ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سلامت
ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک

ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
صنایع دخانی به دلیل ماهیت خود هر روز بیش از پیش تلاش می‌کنند سود بیشتری به دست آورند. اینفوگرافی پیش رو، به بخشی از ترفندهای شرکت‌های دخانیات برای ورود به بازارهای ایران اشاره می‌کند. این موارد برگرفته از توضیحات حسن آذری‌پور - عضو کمیته سیاستگذاری کنترل دخانیات - و علیرضا رئیسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - است. آذری‌پور می‌گوید: «هرگاه بخواهید اقدامی کنترلی در این حوزه انجام دهید، آنها ادعا می‌کنند این اقدام باعث افزایش قاچاق می‌شود و سعی می‌کنند به واسطه این ادعا با اقدام کنترلی مورد نظر شما مقابله کنند.»

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

ترفندهای شرکت‌های دخانی برای ورود به ایران +اینفوگرافیک - 3

منبع:ایسنا

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
ورزش به جریان بهتر خون در بدن کمک می‌کند و باعث می‌شود عرق بریزید و سموم بدن را دفع کنید و آلودگی‌ها را از حفره‌ها و منافذ پوستتان خارج کنید. همه‌ی این‌ها باید پوست را شفاف‌تر و سرحال‌تر کنند؛ اما متأسفانه ورزش از راه‌های دیگری می‌تواند به پوستتان آسیب بزند. ورزش کردن می‌تواند به طور همزمان در برخی از شرایط خاص هم به رفع آکنه کمک کند و هم آن را تشدید کند. خون، اکسیژن و مواد مغذی را به پوست می‌رساند و کمک می‌کند رادیکال‌های آزاد دفع شوند. عرق سوز در واقع کهیرهای ریز و خارش‌داری هستند که با بالا رفتن دمای بدن و انسداد غدد تعریق ظاهر می‌شوند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا16 ساعت قبل
بوی تعفن زباله‌ها تا کیلومترها این سوتر از مرز دو استان سمنان و مازندران آمده و هر روز شمالی‌ترین روستاهای استان سمنان در شهرستان مهدیشهر را هم درمی نوردد. تصاویر دریافتی و مشاهدات عینی عکاس ایسنای استان حکایت از وجود کوهی از زباله در مرز سمنان و مازندران دارد. هر روز کامیون کامیون زباله‌های مازندران در نزدیکی روستای فولادمحله استان سمنان منطقه گویچاله خالی می‌شود و کسی پاسخگو نیست، منطقه گویچاله در حدود ۱۰۰ کیلومتری مرکز استان سمنان قرار دارد و با روستای فولادمحله شهرستان مهدیشهر در مرز استان مازندران، حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد. این باغدار نمونه استان سمنان تصریح کرد: سالانه میلیاردها تومان برای سلامت مردم در کشور هزینه می‌شود، اما متأسفانه مسوولین محیط زیست و بهداشت استان سمنان نیز هیچ اقدامی انجام نداده‌اند. پرویز ایمانی افزود: روزانه بیش از ۴۰۰ تن پسماند زباله‌های بیمارستانی و سایر دورریزهای خانگی، صنعتی و … از استان مازندران در منطقه گویچاله روستای فولادمحله به شیوه غیراصولی دپو می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
اختلال شناختی خفیف حالتی بین کاهش شناختی مرتبط با سن و زوال عقل است. احتمال ابتلا به زوال عقل در افرادی که اختلال شناختی خفیف دارند به مراتب بیشتر است. به گزارش پایگاه خبری مدیکال نیوز، انتخاب شیوه زندگی سالم، ورزش و فعالیت‌های ذهنی مهمترین روش‌های پیشگیری از زوال عقل است. -فعالیت‌های اجتماعی، حل کردن جدول و بازی‌های گروهی احتمال اختلال شناختی خفیف را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. -انجام صنایع دستی یا مهارت‌های دستی دیگر احتمال ابتلا به اختلال شناختی خفیف را ۴۲ درصد کاهش می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر