ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سلامت
ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک

ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
صنایع دخانی به دلیل ماهیت خود هر روز بیش از پیش تلاش می‌کنند سود بیشتری به دست آورند. اینفوگرافی پیش رو، به بخشی از ترفندهای شرکت‌های دخانیات برای ورود به بازارهای ایران اشاره می‌کند. این موارد برگرفته از توضیحات حسن آذری‌پور - عضو کمیته سیاستگذاری کنترل دخانیات - و علیرضا رئیسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - است. آذری‌پور می‌گوید: «هرگاه بخواهید اقدامی کنترلی در این حوزه انجام دهید، آنها ادعا می‌کنند این اقدام باعث افزایش قاچاق می‌شود و سعی می‌کنند به واسطه این ادعا با اقدام کنترلی مورد نظر شما مقابله کنند.»

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک - 3

منبع:ایسنا

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
هر ایرانی سالانه چیزی حدود ١٢٥ کیلوگرم نان مصرف می‌کند و سرانه مصرف نان در ایران نزدیک به چهار برابر میانگین جهانی است. ما زندگی‌مان را فدای سرعت و زندگی صنعتی کرده‌ایم و می‌خواهیم در چند ثانیه نان آماده شود؛ این باعث می‌شود مغز نان پخته نشده و تنها رویه نان پخته شود؛ در نتیجه نان پخته شده حالت خمیرگونه پیدا می‌کند. نان سفید می‌تواند ایجاد کم‌خونی کند؛ در حالی که در سبوس نان فسفر، منیزم و املاح دیگری وجود دارد که این املاح در نان سفید وجود ندارد. در قدیم می‌گفتند نان سنگک بهترین نان است؛ چرا که حرارت کاملی به صورت متعادل به نان نفوذ پیدا می‌کند، اما اکنون می‌بینیم که این موضوع در نان تافتون که در دستگاه‌های گردان پخته می‌شود، بهتر دیده شده و مغز نان بهتر پخته می‌شود. *ارزش نان با استفاده از روش صنعتی پایین می‌آیدوی افزود: در نان مواد و انرژی‌های مختلفی وجود دارد و بنده معتقدم ارزش نان صنعتی با نان سنتی متفاوت است.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل
سلامت نیوز: بعضی از مادر و پدرها دلشان می‌خواهد فرزندان دوقلو آن هم دختر داشته باشند. سپس جنین‌ها ذخیره می‌شوند. بعد از تعیین جنسیت جنین‌ها به رحم منتقل می‌شوند. احتمال دوقلوزایی شما چقدر است؟ این را نباید فراموش کنید که همه زوجها نمی‌توانند دوقلو دار شوند. محققان معتقدند از هر ۱۰۰ زن فقط ۳ زن می‌توانند دوقلو باردار شوند و آن هم اگر این شرایط را داشته باشند: سابقه خانوادگیاگر در خانواده زن یا مرد سابقه دوقلو زایی وجود داشته باشد این احتمال بالا می‌رود. قومیتآمارها نشان می‌دهد زنان نژاد آفریقایی بیشتر از بقیه نژادهای اروپایی و آسیایی می‌توانند دوقلو دار شوند.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 ساعت قبل
سلامت نیوز: فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم‌اکنون در محور‌های هراز و فیروزکوه شاهد بارش برف هستیم و سطح محور‌ها لغزنده و خطر تصادف افزایش پیداکرده است. سیاوش محبی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در گفتگو با فارس در خصوص اوضاع ترافیکی محور‌های هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگ حرم به حرم، اظهار کرد: هم‌اکنون تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب و جنوب به شمال محور هراز روان و در ارتفاعات این محور به دلیل بارش برف سطح جاده لغزنده و تردد با کندی همراه است. وی گفت: عبور و مرور انواع وسایل نقلیه از محور فیروزکوه روان و بدون مشکل گزارش‌شده است، اما در مناطقی مانند گردنه گدوک بارش شدید برف را شاهد هستیم و سطح این جاده لغزنده شده و هم‌وطنان باید در این مناطق بااحتیاط بیشتری تردد کنند. فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران ضمن تأکید بر به همراه داشتن تجهیزات زمستانه، بیان کرد: بارش برف در مناطق مختلف محور‌های هراز و فیروزکوه تا روز‌های آینده ادامه دارد، بنابراین هم‌وطنان از آغاز سفر‌های غیرضروری به سمت شمال کشور پرهیزکرده و قبل از ورود به محور‌ها از سالم بودن سیستم گرمایشی و فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند. وی در پایان خاطرنشان کرد کرد: رانندگان با تجهیزات کامل زمستانه به‌خصوص زنجیر چرخ وارد مسیر‌ها شوند و در هنگام رانندگی فاصله طولی مناسبی با خودرو‌های جلویی داشته باشند تا بدون حادثه به مقصد‌های خود برسند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
هدف از برگزاری روز جهانی توالت، مقابله با این بحران بهداشت جهانی است. طبق اعلام سازمان ملل متحد، هدف این روز، دسترسی به فاضلاب پایدار برای همه جهانیان تا سال ۲۰۳۰ میلادی است. دسترسی به سیستم فاضلاب بهداشتی از حقوق انسانی افراد است و با این وجود طبق اعلام سازمان ملل، امروزه ۴٫۲ میلیارد نفر از مردم جهان از این خدمات بهداشتی مناسب محروم‌اند. طبق گفته سازمان ملل متحد، «سیستم فاضلاب بهداشتی و مناسب» به معنای آن است که افراد از توالت‌های بهداشتی در خانه‌های خود استفاده کنند که با دیگر افراد مشترک نباشد. بنا بر گزارش نیوز۱۸، طبق گزارشی از سازمان جهانی بهداشت (WHO) دست‌کم دو میلیارد نفر در سراسر جهان از منبع آب آشامیدنی آلوده به مدفوع استفاده می‌کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ساعت قبل
سلامت نیوز: درصورتی‌که در غذا ماده‌ای به نام اگزالات باشد، جذب کلسیم آن کاهش می‌یابد و به همین دلیل است که کلسیم اسفناج و چغندر، به‌خوبی کلسیم شیر جذب نمی‌شود. عامل افزایش جذب کلسیم ویتامین D است، به همین دلیل قرص‌های مکمل کلسیم معمولا دارای ویتامین D نیز می‌باشد؛ بنابراین اگر منابعی را که دارای این ۲ ماده‌ است مصرف کنید کلسیم موجود در آن‌ها بهتر جذب می‌شود. درصورتی‌که در غذا ماده‌ای به نام اگزالات باشد، جذب کلسیم آن کاهش می‌یابد و به همین دلیل است که کلسیم اسفناج و چغندر، به‌خوبی کلسیم شیر جذب نمی‌شود. تنظیم میزان کلسیم بدن، بر عهده هورمون‌هایی است که از غده تیروئید ترشح می‌شوند. این بیماری‌ها در اثر کمبود ویتامین D بروز می‌کنند، پس اگر خواستار استخوان‌های محکمی هستید، بهتر است مراقب مصرف ویتامین D هم باشید.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان گفت: مدارس سه شهر استان خوزستان در روز دوشنبه تعطیل است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سعید رضوانی یکشنبه شب گفت: تمامی مدارس مقاطع سه گانه شهرهای بندر امام (ره) بندر ماهشهر و امیدیه در ۲ نوبت صبح و عصردوشنبه تعطیل می‌باشد. روز شنبه هفته جاری نیز مدارس تعدادی از شهرستانهای استان خوزستان به دلیل وارونگی هوا تعطیل بود. شهرستان ماهشهر و بندر امام (ره) در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شهرستان اهواز و امیدیه در ۱۳۵ کیلومتری شرق اهواز قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

لایحه مالکیت صنعتی برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارسال شد

ایسنا3 دقیقه قبل

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲/ پیروزی هنگ‌کنگ مقابل کامبوج

نود3 دقیقه قبل

پیشنهاد سه ساله گیمارش به دروازه‌بان پرسپولیس/ گفت‌و گوی بیرانوند با انصاری‌فرد

نود3 دقیقه قبل

لزوم توجه ستاد پایش حمل و نقل نظارت بر نرخ کرایه حمل و نقل عمومی

مهر4 دقیقه قبل

هکر حرفه‌ای اینستاگرام در مازندران دستگیر شد

رکنا4 دقیقه قبل

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتو5 دقیقه قبل