(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده

فراروخبرگزاری فرارو |
آقای مرسی در طی شش سال گذشته با اتهامات زیادی روبرو بود و در نهایت روز دوشنبه ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) در جریان یکی از جلسات دادگاهش از حال رفت و در بیمارستان درگذشت.

محمد مرسی، اولین رئیس جمهور مصر بود که بعد از سرنگونی حکومت سی ساله حسنی مبارک به صورت دموکراتیک انتخاب شد. اما دولت او مستعجل بود و تنها یک سال دوام آورد. ارتش کودتا کرد، او را برکنار کرد و در نهایت راهی زندان شد.

آقای مرسی در طی شش سال گذشته با اتهامات زیادی روبرو بود و در نهایت روز دوشنبه ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) در جریان یکی از جلسات دادگاهش از حال رفت و در بیمارستان درگذشت.

عکس‌های زیر از مجموعه عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده، عکاس ایرانی مقیم فرانسه، انتخاب شده است. بیشتر این عکس‌‎ها در زمان مبارزات انتخاباتی آقای مرسی و اعلام پیروزی او گرفت شده است.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 3

محمد مرسی، رهبر حزب آزادی و عدالت مصر و عضو سابق شورای رهبری اخوان‌المسلمین. این حزب در ۳۰ آوریل سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و روابط نزدیکی با اخوان‌المسلمین داشت - مصر، ۲۵ اوت ۲۰۱۱.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 5

جیمی کارتر، رئیس جمهور پیشین آمریکا در کنار محمد مرسی، زمانی که رئیس حزب آزادی و عدالت در مصر بود - قاهره، ۲۱ ژانویه ۲۰۱۰.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 7

محمد مرسی نامزد مورد حمایت اخوا‌ن‌المسلمین در انتخابات سال ۲۰۱۲ مصر بود. در این تصویر او در در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی‌اش در زادگاهش، استان شرقیه، دیده می‌شود. او در انتخابات آن سال با آخرین نخست وزیر دولت حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر، رقابت کرد و برنده شد - شرقیه، ۱۲ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 9

محمد مرسی، رئیس جمهور منتخب مصر در میان حلقه محافظانش در حال ادای سوگند غیر رسمی ریاست جمهوری. ده‌ها هزار نفر از هواداران آقای مرسی در میدان تحریر قاهره در مخالفت با فرماندهان ارتش که میخواستند قدرت او را محدود کنند، تظاهرات کردند. آقای مرسی یک روز بعد به جای پارلمان مصر در دادگاه قانون اساسی سوگند رسمی یاد کرد - قاهره، ۲۲ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 11

محمد مرسی، نامزد ریاست جمهوری مصر، در مراسم نماز جمعه در مسجدی در قاهره. دولت موقت نظامی در مصر از هر دو نامزد به دلیل ادعای پیروزی زودهنگام در روز جمعه (روز انتخابات) انتقاد کرد و اعلام کرد که بر سر طرح محدود کردن اختیارات ریاست جمهوری خواهد ایستاد. بسیاری این اعلام ارتش را نشانه قصد نظامیان برای ماندن بر سر قدرت ارزیابی کردند - قاهره، مصر، ۲۲ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 13

یکی از طرفداران محمد مرسی. هواداران او در در اعتراض به تاخیر در اعلام نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری مصر در مقابل شورای عالی نیروهای مسلح تظاهرات کردند. حاکمان نظامی مصر محمد مرسی را به تحریک معترضان و کشاندن آنها به میدان تحریر قاهره متهم می‌کردند. اما اعتراض‌ها همچنان ادامه یافت - ۲۳ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 15

یک هوادار محمد مرسی در جریان جشن‌های پیروزی آقای مرسی در انتخابات تصویر او را می‌بوسد. محمد مرسی روز یکشنبه بعد ازانتخابات اعلام پیروزی کرد تا اولین رئیس جمهور مصر باشد که در یک انتخابات دموکراتیک انتخاب می‌شود - مصر، ۲۴ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 17

مردم در میدان تحریر قاهره پیروزی محمد مرسی را جشن می‌گیرند - مصر، ۲۴ ژوئن ۲۰۱۲.

(تصاویر) محمد مرسی از نگاه آلفرد یعقوب‌زاده - 19

جشن هواداران محمد مرسی در میدان تحریر - قاهره، ۲۴ ژوئن ۲۰۱۲.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | برخورد تهاجمی جنگنده‌ ونزوئلا با جنگنده آمریکایی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

وقتی ترامپ صدای حکام عرب را درمی آورد/ چرا ترامپ به ما می‌رسد شیر است ولی در برابر ایران خرگوش! +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بی بی سی فارسی در گزارشی به لحن انتقادی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در قبال سیاست‌های آمریکا پرداخت. ضاحی خلفان تمیم معاون پلیس دبی در اظهارنظری گفته بود: «چرا ترامپ وقتی به عرب‌ها می‌رسد، شیر است اما در برابر ایران خرگوش می‌شود؟» یادآوری می‌شود؛ این اظهارنظرها پس از توقیف نفتکش متخلف انگلیسی به دست نیروهای سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس انجام شده است. بیشتر بخوانید: عاقبت بازی با اقتدار دریایی ایران/ ناگفته‌های فرمانده نیروی دریایی ارتش از علت توقیف نفتکش انگلیسی + فیلمانتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
عکسی از داخل کابین هدایت و فرماندهی کشتی انگلیسی خدمه آنرا در حالی که بر روی زمین نشانده شده‌اند نشان می‌دهد. قدس آنلاین: نفتکش توقیف شده «استینا ایمپرو» تحت پرچم کشور انگلستان است و ۲۳ خدمه دارد، که ۱۸ نفر آن‌ها ملیت هندی دارند و پنج نفر خدمه دیگر هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی هستند.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر