حمایت ایران و شرکت کنندگان کنفرانس «اوفا» از مذاکرات صلح به رهبری افغانستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
حمایت ایران و شرکت کنندگان کنفرانس «اوفا» از مذاکرات صلح به رهبری افغانستان

حمایت ایران و شرکت کنندگان کنفرانس «اوفا» از مذاکرات صلح به رهبری افغانستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مشاوران امنیت ملی پاکستان، چین، هند، روسیه و ایران در حاشیه کنفرانس بین‌المللی «اوفا» از مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت دولت افغانستان اعلام حمایت کردند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان روزهای گذشته به روسیه سفر کرد و در نشست سالانه نمایندگان ارشد امنیتی پنج قاره جهان به نمایندگی از این کشور حضور یافت.

دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که حمدالله محب در حاشیه این کنفرانس در نشست شش جانبه‌ای با مشاورین امنیت ملی ایران، روسیه، هند، چین و پاکستان گفت‌وگو کرده است.

مشاوران امنیت ملی این کشورها درباره روند صلح افغانستان و لزوم گسترش همکاری‌ها و ایجاد اجماع منطقه‌ای برای حل بحران افغانستان بحث و رایزنی کردند.

دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی افغانستان خاطرنشان کرد که دبیر شورای امنیت ملی ایران و مشاوران امنیت ملی چین، روسیه، هند و پاکستان از مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت کردند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

کشورهای منطقه در حالی از مذاکرات صلح با محوریت دولت افغانستان حمایت کردند که در روند جاری صلح دولت افغانستان از سوی آمریکا و کشورهای غربی نادیده گرفته شده‌اند.

با وجود گذشت یک سال از آغاز مذاکرات صلح با طالبان هنوز هم دولت افغانستان موفق به مذاکرات مستقیم با طالبان نشده و آمریکا همچنان به مذاکرات خودسرانه با این گروه ادامه می‌دهد.

کارشناسان معتقدند که آمریکا صلاحیت مذاکره با طالبان را ندارد و باید به مذاکرات خودسرانه و بدون حضور افغانستان و کشورهای منطقه با طالبان پایان دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر15 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.

نظرها

اخبار بیشتر