الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک: با گسترش الکترونیکی کردن خدمات به جای اینکه مردم به ما مراجعه کنند ما خدمات را در درب منازل ارائه می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ذبیح الله خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت‌وگوی زنده در شبکه خبر اظهار کرد: در دوره مدیریت جدید قوه قضاییه طرح تحول در دستگاه قضایی تهیه شده و یکی از برنامه‌های سازمان ثبت استفاده بیش از پیش از فناوری‌های نوین است، این سازمان در سال بیش از هفتاد میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهد و تصمیم داریم با گسترش الکترونیکی کردن خدمات به جای اینکه مردم به ما مراجعه کنند ما خدمات را به درب منازل مردم ببریم و ارائه دهیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیخداییان ضمن تشریح نقاط قوت و نقاط ضعف قانون جامع حدنگار (کاداستر) گفت: کاداستر مهم‌ترین زیرساخت توسعه در هر کشور است، یعنی هر موقعی نیاز به اطلاعات و آمار دقیق، صحیح و بهنگام و مکانی دسترسی وجود داشته باشد، طرح کاداستر و حدنگار این امکان را در اختیار تمام دست اندرکاران کشور قرار می‌دهد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: ما همه اطلاعات در خصوص زمین و اراضی را فهرست می‌کنیم و در دسترس افراد قرار می‌دهیم؛ کاربرد آن فراگیر است و در همه برنامه ریزی‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می‌تواند استفاده شود.

وی ادامه داد: طرح کاداستر از جهات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، اینکه حدود زمین و کاربری زمین چیست و ارزش اراضی جهت گرفتن مالیات، مالکیت زمین، پوشش گیاهی و جانوری ولایحه‌های زیادی روی این طرح پیاده می‌شود؛ ما بر اساس آماری که داریم بیش از ۱۶۲ میلیون هکتار عرصه خاکی کشور ماست که از این میزان حدود ۱۳۱ میلیون و ۷۱۰ هزار هکتار اراضی ملی، ۱۶ میلیون و ۴۷۶ هزار اراضی مزروعی، یک میلیون و ۳۵۰ هزار اراضی شهر‌ها و حومه و ۴۵۰ هزار هکتار آن هم اراضی روستایی و بیش از ۱۲ میلیون نیز سایر عرصه کشور است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

خداییان ادامه داد: در حوزه اراضی ملی، بیست و سه میلیون هکتار را تثبیت کرده‌ایم و کامل شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: از اراضی مزروعی حدود بیش از ۱۰ هزار هکتار و از اراضی شهری نیز یک میلیون و ۳۲۸ هزار هکتار تثبیت شده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی با اشاره به موانع اجرای طرح کاداستر بیان داشت: یکی از موانع نداشتن بودجه است، موقعی که نمایندگان این قانون را تصویب کردند قرار شد اجرای طرح با درآمد‌های طرح صورت گیرد و دولت بودجه دیگری اختصاص نداد، اگر این قانون اجرا می‌شد به راحتی می‌توانستیم به وظیفه مان عمل کنیم، ولی متاسفانه درآمد‌های این طرح در جای دیگری هزینه شده است و بیش از ۴۲ درصد آن به هلال احمر اختصاص می‌یابد که ربطی به طرح کاداستر ندارد.

خداییان ادامه داد: قسمتی دیگر نیز به دولت اختصاص پیدا کرده و در اختیار سازمان ثبت اسناد قرار داده نشده است و بنابراین مبلغی که در اختیار سازمان قرار داده شده به هیچ وجه کفاف لازم را برای اجرای این طرح نداشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: یکی دیگر از موانع اجرای این طرح همکاری نکردن دستگاه‌های دولتی است که ان‌ها باید پای کار بیایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
شدت آسیب وارده به حدی بوده که قلب از پایه عروقی خارج شده است. نجفی نامه پرحاشیه را در ۱۵ دقیقه نوشت| شهردار پیشین تهران لحظه قتل شلوارک آبی پوشیده بود! راننده نجفی در آن زمان متوجه می‌شود که پای چپ متهم خون‌آلود است، و وقتی از نجفی علت خون آلودی را می‌پرسد او می‌گوید با همسرش درگیر شده است. عقد میترا استاد با فردی در وزارت خارجه! نجفی در جریان تحقیقات پرونده گفته بوده که در تمامی هشت ماه عقد موقت و یک سال عقد دائم با میترا استاد، جدل داشته است، حتی استاد چهار بار برای او چاقوکشی کرده است، راننده نجفی، دو مرتبه از درگیری‌های این دو را با توجه به آثار کبودی که در صورت نجفی دیده تایید می‌کند.

مهارت‌هایی که در مدرسه یاد نگرفتیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برای اینکه فرد ماهر و موثری در جامعه مان باشیم باید پله‌های مهارت را از سن کم، یکی یکی پشت سر بگذاریم.

زباله‌هایی که تبدیل به کود کمپوست می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ روزانه ۷ هزار تن زباله به مرکز زباله‌های پایتخت وارد می‌شود که از این میزان ۳۵۰۰ تن زباله قابلیت تبدیل به کود کمپوست را دارد. زباله‌ها بعد از تفکیک در فضای ۴۰ هکتاری مرحله هوادهی را می‌گذرانند و به مدت زمان ۲ ماه باید باقی بمانند تا به کود کمپوست واقعی تبدیل شوند. روزانه ۷۰ تن کود کمپوست گرانول در مرکز زباله‌های پایتخت تولید می‌شود. طبق امضای تفاهم‌نامه با شهرداری تهران قرار است سالانه ۵۰ هزار تن کود کمپوست طبیعی از این مرکز به فضای سبز شهر تهران داده شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار‌کرد: حادثه پیش آمده در منطقه خجیر برای تعدادی از دانش‌آموزان در اردوی مربوط به آموزش‌وپرورش نبود. وی افزود: این اتفاق در اردویی رخ داد که یکی دیگر از نهادها برگزار کرده بود. همچنین طبق اعلام اورژانس، پس از رسیدن نیروهای اورژانس مشخص شد که تعدادی از دانش آموزان در وسط رودخانه گرفتار شدند که با تلاش نیروهای امدادی از محل نجات پیدا کردند و خوشبختانه این حادثه مصدوم جدی در پی نداشته است. البته طبق آخرین اخبار، بالگردهای هلال احمر با کمک نیروهای آتش نشانی، دقایقی قبل دانش آموزان گرفتار در رودخانه خجیر را نجات داده و به منطقه امن منتقل کردند. انتهای پیام/

کشف فسیل جدید پرندگان باستانی در سنگ کهربا در چین (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

(1)

باسلام اخیراً خانه ام راازرهن بانک آزادکرده ام امامحضردارخلاصه معامله رابه من ندادوهیج نامه دیگری بابت فک رهن هم ندادمن الان نگرانم که وقت فروش خانه ازمن خلاصه معامله یانامه فک رهن می خواهندفقط پشت سندتک برگ نوشت فک رهن شده .این خانه رامن ازمخابرات خریده ام ومی ترسم مشکل سازشودچون محضری که سندخانه های این شهرک رااز30 پیش می زند موقعی که می خواستم سندبزنم گفت برومحضردیگری وبرای فک رهن هم که بانک به این محضرنوشته بودگفت بروهمان محضری که معامله کرده ای پرس وجوکردم فهمیدم که اداره خصوصی سازی نامه زده به محضرمذکورکه هرمعمامله ای که روی خانه های مخابرات می شودبایدبرای ما نامه بدهید خب اگرمعامله این خانه ها مانعی نداردچرامحضراین شهرک که فقط یک بانک مسکن داردوبااین محضررهن وفک رهن ومعامله می کندمحضردارمربوطه ازثبت معامله استنکاف می ورزد؟یااینکه پروسه طولانی بایدطی کند تا نامه خصوصی سازی به دستش برسد؟من ازکجابدانم محضری که بااومعامله کردم مشکلی درکارش ندارد؟

3 هفته قبل

اخبار بیشتر