اول تیر نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هرمزگان آغاز می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
اول تیر نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هرمزگان آغاز می‌شود

اول تیر نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هرمزگان آغاز می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بندرعباس - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه از به صورت اینترنتی و حضوری از ابتدای تیر آغاز می شود.

محمد خیری روز چهارشنبه اظهار داشت: نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هرمزگان در ۱۰ واحد و چهار مرکز این دانشگاه تا نیمه اول شهریورماه ۹۸ ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش چهار هزار نفر در این مراکز و واحدها وجود دارد و به دانشجویان وام بانکی قرض الحسنه یک و چهار دهم درصد برای همه ملبغ شهریه اعطاء می‌شود.

دانشگاه پیام نور هرمزگان هم اکنون دارای ۱۴ هزار دانشجو در چهار مرکز و ۱۰ واحد است.

‏۶۰۴۸/‏۳۲۱۹

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خانه ملتخانه ملت12 ساعت قبل
منصور غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تفکیک سنجش از پذیرش گفت: وزارت علوم فعلا به دنبال اجرای قانون فعلی است که قانون بدی برای شرایط کنونی نیست و بر اساس آن، اختیارات کامل درباره تصمیم‌گیری در مورد نحوه سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و غیردولتی را دارد. دو مرحله آزمون برای ورود به دانشگاهوزیر علوم افزود: در موضوع تفکیک سنجش از پذیرش، این بحث در دست بررسی است که یک آزمون سنجش معلومات به صورت دو بار در سال انجام شود و کارنامه آن نیز برای ۲ سال متوالی قابل استفاده باشد و داوطلبان بتوانند از آن برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها استفاده کنند. داوطلبان کنکور خیال می‌کنند شانس قبولی در رشته‌های پرطرفدار را دارنداین عضو هیئت دولت همچنین با اعلام اینکه امکانات لازم فراهم است و صرفا باید مجلس قانون آن را تصویب کند، توضیح داد: البته به نظر من در حال حاضر به چنین قانونی نیاز نیست زیرا ۸۵ درصد داوطلبان بدون تاثیر نمره آزمون وارد دانشگاه می‌شوند و تنها ۱۵ درصد از طریق کنکور. غلامی درباره اینکه هنوز کنکور برای متقاضیان غول است، افزود: متقاضیان هنوز به بخش جایگزین بدون‌کنکور اعتماد کافی ندارند؛ ضمن آن که خیال می‌کنند اگر در کنکور شرکت کنند، شانس قبولی در رشته‌های پرطرفدار برای آنها وجود دارد. وزیر علوم گفت: این بی‌اعتمادی و احیانا خود را در حد وسط دیدن، باعث شده همه آنها بخواهند در کنکور ثبت‌‎نام کنند. /پایان پیام
فارسفارس1 روز قبل
چهل و هشتمین شب شاعر به بزرگداشت استاد محمود دست‌پیش، شاعر پیشکسوت ترک‌زبان اختصاص خواهد داشت. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، چهل و هشتمین شب شاعر به بزرگداشت شاعری ۸۵ ساله به نام «محمود دست‌پیش» اختصاص دارد که متولد ۱۳۱۳ باکو و بزرگ‌شده اردبیل است. چهل و هشتمین شب شاعر با دعوت از شاعران و ادیبان برای شرکت در مراسم نکوداشت این شاعر ترک‌زبان و با طراحی و اجرای حسین قرایی، برگزار خواهد شد. این مراسم همانند سایر برنامه‌های «شب شاعر»، روز یکشنبه ۳۰ تیرماه از ساعت ۱۸ و در نخلستان اوج برگزار می‌شود. قرایی تاکنون شب شاعر را برای شمار زیادی از شاعران و ادیبان کشور برگزار کرده است.

برگزاری نمایشگاه الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | اثر جدید سالار عقیلی با شعر سید عبدالجواد موسوی

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل

یک مژه خفتن؛ سالار عقیلی

تابناکتابناک10 ساعت قبل
دارم سخنی با تو و گفتن نتوانموین درد نهان سوز شنفتن نتوانمتو گرم سخن گفتن و از جام نگاهتمن مست چنانم که شتفتن نتوانمشادم به خیال تو چو مهتاب شبانگاهگر دامن وصل تو گرفتن نتوانمبا پرتو ماه آیم و چون سایه دیوارگامی ز سر کوی تو رفتن نتوانمدور از تو من سوخته در دامن شبهاچون شمع سحر یک مژه خفتن نتوانمفریاد ز بی مهریت ای گل که در این باغچون غنچۀ پاییز شکفتن نتوانمای چشم سخنگوی تو بشنو ز نگاهمدارم سخنی با تو و گفتن نتوانم «یک مژه خفتن» یکی از قطعات از آلبوم «نگاه آسمانی» سالار عقیلی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «یک مژه خفتن» یکی از قطعات از آلبوم «نگاه آسمانی» سالار عقیلی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این روزها جشنواره فیلم شهر، هفتمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد؛ جشنواره‌ای که هدفش «در ترسیم و ترویج الگویی مناسب برای زندگی شهری و صنعتی امروز، منطبق با فرهنگ ایرانی - اسلامی با پایبندی بر اصول اخلاق در چارچوب خانواده و زندگی جمعی برای کشور ایران و منطقه و همچنین فرهنگ زندگی شهری» است. با این حال نگاهی کوتاه به فیلم‌های سینمایی پذیرفته‌شده در بخش سینمایی این جشنواره نشان می‌دهد که این خط‌مشی جشنواره خیلی در فیلم‌های انتخابی رخ نداده و اصولا برخی فیلم‌های راه یافته درباره شهر نیست؛ مثل فیلم «رد خون» که فضایی جنگی و چند سکانس شهری محدود دارد یا مثلا در بخش بین‌الملل فیلم‌های انتخاب‌شده که حتی سازندگانش هم مدعی داشتن حرفی قابل توجه در این بخش نیستند. نقطه ضعف جشنواره فیلم شهر و سایر جشنواره‌هایی که توسط نهادهای دیگر برگزار می‌شود این است که اصولا بر سر سفره پهن‌شده توسط جشنواره ملی نشسته‌اند و هیچ فیلمی به خاطر جشنواره شهر و با سیاست‌گذاری دوستان متولی موسسه تصویر شهر تولید نمی‌شود. شاید اندک امیدی که در این دوره از جشنواره فیلم شهر به‌ وجود آمده، بخش محله باشد که با هدف کشف استعدادها صورت گرفته است و الا مثل سایر جشنواره‌ها صرفا یک دورهمی با هدف خرج کردن بودجه تخصیصی است. منبع: صبح نو

نظرها

اخبار بیشتر