مرحله نهایی اولین جشنواره ملی قصه گویی کتابخانه‌های عمومی کشور در ساری آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
مرحله نهایی اولین جشنواره ملی قصه گویی کتابخانه‌های عمومی کشور در ساری آغاز شد

مرحله نهایی اولین جشنواره ملی قصه گویی کتابخانه‌های عمومی کشور در ساری آغاز شد

آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور ۵۶ کتابدار کار خود را آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور هادی آشتیانی مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سکینه خاتون مهدیان پور مشاور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی نهاد کتاب‌خانه‌های کشور، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، کتابداران منتخبین جشنواره و دانش‌آموزان کار خود را ۹ صبح در ساری آغاز کرد.

در این جشنواره ۵۶ نفر از کتابداران برگزیده کشور با حضور ۹ کتابدار آقا و ۴۷ کتابدار خانم از ۳۱ استان کشور در اجراهای مقدماتی و منطقه‌ای به مدت سه روز باهم به رقابت می‌پردازند که از صبح دیروز مراسم استقبال و پذیرش از قصه‌گویان آغاز و شب گذشته در مراسم قرعه‌کشی ترتیب قصه‌گویی به مدت سه روز انجام شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه جشنواره ملی قصه‌گویی مراسم آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران ضمن خیرمقدم به داوران، قصه‌گویان، کتابدار و سفیران کتاب، ترویج قصه‌گویی را به‌عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها دانست، گفت: شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی از اهداف جشنواره است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به‌ضرورت آموزش و تقویت مهارت‌های قصه‌گویی اشاره کرد، افزود: قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی در کودکان و نوجوانان به‌منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل مؤثر است.

ولی پور از حامیان جشنواره نیز تقدیر کرد و گفت: همه در کنار ما ایستادند تا جشنواره به‌خوبی اجرا شود.

گفتنی است نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه با مراسم افتتاحیه در مجمتع رفاهی- اقامتی بهزیستی واقع در فرح آباد ساری کار خود را آغاز کرد و روز پنج شنبه ۳۰ خردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا15 ساعت قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح امروز (۳۱ تیر) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. او با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود، ادامه داد: از این رو در برخی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد. شهبازی افزود: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۳۱ تیر) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. او با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۱ مرداد)، در برخی ساعات صبح شرایط برای افزایش موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود. شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

کدام مشاهیر فارغ التحصیل دانشگاه صدا و سیما هستند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، ­شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما به مناسبت پنجاه سالگی تاسیس دانشگاه صدا و سیما با حضور در برنامه امروز «سلام صبح بخیر» درباره این دانشگاه و خروجی‌هایش و با اشاره به تاریخچه آن افزود: دانشگاه صدا و سیما از پنجاه سال پیش که تحت عنوان مدرسه عالی سینما و تلویزیون تاسیس شد (که آن زمان جزو اولین مدارس سینما - تلویزیون آسیا بود) تاکنون بیش از ۴۵۰۰ نفر فارغ التحصیل داشته است. وی افزود: بسیاری از این افراد جزو تدوینگران، فیلمبرداران و کارگردانان بنام هستند. برای نمونه در رشته صدابرداری فقط در این دانشکده نیرو پرورش داده شده و این دانشگاه بخش مهمی از نیروی فنی و تخصصی تلویزیون و سینما را تامین کرده است. رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: تعداد زیادی از مسئولان ارشد رسانه ملی از دانش آموختگان همین دانشگاه بوده‌اند وهمچنین افراد دیگری نامشان در پایگاه دانشگاه صدا و سیما در قسمت مشاهیر وجود دارد. سال گذشته نیز دیوار مشاهیر در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.
فراروفرارو14 ساعت قبل
پیامک، سایت ۹۰، اپلیکیشن و کانال تلگرامی ۹۰ رسانه‌هایی بودند که با نام آن برنامه و به‌صورت گسترده فعالیت می‌کردند. پنج سال می‌شود ۶۰ ماه و با ضرب در متوسط ۲۰۰ میلیون تومان، عدد ۱۲ میلیارد تومان به‌دست می‌آید. اپلیکیشن ۹۰ که توسط همان شرکت آتیه داده‌پرداز ساخته شده است، به‌طور متوسط بین ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان درآمد در ماه به‌دست می‌آورد. با فرض ۱۰۰ میلیون تومان و ضرب در ۴۸ماه (با توجه به نوپا بودن این اپلیکیشن) عدد ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به‌دست می‌آید. این بخش تنها هفته‌ای پنج میلیون تومان آورده داشته و درمجموع یک‌سال به رقم ۲۶۰ میلیون تومان می‌رسیده است.

مشاهیر دانشگاه صدا وسیما از زبان رئیس دانشگاه

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر