قزوین| مصالح کشور و ارزش‌های اخلاقی خط قرمز دستگاه قضاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
قزوین| مصالح کشور و ارزش‌های اخلاقی خط قرمز دستگاه قضاست

قزوین| مصالح کشور و ارزش‌های اخلاقی خط قرمز دستگاه قضاست

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کل دادگستری قزوین گفت: اطلاع‌رسانی اخبار به جامعه تنها رسالت خبرنگار نبوده بلکه پیگیر شدن از مسئولین تکلیف سنگین‌تری بر دوش خبرنگاران است و در حیطه اگاهی دستگاه قضایی خط قرمزی جز مصالح کشور و ارزش‌های اخلاقی و حریم خانواده‌ها ندارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، اظهار داشت: نگاه ما به خبرنگاران و اصحاب رسانه این بوده که نقش روح برای جامعه را ایفا کرده و نشاط و پویایی را به جامعه تزریق می‌کنند.

وی بیان کرد: خبرنگاران سربازان عرصه اطلاع‌رسانی و اگاهی دادن به جامعه و روشن کردن افکار عمومی هستند که با تلاش خود حقایق و واقعیت‌های جامعه را بازتاب می‌دهند تا مردم اگاه و مسئولین هشیار و بیدار شده و تصمیمات به موقع به منطور جلوگیری از بروز اسیب در جامعه گرفته شود.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: خبرنگاران مهندسین جامعه هستند که افکار عمومی را مهندسی کرده و باید به بسیاری از مباحث توجه کنند.

وی بیان کرد: خبرنگاران باید خودآگاه، تلاشگر، شجاع، متعهد، صادق در بیان واقعیات جامعه بوده و از زوایای تاریک جامعه و مشکلات جامعه آگاه باشند.

قدرتی بیان کرد: خبرنگاران دارای دو وظیفه اساسی اطلاع‌رسانی جامعه و پیگیری به نتیحه رسیدن این اطلاع رسانی و تاثیر ان بر جامعه بوده و این تاثیر پدیری زمانی رخ می‌دهد که اطلاع‌رسانی به موقع، شفاف و دقیق و با توجه به مصالح کشور و بنا به سنت‌های جامعه و منطبق بر قانون، باتوجه به طبقه‌بندی اخبار شامل محرمانه، سری، کلی سری و غیره باشد.

وی بیان کرد: تمام موارد فوق لازم است اما کافی نبوده و باید اخبار به صورت حرفه‌ای و هنرمندانه تنطیم شود تا تاثیر بسزایی بر جامعه داشته باشد.

رئیس کل دادگستری قزوین بیان کرد: اطلاع‌رسانی اخبار به جامعه تنها رسالت خبرنگار نبوده بلکه پیگیر شدن از مسئولین تکلیف سنگین‌تری بر دوش خبرنگاران بوده و دستگاه قضایی خط قرمزی جز مصالح کشور و ارزش‌های اخلاقی و حریم خانواده‌ها ندارد.

وی تاکید کرد: نااگاهی مردم منجر به بروز اسیب‌های اجتماعی و افزایش جرایم می‌شود که اصحاب رسانه باید از حیث اطلاع‌رسانی و انتشار اخبار صحیح وارد شده و اب گوارایی برای تشنگی جامعه و پیشگیری از وقوع جرم فراهم‌کنند.

قدرتی افزود: نقد صادقانه به دستگاه قضا مورد استقبال قرار می‌گیرد و اگر همراه با راهکار و نقدی منصفانه و عمومی باشد مورد پذیرش ما است.

وی افزود: در کل دادگستری‌های سطح استان ۳۰ تا ۴۰ صندوق پیشنهادات اماده شده تا مطالبات و پیشنهادات مردم مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس‌کل دادگستری قزوین گفت: نقد ما به دستگاه قضا این بوده که با وجود افزایش مفاسد در جامعه حتی از ظرفیت‌های قانونی که قانون‌گذار به این نهاد داده استفاده نکرده در صورتیکه در صورت استفاده از این قوانین ناقص میتوان شاهد کاهش بروز مفاسد و مشکلات امروز بود.

وی بیان کرد: بیت‌المال امانتی بوده که در اختیار مسیولان قرار گرفته اما دنیا طلبی، غفلت و جهل مانع امانت داری انها می‌شود و دستگاه قضا به همه کسانی که مسئولیتی دارند هشدار می‌دهد که در صورت بروز فساد اداری مورد برخورد شدید و جدی قرار می‌گیرند.

قدرتی افزود: در سال گذشته ۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان تشکیل شد که شامل پرونده‌های برخی مدیران کل و شهرداران بوده و در دستگاه قضا مورد پیگیری قرار گرفت.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها در بحث حقوق‌عامه ورود نکرده‌اند و خود مردم باید ناظر بر حقوق خود باشند که این امر نیازمند اطلاع‌رسانی و اگاهی مردم از حقوق خود در حوزه اب، هوا، محیط زیست، منابع طبیعی و غیره است.

رئیس‌کل دادگستری قزوین بیان کرد: معضلات حوزه خانواده یکی از مهم‌ترین اسیب‌های وارده به جامعه بوده و امروز همه تکلیف داریم تمام قد برای رفع مشکلات خانواده وارد صحنه شویم چرا که دشمن به دنبال از هم پاچیدن بنیان خانواده بوده و اساسی‌ترین حوزه پیشگیری است.

وی افزود: مهریه یکی از این معضلات حوزه خانواده بوده و افزایش مهریه موجب اوادت و دشمنی می‌شود و باید گفت که ریشه اساسی بسیاری از اسیب‌ها بوده و مهریه زیاد موجب دوام زندگی نمی‌شود.

این مسئول ادامه داد: پرونده هفت سنگان طی سال‌های اخیر دارای کش و قوس زیادی بوده و گزارش جامعی در ده ماه تهیه و به تهران ارسال و پرونده به عنوان تغییر کاربری مختومه اعلام شد.

رئیس کل دادگستری قزوین افزود: این پرونده از حیث قانونی در استان قابل رسیدگی نبود چرا که به دایره تخلفات قضات وبرخی مسوولان مربوط می‌شد و در حال حاضر پرونده کیفری در حال رسیدگی و پرونده حقوقی بعد از جواب پرونده کیفری اجرا خواهد شد.

قدرتی بیان کرد: حدود ۱۵۰ نفر محکوم پرداخت مهریه در زندان‌ها داشتیم که اغلب انها از زندان‌ها ازاد شده و در حال حاضر تنها ۱۰ نفر بابت مهریه در زندان‌ها به سر می‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف12 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

فیلم/ تصادف مرگبار در اثر مصرف مواد مخدر!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک مرد ۳۳ ساله اوکراینی مشغول رانندگی در یکی از خیابان‌های کی‌یف بود که به دلیل مصرف مواد مخدر، هنگام رانندگی، وارد لاین مخالف شد و پس از تصادف شاخ به شاخ با خودرویی دیگر، جان باخت.

انتشار فایل صوتی عملیات توقیف نفت‌کش بریتانیایی/ تایید روایت ایران

ایلناایلنا1 روز قبل
بخشی از گفت‌وگوهای رادیویی نیروهای سپاه پاسداران و ناو جنگی اچ‌ام‌اس مونتروز بریتانیا و نفتکش این کشور منتشر شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ‌ بخشی از گفت‌وگوهای رادیویی نیروهای سپاه پاسداران و ناو جنگی اچ‌ام‌اس مونتروز بریتانیا و نفتکش این کشور از سوی شرکت دریال گلوبال منتشر شده است. در این فایل نیروهای سپاه پاسداران به خدمه این نفتکش توصیه می‌کنند که چنانچه مسیر خود را «۳۶۰ درجه» عوض کنند آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد شد. در بخشی از این مکالمات رادیویی ناو جنگی اچ‌ام‌اس مونتروز خطاب به نیروهای سپاه پاسداران می‌گوید: «این کشتی جنگی اف۲۳۶ است. لطفا تاکید کنید که بنا ندارید با ورود به عرشه این نفتکش قوانین بین‌المللی را زیر پا بگذارید.» نیروهای سپاه در پاسخ می‌گویند که خواهان بازرسی از نفتکش به دلایل امنیتی هستند و قصدی برای رویارویی ندارند.

اولین مصاحبه تصویری با طلبه ناهی منکر مشکین دشتی / صندلی را روی سرم خرد کردند! +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دهقان حسن‌زاده طلبه جوان مشکین دشتی (استان البرز) پنجشنبه شب در میدان خوشنام مشکین دشت در مقابل یک بستی فروشی به ۶ پسر و سه دختر که در حالت طبیعی نبودند و پوشش و رفتارهای نامناسبی داشتند، با توجه به حضور خانواده‌ها در آن منطقه تذکر زبانی داد تا کمی رعایت کنند اما با حمله آنان مواجه شد و مورد ضرب و شتم شدید و مجروحیت از ناحیه سر قرار گرفت. مشروح ماجرا را میتوانید از زبان این طلبه ناهی منکر در ویدئو زیر مشاهده کنید. انتهای پیام/وضعیت طلبه ناهی منکر کرجی

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر