گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. ورزشی
گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- بدنبال انتقال برادران بلژیکی یعنی «ادن و تورگان هازارد» به ترتیب به رئال و دورتموند، فهرستی از گرانقیمت ترین برادران فوتبال جهان از حیث مجموع مبلغ قرارداد تهیه شد.

«ادن هازارد» و برادرش «تورگان هازارد» هر ۲ در فهرست نقل و انتقالات بزرگ این فصل اروپا بودند. اتفاقی که آنها را از حیث مجموع مبالغ قرارداد به گرانقیمت‌ترین برادران فوتبال جهان تبدیل کرد.

از این رو، فاکس اسپورتس در گزارشی به سایر برادرانی اشاره کرد که از این حیث خود را در این محفل اختصاصی جای داده‌اند.

۱ – ادن و تورگان هازارد – ۱۲۵٫۵ میلیون یورو (بلژیک)

همانطور که گفته شد، هر ۲ برادر در فهرست نقل و انتقالات بزرگ تابستان سال جاری بودند. ادن با پیوستن به رئال مادرید به رؤیای کودکی خود جامه عمل پوشاند و تورگان به عنوان جانشینی برای «پولیشیچ» به دورتموند ملحق شد.

این زنجیره را هم می‌توان یک حلقه شاعرانه نامید و هم معاملاتی گرانقیمت؛ هازارد ۱۰۰ میلیون یورو خرج روی دست رئال گذاشت و ۲۵٫۵ میلیون یورویی که زنبورها برای برادرش پرداختند، موجب شد تا این ۲ در صدر فهرست گراقیمت‌ترین برادران جای بگیرند.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 6

۲ – پل و فلورنتین پوگبا – ۱۰۵.۵ میلیون یورو (فرانسه)

پوگبا پس از انتقال به منچستریونایتد برای مدتی کوتاه گرانقیمت‌ترین بازیکن جهان شد و اگرچه عملکرد وی متزلزل بود اما برچسب «گرانقیمت» همچنان روی او ماند.

در این بین، فلورنتین، برادر پل به اندازه برادر قهرمان جام جهانی‌اش بالا نرفت و هم اکنون فوتبال خود را در آتالانتا یونایتد آمریکا پیگیری می‌کند اما پل ۱۰۰ میلیون یورویی باشگاه دوم را برای او و برادرش تثبیت کرد.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 10

۳ – لوکاس و تئو هرناندز – ۱۰۴ میلیون یورو (فرانسه)

زمانی که پای برادران فرانسوی به میان بیاید، لوکاس و تئو هرناندز زوج مشهور دیگری هستند که هر ۲ فوتبال‌شان را در اروپا ادامه می‌دهند. لوکاس بدنبال درخشش در جام جهانی ۲۰۱۸ و بازی کردن در تمامی دیدارهای آبی‌های قهرمان با ۸۰ میلیون یورو راهی بایرن مونیخ شد.

این در حالی است که تئو که در سال ۲۰۱۷ با ۲۴ میلیون یورو راهی مادرید شده بود به دلیل فرصت بازی محدود در جمع کهکشانی‌ها، تمام فصل گذشته را به عنوان بازیکن قرضی در رئال سوسیه داد سپری کرد.

۴ – گونزالو و فدریکو هیگوآین – ۹۱.۳ میلیون یورو (آرژانتین)

در حالی که تقریبا همه فوتبالی‌ها و البته غیرفوتبالی‌ها نام «گونزالو هیگوآین» و انتقال ۹۰ میلیون یورویی وی از ناپولی به یوونتوس (که در آن زمان رکورددار انتقالات سری آ بود) را شنیده‌اند اما افراد کمی هستند که می‌دانند ملی پوش اسبق آلبی سلسته برادر بزرگی به نام فدریکو دارد.

«فدریکو هیگوآین» که هم اکنون در کلومبوس کرو آمریکا توپ می‌زند بیشتر دوران فوتبالی خود را در آمریکا و آمریکای جنوبی سپری کرد اما دوره‌ای کوتاه را نیز در بشیکتاش ترکیه گذراند.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 17

۵ - روملو و جردن لوکاکو – ۸۸٫۷ میلیون یور (بلژیک)

انتقال ۸۸٫۴ میلیون یورویی روملو به یونایتد که ۲ سال پیش رخ داد، وی را به گرانقیمت‌ترین بازیکن بلژیک بدل کرد البته این رکورد اخیرا پس از پیوستن «ادن هازارد» به رئال شکسته شد.

یک سال پیش از رفتن لوکاکو به منچستریونایتد، برادر کوچک وی «جردن» با ۴ میلیون یورو راهی لاتزیو شد و بدنبال رد شدن وی در تست پزشکی باشگاه نیوکاسل، انتقال وی به این تیم منتفی شده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

با وجود اینکه مسیر فوتبالی این ۲ برادر در حال حاضر تفاوت چشمگیری دارد اما مجموع ۸۸٫۴ میلیون یورو آنان را در رتبه پنجم فهرست گرانقیمت‌ترین برادران فوتبالی نشانده است.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 23

۶ – کاکا و دیاگو – ۶۷٫۵ میلیون یورو (برزیل)

کاکا که بیشتر به عنوان آخرین بازیکنی شناخته می‌شود که پیش از سلطه «کریستیانو رونالدو» و «لیونل مسی» بر توپ طلا، این جایزه معتبر را تصاحب کرده است، با ۶۷ میلیون یورویی که بابت انتقال به رئال دریافت کرد به تنهایی تمام هزینه نشستن در جایگاه ششم این فهرست را تقبل کرد.

این در حالی است که دیاگو برادر کاکا، مثل ستاره برزیلی ۶ سال موفق را در آ. ث میلان سپری کرد. جایی که وی پیش از رفتن به دنبال تجریبات جدید با مبلغ نیم میلیون یورو به آنجا کوچ کرده بود.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 27

۷ – آنتونی و یوهان مارسیال – ۶۰٫۸ میلیون یورو (فرانسه)

آخرین نمایندگان فرانسه در این فهرست آنتونی و یوهان مارسیال هستند. در حالی که آنتونی در روزهای آغازین فوتبال به سر می‌برد و چهار سال پیش با قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون یورو و در حالی که ۱۹ سال داشت راهی اولدترافورد شد، برادر بزرگ وی بیشتر دوران فوتبالی خود را در مسافرت به سر برد و بیشتر شبیه «مارکو پولو» بود تا فوتبالست؛ هم اکنون در آشدود توپ می‌زند.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 30

۸ – ریو و آنتون فردیناند – ۵۶ میلیون یورو (انگلیس)

«ریو فردیناند» که ۲ مرتبه عنوان گرانقمیت‌ترین مدافع جهان را از آن خود کرد با انتقال ۴۶ میلیون یورویی به یونایتد به گرانقیمت‌ترین بازیکن انگلیسی نیز بدل شد و اگر بگوییم که او با تمام وجود ثابت کرد که ارزش چنین سرمایه گذاری را داشته، بیراه نیست.

در سوی دیگر، «آنتون فردیناند» اگرچه هرگز به خوبی برادرش نبود اما پس از انتقال ۱۰ میلیون یورویی از وستهم به ساندرلند که برجسته‌ترین دوران فوتبالی وی نیز بود، برای قرار گرفتن در این فهرست به برادرش کمک زیادی کرد.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 34

۹ – یحیی و کولو توره – ۴۸٫۷ میلیون یورو (ساحل عاج)

«یحیی و کولو توره» یکی از پرافتخارترین برادران تاریخ لیگ برتر جزیره هستند و شاید تنها برادرانی باشند که در فهرست جاری چه از حیث درآمد و چه از نظر استعداد فوتبالی تا اندازه زیادی شبیه بودند.

هر ۲ سابقه قهرمانی در لیگ جزیره را دارند. کولو برای قرار گرفتن در این فهرست با انتقال به منچسترسیتی ۱۸٫۷ میلیون یورو سهم دارد و در سوی دیگر یحیی ۳۰ میلیون یورو از مجموع مبلغ را تقبل کرده است.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 38

۱۰ – نمانیا و اوروس ماتیچ – ۴۷٫۷ میلیون یورو (صربستان)

تنها نمایندگان اروپای شرقی این فهرست «نمانیا و اوروس ماتیچ» هستند. نمانیا ۲ سال پیش با قراردادی به ارزش ۴۴٫۷ میلیون یورو راهی اولدترافورد شد و در سوی مقابل برادرش برای اف سی کوپنهاگ توپ می‌زند و درست همزمان با نمانیا با ۳ میلیون یورو راهی این تیم شد.

گراقیمت‌ترین برادران مستطیل سبز؛ «هازارد» ها صدرنشین - 41

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشن پیروزی تیم نوجوانان استقلال بعد از برتری برابر پرسپولیس (ویدئو)

ایلناایلنا11 ساعت قبل
نوجوانان استقلال موفق شدند دربی برابر پرسپولیس را با دو گل به سود خود خاتمه دهند. به گزارش ایلنا، دیدار نوجوانان استقلال و پرسپولیس در شرایطی که هر دو گل این بازی در نیمه اول به ثبت رسید به سود آبی‌پوشان خاتمه یافت تا آنها اینگونه جشن پیروزی خود را برگزار کنند.

حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان

الفالف1 روز قبل
حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهانگروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۲۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۰۹حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان + فیلمبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئویی که در این مطلب مشاهده می‌کنید، حرکات تماشایی ۱۰ مدافع برتر فوتبال جهان در سال ۲۰۱۹ را به تصویر می‌کشد.

دربی نوجوانان؛ استقلال ۲ پرسپولیس ۰ (ویدئو گلهای نیمه اول)

ایلناایلنا12 ساعت قبل

مدیرعامل باشگاه‌ها بر اساس تخصص انتخاب نمی‌شوند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: به عنوان نمونه ­مدیرعامل یکی ­از باشگاه‌ها در حالی که مربی نداشت بازیکن جدب می‌کرد. وی ادامه داد: اکنون ۹ میلیون دلار پول فدراسیون کشورمان ­در فیفا متوقف است در حالی که باشگاه‌ها از فدراسیون فوتبال طلبکارند و درآمد باشگاه‌ها نیز محقق نمی‌شود. امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال نیزدر این بر نامه افزود: فوتبال کشور از فدراسیون تا باشگاه‌ها ضعف ساختاری دارند و براین اساس در مسئله نقل و انتقال بازیکنان نیز برخی باشگاه‌ها بدون دلیل نرخ بازیکنان را افزایش می‌دهند. وی افزود: باشگاه‌ها باید به سازمان‌های بین المللی فوتبال و قراردادهای با بازیکنان نگاه تخصصی داشته باشند. ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز در این برنامه گفت: چون فوتبال نتیجه گراست بنابراین باشگاه‌ها مجبورند به­ هر قیمتی بازیکن و مربی جذب کنند.
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، شایان مصلح مدافع محبوب برانکو ایوانکوویچ که به شکلی عجیب از سوی گابریل کالدرون و باشگاهپرسپولیس در لیست مازاد قرار داده شد، حسابی از رفتار پرسپولیسی‌ها ناراحت است و در همین راستا به دنبال انتقان‌گیری سختی از سرخپوشان است! شایان مصلح در لایو اینستاگرامی که برای هواداران خود برقرار کرده بود و به سوالات آنها پاسخ می‌داد، در پاسخ به سوال یکی از هواداران مبنی بر تصمیم جدیدش، اظهار داشت: به احتمال زیاد به تیمی که رقیب سنتی شماست، خواهم رفت! رفتار باشگاه برای من غیرقابل پذیرش است، اینکه چندبار زنگ بزنند برای تمدید و بعد به راحتی ما را کنار بگذارند اوج بی معرفتی و غیر حرفه‌ای بودن است آنها با من رفتاری بسیار بد را داشتند! جالب اینجاست که باشگاه استقلال نیز به دنبال جذب مدافع است و موقعیت برای انتقال مصلح به استقلال بسیار ایده‌آل است تا پس از گادوین منشا به سرنوشت تاریکی که این بازیکن به آن دچار شد، نزدیک شود، چرا که اغلب پرسپولیسی‌ها روزهای تلخی را در استقلال و بالعکس، تجربه کردند!

نظرها

اخبار بیشتر