ماجرای مرگ معمار زن در استخر ویلای لواسان؛ «نیکی حدادی» درگذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

ماجرای مرگ معمار زن در استخر ویلای لواسان؛ «نیکی حدادی» درگذشت

انتخابخبرگزاری انتخاب |
زمانی که فوتبال‌دستی بازی می‌کردند گویا پای محمدامین لیز می‌خورد و او داخل استخر می‌افتد. با وجودی که نیکی همیشه از آب می‌ترسید و واهمه داشت، برای نجات محمدامین خود را داخل آب انداخت و او را به سمت دیواره استخر برد؛ اما نمی‌توانست تعادل خود را حفظ کند. از آنجا که شنا هم بلد نبود، هر چه دست و پا می‌زند، غرق می‌شود.
ماجرای مرگ معمار زن در استخر ویلای لواسان؛ «نیکی حدادی» درگذشت - 0

آرمانگرا بود و سختکوش. ١٠ سالی بود به صورت حرفه‌ای در بخش طراحی داخلی فعالیت می‌کرد اما یک حادثه و یک فداکاری به قیمت جانش تمام شد.

به گزارش شهروند، حادثه عجیبی که نفس را از زن سی‌وهفت ساله گرفت و با خود برد و دیگر بازنگرداند. آن روز، درس از خودگذشتگی بود و جبران اشتباه. خودش رفت اما خواهرزاده پنج‌ساله‌اش زنده ماند. نیکی حدادی معمار معروف منطقه یک و لواسانات ١٧ خردادماه در استخر ویلای‌شان جان باخت.

او برای نجات جان محمدامین پنج‌ساله به داخل استخر پرید؛ اما خودش زیر آب رفت و غرق شد. نیکی حدادی زن موفقی بود که مدرک لیسانس و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته معماری از دانشگاه هنر و معماری و پس از آن دوره‌های تخصصی ACS و ICS معماری داخلی را از آمریکا و انگلیس گرفت.

او با کمک همکارانش یکی از کامل‌ترین گروه‌های عمران، سازه، معماری و معماری داخلی را در کشور ایجاد کرد.

گفت‌وگوی «شهروند» را با سید سامان صفویان، همسر نیکی حدادی، در ادامه می‌خوانید.

حادثه چطور اتفاق افتاد؟

روزهای تعطیل ما معمولا به خانه مادر نیکی می‌رفتیم؛ اما آن روز به‌ طور اتفاقی در خانه ماندیم و محمدامین هم به خانه ما آمد. نیکی عاشق خواهرزاده‌اش بود و نسبت به محمدامین حس مادرانه داشت. وقتی با محمدامین بود، آرامش داشت؛ به همین‌خاطر از دیدن محمدامین همیشه استقبال می‌کردیم. روز جمعه هم با هم بودیم. ساعت نزدیک ٧ بود که محمدامین گفت می‌خواهد فوتبال‌دستی بازی کند. نیکی به اتفاق محمدامین به سمت فوتبال‌دستی که کنار استخر بود، رفتند، مدتی با هم بازی کردند که نیکی در استخر غرق شد.

چرا نیکی در استخر غرق شد؟

زمانی که فوتبال‌دستی بازی می‌کردند گویا پای محمدامین لیز می‌خورد و او داخل استخر می‌افتد. با وجودی که نیکی همیشه از آب می‌ترسید و واهمه داشت، برای نجات محمدامین خود را داخل آب انداخت و او را به سمت دیواره استخر برد؛ اما نمی‌توانست تعادل خود را حفظ کند. از آنجا که شنا هم بلد نبود، هر چه دست و پا می‌زند، غرق می‌شود.

چه کسی به شما خبر داد؟

وقتی نیکی غرق می‌شود، محمدامین به زن و شوهر سرایداری که در ویلا بودند، خبر می‌دهد؛ چون اتاق سرایداری در کنار استخر قرار دارد. زن سرایدار هم که نیکی را داخل آب می‌بیند، من را خبر می‌کند. من در ساختمان بودم که صدای سرایدار ویلا را شنیدم. خیلی سراسیمه بود. یادم نمی‌آید دقیقا چه دیالوگی بین ما رد و بدل شد؛ اما خودم را به‌سرعت به استخر رساندم، نیکی را بیرون کشیدیم و به او تنفس مصنوعی و شوک قلبی دادم. نیکی ناگهان مقداری آب بالا آورد، فکر کردم که خوب شده است. با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان مهرآیین لواسان بردیم.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

پزشکان چه گفتند؟

نیکی مرگ مغزی شده بود؛ به‌ اصطلاح پزشکی‌ هیپوکسی. از تمام پزشکانی که معروف بودند خواستم نیکی را ببینند و او را معالجه کنند حتی با پرفسور سمیعی هم تماس گرفتم اما فایده‌ای نداشت. نیکی مرگ مغزی شده بود و درست یک هفته بعد یعنی جمعه، ٢٤ خردادماه در همان ساعت ضربان قلبش از کار افتاد. خط صاف روی مانیتور نشان می‌داد که نیکی دیگر برنمی‌گردد. او درس از خودگذشتگی و جبران اشتباه را به محمدامین یاد داد و رفت.

