خدمات روحانیون مورد غفلت واقع شده است/لزوم بازگویی فعالیت‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
خدمات روحانیون مورد غفلت واقع شده است/لزوم بازگویی فعالیت‌ها

خدمات روحانیون مورد غفلت واقع شده است/لزوم بازگویی فعالیت‌ها

مهرخبرگزاری مهر |
همدان - معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه گفت: بسیاری از خدمات روحانیون مورد غفلت قرار گرفته و باید آنها را برای مردم بازگو کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدحسن نبوی ظهر چهارشنبه در همایش معاونین تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور در همدان گفت: نقش روحانیت در رشد و تعالی جامعه و مساعدت به مردم همیشه اثرگذار و شاخص بوده است.

وی با بیان اینکه این روزها شاهد برخی تصاویر آزاردهنده علیه آمران به معروف و ناهیان از منکر در فضای مجازی و تعرض به آنها هستیم، گفت: این تقابل از ابتدای اسلام وجود داشته و هیچ گاه متوقف نشده است.

حجت‌الاسلام نبوی با بیان اینکه مبلغان باید به جایگاهی برسند که به وظیفه خود عمل کنند بر لزوم توجه به امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: نقش مبلغان تذکر به افراد است و اینکه فرد هدایت شود یا خیر به خود شخص بستگی دارد.

سعی بر هدایت اکثریت جامعه است

وی بابیان اینکه مبلغان باید مردم را به مسیر مستقیم هدایت کنند و اینکه فردی در این راه قرار گیرد یا خیر حق انتخاب با خودش است، گفت: هدایت تمام انسان‌ها بنا به قاعده مختار بودن خود آنها میسر نیست بنابراین سعی بر هدایت اکثریت جامعه است.

حجت الاسلام نبوی با اشاره به اینکه حرص خوردن برای تمام انسان‌ها نتیجه نمی‌دهد و تنها برای کسانی که زمینه هدایت دارند مثمر ثمر خواهد بود، اظهار داشت: تعرض به جریان حق همیشه بوده و هست و نباید اینطور تصور کنیم که همه در یک جامعه به هدایت می‌رسند.

سازمان تبلیغات اسلامی در بلاغ مبین کار کرده است

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در بلاغ مبین کار کرده است، گفت: سخنران باید دارای علم، تقوا و ظرفیت شهرت باشد.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری برنامه‌های شاد حائز اهمیت است و سخنرانی شاد باید مورد توجه باشد، گفت: برنامه شاد نسل جوان را جذب می‌کند.

حجت الاسلام نبوی با بیان اینکه در مساجد برنامه شاد کم است و باید به این سمت گرایش پیدا کنیم، گفت: بسیاری از خدمات روحانیون مورد غفلت قرار گرفته که باید آنها را برای مردم بازگو کرد.

حجت الاسلام نبوی با اشاره به اینکه روحانیون موفق «طرح هجرت» و «طرح امین» باید معرفی شوند و برنامه‌های آنها به عنوان الگو ارائه شود، گفت: روحانیون در سیل اخیر هم پای مردم تلاش می‌کردند و همین اقدام موج بسیار خوبی را در مورد روحانیت و کمک آنها به مردم ایجاد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تاکید رئیس جمهور بر اجرای گام مهم دولت در بخش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما30 دقیقه قبل
رئیس جمهور افزود: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است. رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه را که از گذشته برای ما باقی مانده پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است. رئیس جمهور گفت: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود. رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند. آقای روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ

الفالف14 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶ ۳۹۸۰۴۲۹۰۰۵به گزارش فارس، در پی وعده داده شده برای ارائه تصاویر پهپادهای نیروی هوافضای سپاه از ناو آمریکایی «یو اس اس باکسر» که مدعی سرنگون کردن پهپاد ایران در روز پنج شنبه و در تنگه هرمز شده بود، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولین تصاویر مرتبط با این ماجرا را برای اثبات این دروغ امریکایی رسانه‌ای کرد. بنا به این گزارش، با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت‌های جاری، ورود ناوچه امریکایی «یو اس اس باکسر» و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاههای پهپادی خودی، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده‌ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده‌اند. بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.

دمای بالای ۴۰ درجه برای نیمی از کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این اظهارات نشان می‌دهد که واشنگتن در راستای روابط خود و رژیم صهیونیستی با طرف روسی در پرونده سوریه، از اتفاقات منطقه جنوبی سوریه بر سر میز مذاکره بهره نخواهد برد. دو روز پیش شماری از نظامیان ارتش سوریه در مسیر یادوده در غرب منطقه درعا با یک بمب دست ساز مورد هدف قرار گرفتند. با ورود آمریکا به نقطه جنوب از دروازه تعهد به توافق سازش، ترس از افزایش نقض امنیتی افزایش یافته است. همچنین سوالاتی در رابطه با احتمال تکرار فعالیت‌های مسلحانه به شکل وسیعتر و بارزتر در جنوب سوریه مطرح می‌شود. همچنین توافقنامه سازش، این مسئله را درچارچوب تنگی قرارداده که همین موضوع نقش کلیدی در حساسیت شرایط امنیتی ایفا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر