خطر ایجاد خانواده «تفردی» در ایران/ تعیین ساعت مشخص ورزش بانوان شاغل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
خطر ایجاد خانواده «تفردی» در ایران/ تعیین ساعت مشخص ورزش بانوان شاغل

خطر ایجاد خانواده «تفردی» در ایران/ تعیین ساعت مشخص ورزش بانوان شاغل

فارسخبرگزاری فارس |
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از اجرای طرح «آموزش حقوق شهروندی خانواده در کنار هم» در سال جاری خبر داد و گفت: قرار است امسال با همکاری حوزه اجتماعی در زمینه نشاط خانواده‌ها و عدم ایجاد خانواده تفردی اقداماتی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، فریبا نظری ‌پورکیایی ظهر امروز در کارگروه بانوان و خانواده استان همدان با بیان اینکه حوزه بانوان و خانواده به دلیل وسعت دارای دغدغه و مشکلات زیادی است اظهار کرد: مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، بهداشت و تندرستی می‌تواند در ارتقای این حوزه موثر و دخیل باشد.

وی با بیان اینکه به تازگی مسوولیت پرداختن به امور مناسبتی از عهده دفاتر امور بانوان برداشته شده است افزود: پرداختن به نظام پرداخت حقوق زنان، کاهش دغدغه و مشکلات زنان روستایی و شناخت این نیازها نسبت به زنان شهری و … مد نظر است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه پرداختن به امور گروه‌های به حاشیه رانده شده همچون معلولان، کودکان و سالمندان هدف اصلی این دفتر است ادامه داد: متاسفانه به رغم اینکه زنان جمعیت نیمی از جهان را تشکیل می‌دهند اما به عنوان گروه حاشیه‌ای با آنها رفتار می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اتاق «مادر و کودک» در تمام ایستگاه‌های هوایی و زمینی در همه دنیا مرسوم است گفت: در کشور ما به تازگی به این امر توجه شده پس نیازمند این هستیم که در زمینه زنان کار و مطالعات پایه‌ای بیشتری در کشور انجام شود.

نظری خاطرنشان کرد: در حوزه زنان و خانواده علاوه بر ارتقای فرهنگ عمومی باید به صورت یک‌سویه به مسائل زنان در جامعه پرداخته شود.

وی در خصوص اجرای طرح آموزش حقوق شهروندی در سال جاری بیان کرد: در حوزه زنان و خانواده تاکید بر آموزش افراد خانواده در کنار هم است که می‌تواند شیوه درست آموزش شهروندی باشد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه طی تحقیق سه سال گذشته میزان گفت‌وگوی افراد در خانواده‌ها کمتر از نیم ساعت است اضافه کرد: قرار است امسال با همکاری حوزه اجتماعی در زمینه نشاط خانواده‌ها و عدم ایجاد خانواده تفردی اقداماتی انجام شود.

وی یادآور شد: قرار است ساعت ورزش بانوان به صورت منجسم در کشور در ساعت مشخصی طی تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ورزش و جوانان منعقد شده تا پایان سال اجرا شود.

نظری با بیان اینکه دفتر امور بانوان و خانواده باید سه ماموریت توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بانوان را در برنامه داشته باشد تصریح کرد: خوشبختانه این دفتر در حوزه توانمندسازی سیاسی بانوان با رشد صد درصدی در زمینه انتخاب زنان در پست‌های مدیریتی مواجه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد جامعه ما را زنان تشکیل داده‌اند و ۸۰ درصد آسیب‌دیدگان در بحران‌های طبیعی زنان هستند تاکید کرد: یکی از اقدامات دفتر امور بانوان عضویت این دفتر در مدیریت بحران از سال گذشته بوده است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه نداشتن ردیف اعتباری مستقل برای زنان جزو مطالبات ما در روزگار سخت اقتصادی کنونی کشور است گفت: اجازه دهیم زنان با توجه به تخصص و مهارت کسب کرده در جامعه ثمربخش باشند.

وی افزود: زنان شاغل در دستگاه‌های دولتی باید با حفظ کیان، حریم و تحکیم خانواده به کمک میهن اسلامی در پست‌های مختلف بشتابند.

نظری خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم امسال امور بیمه زنان مشاغل خانگی و تامین یک محل ثابت برای عرضه و فروش کالاهای مشاغل خانگی به صورت یکپارچه در سراسر کشور اتفاق بیفتد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

تبدیل شدن طلاق در عراق به یک پدیده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق، با توجه به مشکلات زیادی که جامعه عراق از آنها رنج می‌برد در این میان طلاق نیز مانند آتش به جان جامعه عراق افتاده است. نتایج تحقیق شورای عالی قضایی نشان می‌دهد در هر ساعت ۱۰ مورد طلاق در عراق ثبت می‌شود. یک عراقی گفت: "علل افزایش طلاق، بسیار زیاد است اما بیکاری در صدر این علل قرار دارد. اجاره بها نیز بسیار بالاست. «یک عراقی دیگر گفت:» علل طلاق، زیاد است که شرایط اقتصادی و اجتماعی از جمله آنهاست. دادگاه شورای عالی قضایی نیز چند روز پیش اعلام کرد در هر ساعت در عراق ۱۰ طلاق ثبت می‌شود.

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر19 ساعت قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.
برنابرنا1 روز قبل
دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود؛ طبق این تحقیقات پیرامون راه‌های سریع کاهش وزن وقتی شما رنگ بشقابتان را تغییر می‌دهید، توجه شما به این تغییر رنگ جلب شده و میزان غذای کمتری را نوش جان می‌کنید.

توسعه کسب و کارهای نوپا در الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- «عصر جدید» مسابقه استعداد یابی که احسان علیخانی، آن را برای شبکه سه تلویزیون ساخته است این روزها بسیاری از نگاه‌ها را به سمت خود جلب کرده است. رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، سیدبشیر حسینی و امین حیایی داوران این برنامه هستند. در آخرین رای گیری این برنامه حدود ۷ میلیون نفر شرکت کرده بودند و نفر برنده حدود ۴ میلیون ۳۰۰ هزار رای آورد. حالا می‌خواهیم در ۹۰ دقیقه گفت‌وگو در مورد این برنامه با هم گفت‌‌وگو کینم. ۱- برنامه عصر جدید را نگاه می‌کنید؟ ۲- نظر شما درباره داورهای این برنامه چیست؟ نظرهای آنها را تخصصی می‌دانید؟ ۳- اگر استعدادی دارید، حاضرید در این برنامه شرکت کنید؟ ۴- مهم‌ترین نقطه قوت و ضعف این برنامه چیست؟ زمان این گفت‌وگو ۹۰ دقیقه است.

نظرها

اخبار بیشتر