واکنش شهردار تهران به کثیفی شهر!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
واکنش شهردار تهران به کثیفی شهر!

واکنش شهردار تهران به کثیفی شهر!

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دلیل کثیفی شهر جمع‌آوری کارگران افغان غیرمجاز از بخش پسماند شهرداری‌های مناطق است، گفت: من چنین گزارشی دریافت نکردم!

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ شهر تهران دیگر مانند گذشته تمیز نیست، منطقه ۱ یا ۱۲ هم ندارد، در طول روز و در هر کوچه و معبری سطل‌های زباله تا بیخ پر و پسماندهای پهن شده بر روی زمین را می‌توانید ببینید. بارها بنا بر رسالت رسانه‌ای‌مان عکس‌های کثیفی خیابان را که شهروندان برای ما ارسال می‌کردند را منتشر و از مناطق مختلف دلیل وضعیت را جویا می‌شدیم اما اغلب می‌گفتند هیچ مشکلی وجود ندارد و بهانه‌های مختلف می‌آوردند.

برخی از اعضای شورای شهر از مافیای زباله می‌گفتند و پیمانکارانی که منافعش در دوره جدید تامین نشده است و به همین دلیل زباله‌های شهر را رها کردند، برخی دیگر نیز از نبود نظارت گلایه می‌کردند. اما به تازگی اخباری آمده که می‌گوید؛ مشکل جمع‌آوری نیروهای غیر قانونی افغان از شهرداری است که پیمانکاران را با کمبود نیرو مواجه کرده و در نتیجه زباله‌ها در معابر شهر مدت زیادی مانده و جمع نمی‌شوند.

از پیروز حناچی، شهردار تهران پیگیر موضوع شدیم، او ضمن ابراز بی اطلاعی از این موضوع به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: موضوع نظافت شهر باید کنترل شود، اگر کنترل نشود و یا به هردلیلی در آن وقفه‌ای ایجاد شود ممکن است در کیفیت نوسان ایجاد کند. اما اینکه کیفیت فعلی به دلیل نبود کارگران افغان است من چنین گزارشی دریافت نکردم.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حیدر نعمتی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام با بیان اینکه نهادهای حمایتی در جذب تسهیلات اشتغال‌زایی حرکت کنند اظهار داشت: ۲۲۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی در ایلام اختصاص یافته است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه دولت ظرفیت‌های خوبی در بحث رونق تولید ایجاد کرده که باید از آنها در راستای حمایت از تولید و رونق آن استفاده شود گفت: نهادهای حمایتی و بانک‌های عامل در زمینه جذب تسهیلات اشتغال‌زایی همکاری بیشتری داشته باشند. وی افزود: بحث بیمه، مالیات، تبصره ۳۵، کارورزی، تسهیلات اشتغال روستایی و همچنین ۳۰درصد یارانه دستمزد واحدهای مشکل دار برای تداوم فعالیت همگی از ظرفیت‌های دولت در بحث حمایت از تولید و تثبیت اشتغال و رونق کسب و کار است. نعمتی ادامه داد: در بحث تسهیلات اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی سهم استان ایلام ۲۲۰۰ میلیارد ریال بود که ابلاغ شده که هنوز بخش زیادی از آن جذب نشده به همین دلیل برای تسهیل در پرداخت تسهیلات و تسریع در روند جذب آن باید تلاش بیشتری توسط بانک‌های عمل و دستگاه‌های تخصصی صورت گیرد. انتهای پیام/ح

۱۵ درصد واحدهای قطعه سازی خودرو کمتر از ظرفیت کار می‌کنند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مقیمی با بیان اینکه هدف اصلی تحریم‌ها در صنعت، حوزه خودرو است افزود: در نمایشگاه اخیر ۳۲ قرارداد برای ساخت ۳۵ قطعه خودرو با قطعه سازان داخلی بسته شد که باید بر اساس زمان بندی، این قطعه‌ها را تحویل دهند. وی گفت: ارزش قراردادهای بسته شده میان قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور ۷۴۰ میلیارد تومان است. خباز با بیان اینکه امیدواریم اتکا به قطعه سازان داخلی تداوم داشته باشد گفت: باید مشخص شود تا کنون برای ساخت هر خودروی داخلی چقدر ارز از کشور خارج شده است. وی گفت: در قراردادها با شرکت ساپکو و خودروسازان هیچ بندی برای جبران خسارت دیرکرد پرداخت آنها به قطعه سازان دیده نشده است. محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور نیز در این برنامه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و اتکا به قطعه سازان داخلی را به سیاست پایدار تبدیل کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
مهرمهر1 روز قبل
درگاهی با اعلام اینکه سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن مصرف انواع سموم در کشور است اما در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار تن از انواع سموم را در داخل کشور موجودی داریم، تاکید کرد: ما با هماهنگی بخش خصوصی به ویژه انحمن تولیدکنندگان و همچنین انجمن واردکنندگان سموم کشاورزی توانسته‌ایم از این مشکل عبور کنیم و ۸۰ درصد سموم مصرفی در بخش کشاورزی، در داخل کشور تولید می‌شود. این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تا کنون حدود ۳۵۰ نوع سم مجاز و مورد تایید ثبت شده است که در تلاش هستیم تا این مقدار را بیشتر کرده و تا پایان دولت به بالای ۵۰۰ نوع برسانیم. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تغییرات اقلیمی و لزوم کنترل آفات اشاره کرد و افزود: ایران در حال حاضر در کمربند خشکسالی است و این موضوع باعث طغیان برخی آفات و بیماری‌ها شده است. ۱۱۰۰ ملخ صحرایی، روزانه معادل یک انسان غذا می‌خورندوی افزود: آفت ملخ صحرایی، ۲۰ درصد از خشکی‌های دنیا را در سیطره خود دارد و می‌تواند بیش از ۲۰۰ کیلومتر در روز پرواز کند که در هفته به بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد و البته رکورد ۵۰۰۰ کیلومتر را نیز دارد. این ملخ روزانه معادل وزن خود، خوراک دارد و هر ۱۱۰۰ ملخ در یک روز می‌تواند معادل یک انسان یعنی حدود دو کیلوگرم از محصولات غذایی استفاده کند که در شرایط طغیانی تنه درختان از هجوم آنها مصون نیست.
فارسفارس11 ساعت قبل
مدیرکل دفتربازرسی ویژه و مبارزه با پولشویی فرارهای سازمان امور مالیاتی گفت: سازمان امور مالیاتی قصد دارد در بحث فرار مالیاتی به یکسری مشاغل خاص ورود کند. یعنی وقتی ممیز با مودی مالیاتی رو به رو می‌شود، به احتمال زیاد در این بین مفسده‌ای شکل گیرد و به فرار مالیاتی دامن خواهد زد.» مشاور معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: «سازمان امور مالیاتی در برابر رفتن به سمت مالیات ستانی هوشمند مقاومت می‌کند و این مسئله به گسترش فرار مالیاتی می‌انجامد.» سبحانیان ابراز امیدواری کرد با راه اندازی صندوق مکانیزه فروش، تا حد قابل توجهی ممیز محوری و فرار مالیاتی کنار گذاشته شود. مدام از فرار مالیاتی پزشکان می‌گویند. کارکنان دولت مامور و معذور هستند و قانون به معنای دستور است که برای اجرا به دولت ابلاغ شده. دیوان محاسبات باید بر این نظارت کند و هر آنچه باقی می‌ماند، کلا به حساب خزانه واریز شود.» انتهای پیام/
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه گفت: در بحران سیل سالجاری ۲۴ شرکت بیمه درگیر پرداخت خسارت به سیل زدگان در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان شده‌اند. وی گفت: با تلاشی که شرکت‌های بیمه در کشور کردن موفق شدیم بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های سیل زدگان را پرداخت خسارت کنیم. سلیمانی ادامه داد: الباقی کسانی که هم درسیل خسارت دریافت نکردن دچار نقص در پرونده بوده و در تلاش هستیم که بزودی مشکل آنها را هم برطرف کنیم. سلیمانی در خصوص خدمات جدید در صنعت بیمه هم گفت: حدود ۲۰ درصد به خدمات و شرکت‌های بیمه برای مردم اضافه شده است که در تلاش هستیم تا پایان سال آن را به ۵۰ درصد برسانیم. وی افزود: تمام تلاش شرکت‌های بیمه در ارتقاع خدمات بهتر به مشتریان است و تلاش مان در آن است تا خدمات بیمه نوین را برای مردم ملموس‌تر کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر