم‌تری درخصوص شیوه حفاظت از جنگل هیرکانی دارد. در مورد جنگل هیرکانی هم اگر دولت در همین جنگ اقتصادی بتواند ردیف اعتبار برای حفاظت از جنگل هیرکانی تعریف کند حفاظت از جنگل هیرکانی نیز به شکل بهتری صورت می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر