تحلیل باهنر از پاسخ قاطع رهبری به درخواست مذاکره با ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. سیاسی

تحلیل باهنر از پاسخ قاطع رهبری به درخواست مذاکره با ترامپ

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، تأکید کرد: برخورد مقام معظم رهبری یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه های عمیق دینی بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، تأکید کرد: برخورد مقام معظم رهبری یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه‌های عمیق دینی بود.

محمدرضا باهنر در خصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برخورد مقام معظم رهبری نشان دهنده ژرف نگری و عمق نگری ایشان بود؛ و اینکه موقعی که به یک وظیفه می‌رسند خیلی از ملاحظات را کنار می‌گذارند. البته با شخص آبه برخورد بسیار خوب و محترمانه‌ای داشتند. اما صراحتا به آبه فرمودند که ترامپ اصلا در حدی نیست که بتواند پیامی بفرستد و یا منتظر باشد که من پیامی به او بدهم؛ من پیام نمی‌دهم و نخواهم داد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی علت این برخورد را عهدشکنی آمریکایی‌ها دانست و تصریح کرد: در طول ۴۰ سال گذشته یکی از نکات بسیار روشن حاکمیت ما متعهد بودن به تعهدات است. من یادم هست زمانی که حضرت امام قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتند، یک عده در داخل و یک عده هم در خارج می‌گفتند که شاید ایران تضعیف شده و می‌خواهد دوباره قوی شود و برگردد و بخواهد از صدام انتقام بگیرد. اما دیدیم که نه تنها در آن موقع، بلکه زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد، ما بر تعهد خودمان پایدار ماندیم و تعهد خودمان را زیر پا نگذاشتیم.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی افزود: معرفت و آموزه‌های دینی ما نشان می‌دهد که اگر با کفار هم معاهده‌ای امضا کنیم آن را زیر پا نمی‌گذاریم. اما کسی که بخواهد با این وقاهت، صراحت و پر رویی امضای شخصیت حقوقی خودش را زیر پا بگذارد، اصلا قابل اعتماد، مذاکره و گفت و گو نیست. برخورد مقام معظم رهبری هم یک برخورد کاملا حکیمانه و تحت تأثیر آموزه‌های عمیق دینی بود.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل
ایلناایلنا4 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

مصاحبه با ظریف در بدو ورود به کاراکاس - ونزوئلا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر4 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر