آبا افسردگی مسری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت
آبا افسردگی مسری است

آبا افسردگی مسری است

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24-جواب کوتاه این است که بله افسردگی می تواند مسری باشد. ولی نه به این تعبیر که اگر به یک فرد افسرده دست بدهید بیماری اش به شما منتقل می شود.

دهها سال است که محققین علوم روانشناسی و جامعه شناسی به این حقیقت اشاره کرده‌اند که رفتارهای سالم و ناسالم می‌توانند به دیگران منتقل شود. از ترک کردن سیگار تا خودکشی و همه احساسات و عادت‌های بشری می‌توانند توسط دیگران، تقلید و تکرار شوند. افسردگی معمولا همراه با مجموعه‌ای از رفتارها و عادتها است نظیر تصمیمات غیرمنطقی، بدبینی، ایرادگیری، کنسل کردن قرارهای جمعی، و لذت نبردن از خوشی‌های معمول در زندگی… اعمال و احساساتی که قابل سرایت به دیگران هستند. دانستن این موضوع به معنای این نیست که از افراد افسرده که می‌شناسید فاصله بگیرید. اگر در قدم اول بپذیرید که مشکلات و رفتار آدم‌های افسرده، علائم بیماری شان است، مصونیت را نصیب خود ساخته‌اید. وقتی بپذیرید که آنها بیمار هستند و ادا در نمی‌آورند یا تنبل و فرصت طلب نیستند، راحت‌تر می‌توانید همانطوری که هستند درک شان کنید. یادتان باشد بیشترین انرژی منفی که نصیب شما می‌شود و شما را در معرض سرایت رفتار افسرده آنها قرار می‌دهد این است که تلاش کنید آنها را معالجه کنید یا با ذکر پیشنهادات تان، متوقع باشد که آنها خودشان را معالجه کنند. شما برای عزیزان افسرده فقط یک حامی مهربان باشید و در حد مقدور با احساست خود و آنها کلنجار نروید. آنها را همانطور که هستند بپذیرید و نشان دهید که دوست شان دارید و می‌خواهید وقت و زمان برایشان بگذارید. این نکته اصلی هم ضروری است مطرح شود که اگر علائم افسردگی در خانواده تان باشد، اگر سیستم دفاع بدنی تان ضعیف باشد یا اگر خودتان و موقعیت زندگی تان سرشار از تنش باشد شاید افسرده شدن تان از طریق رفاقت با یک فرد افسرده ممکن باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افتتاح مرکز درمان فوق تخصصی سرطان در تهران

مهرمهر15 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در صورت نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب، همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! برای نحوه نوشیدن آب، میزان و زمان مصرف آن در منابع طب سنتی و منابع روایی، دستورات موکدی آمده است. با وجود اینکه مصرف به اندازه آب آشامیدنی سالم برای سلامت انسان لازم است، اما در صورت نوشیدن بیش از حد آب یا نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! در ادامه به زمان‌های ممنوع برای نوشیدن آب اشاره شده است: بین غذا خوردن و تا یک ساعت پیش و بعد از آن در حالت خالی بودن معده (صبح ناشتا) نوشیدن آب سرد به مقدار زیاد نوشیدن آب یخ در هوای بسیار گرم بعد از حرکات ورزشی شدید بعد از نزدیکی جنسی بعد از استحمام بین خواب و بعد از خواب نوشیدن آب گرم بعد از غذای شور نوشیدن آب سرد بعد از خوردن غذای شیرین بعد از خوردن میوه مخصوصا میوه‌های مرطوب
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در مراسم افتتاح بخش سرطان بیمارستان سلامت فردا، گفت: این بیمارستان در زمینه تشخیص و درمان سرطان کلیه مراحل درمانی را برای بیمار از شیمی درمانی تا جراحی و رادیوتراپی انجام می‌دهد. نادر توکلی افزود: بیمارستان مجهز به دستگاه‌های کیموتراپی و گامانایف است که از جمله دستگاه‌های مورد نیاز بیماران سرطانی است. توکلی گفت: ​ در ماه‌های آینده بنا داریم یک بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی را در منطقه شهر ری افتتاح کنیم تا بخشی از کمبود فضای درمانی در تهران جبران شود. نوبخت افزود: در برخی از استان‌ها به دنبال راه اندازی بیمارستان‌های هزار تختخوابی هستیم تا بیماران مجبور نباشند برای گرفتن خدمات به نقاط مختلف تردد کنند و تمام نیاز‌های آن‌ها در یک مرکز برطرف شود. وی افزود: اسلام از مؤمنان توقع دارد برای کار‌های خیر از هم سبقت بگیرند و همواره رشد و توسعه یابند، در اسلام دو ارزش ایمان و مفید بودن برای مردم مهم است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل، مدیران ستادی و شهرستانی سازمان بهزیستی استان گیلان با ایشان در رشت اظهار داشت: نظارت مستمر بر عملکرد مجموعه‌ها، مراکز خصوصی و دولتی حوزه بهزیستی گیلان بسیار ضرورت دارد. آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جامعه هدف سازمان حمایتی بهزیستی همواره افراد نیازمند، ناتوان و آسیب‌پذیر هستند لازم است با تمرکز بر حوزه پیشگیری، میزان آگاهی عمومی را در راستای بهبود سلامت جامعه ارتقاء و افزایش داد. وی با بیان اینکه بررسی موضوعات و اولویت‌ها در سازمان حمایتی بهزیستی حائز اهمیت است ضمن اینکه خدمت به جامعه هدف باید بی‌منت باشد خاطرنشان کرد: در این راستا هدایت افراد به سمت موضوعات مبتنی با سلامت در جامعه از وظایف سازمان حمایتی بهزیستی به شمار می‌رود. مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ۶۵ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی این استان هستند اظهار داشت: از این تعداد ۴۶ هزار خانوار دارای معلول جسمی، حرکتی و ذهنی هستند. حسین نحوی‌نژاد خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۵ هزار خانوار که تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند ۱۸ هزار خانوار در بعد آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند ضمن اینکه ماهانه ۳۵ هزار خانوار از بهزیستی استان، مستمری دریافت می‌کنند.
موجموج16 ساعت قبل
وزیر بهداشت افزود: تحقیقات در تمام دنیا عاملی مهم در افزایش توان ملی و تاب آوری اقتصادی محسوب می‌شود. در سال گذشته، چین ۳۲ درصد، کره جنوبی ۱۸ درصد و آمریکا نیز ۹ درصد بودجه‌های پژوهشی خود را افزایش داده‌اند. نمکی افزود: بودجه پژوهشی آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵، سالانه به ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده که دو سوم آن را بخش خصوصی تقبل کرده است. *افزایش ۷۰ درصدی بودجه شرکت‌های دانش بنیاننمکی تاکید کرد: در سال گذشته در سازمان برنامه و بودجه، سعی ما براین بود که بودجه ۹۸ شرکت‌های دانش بنیان را ۷۰ درصد افزایش دهیم و در این خصوص پافشاری کردیم تا این اقدام انجام شود. بنابراین سعی ما بر حمایت بیشتر از حوزه تحقیقات و طرح‌های پژوهشی در حوزه علوم پزشکی است.

نظرها

اخبار بیشتر