درس جبران اشتباه؟

همان روز که این حادثه اتفاق افتاد، قبلش نیکی ناهار درست کرد اما ناگهان فر دچار مشکل شد و آتش گرفت. نیکی من را صدا کرد؛ همزمان که به داخل آشپزخانه رفتم، یک بطری آب برداشت و آتش را خاموش کرد با دیدن من گفت نمی‌دانم چرا همیشه وقتی برایم مشکلی پیش می‌آید تو را صدا می‌کنم در حالی ‌که می‌توانستم خودم آتش را خاموش کنم. بعد از ناهار بود که نیکی در حالی ‌که داشت فر را تمیز می‌کرد، به محمدامین گفت که پس از هر اشتباه باید پای اشتباهت بایستی و آن را جبران کنی. در آن روز ٢ درس به محمدامین داد و رفت.

چند ‌سال بود که ازدواج کرده بودید؟

٧‌ سال بود که با هم زندگی می‌کردیم و یک‌ سال هم نامزد بودیم.

چند ‌سال بود که در زمینه طراحی داخلی کار می‌کرد؟

نیکی فعالیت خودش را در این حوزه از‌ سال ٨٤ یا ٨٥ به صورت غیرحرفه‌ای آغاز کرد اما از ١٠‌ سال پیش به صورت حرفه‌ای کار کرد و عمده فعالیت‌هایش هم طراحی داخلی پروژه‌های لوکس در منطقه یک و لواسانات بود. دوره‌های تخصصی‌اش را در ایتالیا گذرانده و مدارک ACS و ICS را به صورت مکاتبه‌ای از انگلیس و کانادا گرفته بود.

خود شما در چه زمینه‌ای کار می‌کنید؟

من هم مجری طرح‌های نیکی بودم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
شدت آسیب وارده به حدی بوده که قلب از پایه عروقی خارج شده است. نجفی نامه پرحاشیه را در ۱۵ دقیقه نوشت| شهردار پیشین تهران لحظه قتل شلوارک آبی پوشیده بود! راننده نجفی در آن زمان متوجه می‌شود که پای چپ متهم خون‌آلود است، و وقتی از نجفی علت خون آلودی را می‌پرسد او می‌گوید با همسرش درگیر شده است. عقد میترا استاد با فردی در وزارت خارجه! نجفی در جریان تحقیقات پرونده گفته بوده که در تمامی هشت ماه عقد موقت و یک سال عقد دائم با میترا استاد، جدل داشته است، حتی استاد چهار بار برای او چاقوکشی کرده است، راننده نجفی، دو مرتبه از درگیری‌های این دو را با توجه به آثار کبودی که در صورت نجفی دیده تایید می‌کند.

مهارت‌هایی که در مدرسه یاد نگرفتیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برای اینکه فرد ماهر و موثری در جامعه مان باشیم باید پله‌های مهارت را از سن کم، یکی یکی پشت سر بگذاریم.

زباله‌هایی که تبدیل به کود کمپوست می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ روزانه ۷ هزار تن زباله به مرکز زباله‌های پایتخت وارد می‌شود که از این میزان ۳۵۰۰ تن زباله قابلیت تبدیل به کود کمپوست را دارد. زباله‌ها بعد از تفکیک در فضای ۴۰ هکتاری مرحله هوادهی را می‌گذرانند و به مدت زمان ۲ ماه باید باقی بمانند تا به کود کمپوست واقعی تبدیل شوند. روزانه ۷۰ تن کود کمپوست گرانول در مرکز زباله‌های پایتخت تولید می‌شود. طبق امضای تفاهم‌نامه با شهرداری تهران قرار است سالانه ۵۰ هزار تن کود کمپوست طبیعی از این مرکز به فضای سبز شهر تهران داده شود.

کشف فسیل جدید پرندگان باستانی در سنگ کهربا در چین (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار‌کرد: حادثه پیش آمده در منطقه خجیر برای تعدادی از دانش‌آموزان در اردوی مربوط به آموزش‌وپرورش نبود. وی افزود: این اتفاق در اردویی رخ داد که یکی دیگر از نهادها برگزار کرده بود. همچنین طبق اعلام اورژانس، پس از رسیدن نیروهای اورژانس مشخص شد که تعدادی از دانش آموزان در وسط رودخانه گرفتار شدند که با تلاش نیروهای امدادی از محل نجات پیدا کردند و خوشبختانه این حادثه مصدوم جدی در پی نداشته است. البته طبق آخرین اخبار، بالگردهای هلال احمر با کمک نیروهای آتش نشانی، دقایقی قبل دانش آموزان گرفتار در رودخانه خجیر را نجات داده و به منطقه امن منتقل کردند. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ثبت نام مرحله دوم وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای آن دسته از افرادی که عقد آنها در سال ۹۷ یا در سه ماهه نخست سال ۹۸ ثبت شده باشد، از امروز و همزمان با میلاد مسعود امام هشتم، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۳ مردادماه ۹۸ در سایت صندوق به نشانی cspf. ir ادامه خواهد داشت. براساس این گزارش، وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج برای ۱۵۰۰ نفر از فرزندان بازنشستگان براساس اولویت تعلق خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر