طرح آبرسانی غدیر بعد از یک ماه به طور کامل وارد مدار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

طرح آبرسانی غدیر بعد از یک ماه به طور کامل وارد مدار شد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
طرح آبرسانی غدیر بعد از یک ماه به طور کامل وارد مدار شد - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز - معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به شکستگی پنج نقطه از خط انتقال آب «غدیر» به دلیل سیلاب، گفت: تاسیسات آبرسانی غدیر بعد از تعمیرات یک ماهه دوباره به صورت کامل وارد مدار شده است.

صابر علیدادی چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: خط انتقال آب غدیر به دلیل سیلاب اخیر در پنج نقطه، حد فاصل قیصریه تا آبادان و خرمشهر، دچار شکستگی‌های عمیق شده بود، که ترمیم آن از ۲۰ اردیبهشت آغاز و ۲ روز پیش به پایان رسید.

وی با بیان اینکه طرح غدیر در زمان تعمیرات، با ۶۵ درصد ظرفیت فعال بود، افزود: به دلیل آبگرفتگی منطقه و به زیر آب رفتن خطوط، تعمیرات با دشواری‌های بسیاری همراه بود.

علیدادی اضافه کرد: در زمان سیلاب طرح غدیر به صورت کامل در مدار بود و آب هیچکدام از شهرها قطع نشد، این در حالی بود که به دلیل کدورت بالا و به زیر آب رفتن تاسیسات آبرسانی در اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان امکان برداشت آب از رودخانه کارون وجود نداشت.

وی تاکید کرد: بعد از فروکش کردن سیلاب، در یک ماه گذشته رودخانه کارون برای بهره برداری در اختیار شرکت آبفا بوده، در این مدت آب این رودخانه از نظر کمیت و کیفیت هیچ مشکلی نداشته و نسبت به گذشته بسیار شرایط بهتری داشته، به طوری که در حال حاضر شوری (EC) کارون در اهواز یک هزار و ۷۰ میکروموس و در خرمشهر یک هزار و ۴۰۰ است که از کیفیت طرح غدیر (کرخه) با یک هزار و ۴۵۰ میکروموس شوری بهتر است.

علیدادی با بیان اینکه مشکلات فعلی آب اهواز ارتباطی به طرح غدیر ندارد، گفت: بیش از ۲۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز (۶۰ درصد) آب مورد نیاز اهواز هم اکنون از طرح غدیر تامین می‌شود، همچنین ۹۶ هزار مترمکعب در شبانه روز به خرمشهر و ۱۵۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به آبادان منتقل می‌شود اما باید به این مساله توجه داشت که طرح غدیر برای بهبود کیفیت است و در زمانی که کارون مشکلی از نظر کمی و کیفی ندارد، بهتر است آب مورد نیاز از کارون تامین شود.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی افزود: سازمان آب و برق باید به عنوان تامین کننده آب باکیفیت در اختیار آبفا قرار دهد که در حال حاضر رودخانه کارون با تمام ظرفیت در اختیار شرکت‌های آبفاست، و با توجه به اینکه کیفیت این رودخانه هم اکنون در شرایط مطلوبی است می‌توان گفت که شرکت‌های آبفا در حال حاضر وابستگی به طرح غدیر ندارند.

به گفته وی وقتی آب کارون با کیفیت مطلوب از کنار خانه‌ها و تصفیه خانه‌ها عبور می‌کند هیچ دلیلی ندارد از فاصله ۳۰۰ کیلومتری و با هزینه بالا آب کرخه را منتقل کنیم.

علیدادی اضافه کرد: هدف اصلی طرح غدیر ارتقای کیفیت آب است بنابراین در فصل تابستان که کمیت و کیفیت کارون کاهش می‌یابد و آب آن به دلیل فعالیت شرکت‌های نیشکر شور می‌شود، طرح غدیر برای جبران نیازها باید وارد مدار شود.

معاون سازمان آب و برق خوزستان همچنین درباره اختصاص بخشی از آب غدیر به صنایع گفت: تخصیص آب به صنایع در مصوبات طرح آبرسانی غدیر منظور شده که به فراخور شرایط در آینده به صنایعی که پرمصرف نیستند و مشکلی برای تامین آب شرب ایجاد نمی‌کنند، آبرسانی می‌شود، در حال حاضر قرار است هشت هزار مترمکعب در شبانه روز به صنایع تخصیص داده شده اما هنوز این طرح عملیاتی نشده و هیچ آبی به صنایع انتقال نیافته است.

وی تاکید کرد: اولویت اصلی تامین آب شرب است و مردم هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند.

طرح آبرسانی غدیر با هدف تامین پایدار آب شرب برای شهرهای مرکزی، جنوبی و غربی خوزستان (شامل ۲۶ شهر و یک هزار و ۶۰۸ روستا) که پیش از این از کارون تامین می‌شدند، طراحی شده است. این طرح در حال حاضر آب شرب چهار شهر آبادان، خرمشهر، اهواز و شادگان را از سد کرخه تامین می‌کند.

در پی شور شدن آب شهرهای خرمشهر و آبادان در تیر و خرداد پارسال و تجمع اعتراضی مردم، فاز دوم طرح غدیر به صورت اضطراری در نیمه تیر ۹۷ تکمیل شد.

۹۷۵۴/‏۶۰۶۴

طرح آبرسانی غدیر بعد از یک ماه به طور کامل وارد مدار شد - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.

واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف

الفالف1 روز قبل
واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریفگروه ویدئو الف، ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲ ۳۹۸۰۴۲۴۰۵۸محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر به چهار سال قبل بازگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

فرانسه به دنبال چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حدودا یک هفته پیش بود که همزمان با گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، فرانسه آخرین برگ از اقدامات خود را هم رو کرد و امانوئل بون مشاور مکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفری ۲ روزه به تهران آمد. اما این همه ماجرا نبود این پیغام ظاهرا بخش دومی هم دارد. در سناریوی جدید نقش فرانسه قابل تامل است. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات به علت بی عملی اروپا، اروپایی‌ها و امریکایی‌ها را به شدت نگران کرده، زیرا ادامه کاهش تعهدات قطعا زمین بازی را به نفع ایران تغییر خواهد داد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. ایران بار‌ها اعلام کرده دیگر بازی قبلی به پایان رسیده و اگر بی عملی و وعده و وعید‌های پوچ اروپایی‌ها ادامه یابد و آمریکا هم تحریم‌های بانکی و نفتی را لغو نکند، ایران، گام به گام به سمت شرایط قبل از برجام خواهد رفت.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران همچنان تصمیمی در زمینه اولتیماتوم فیفا اتخاذ نکرده است.

خبری7 ساعت قبل

جزییاتی از چند پرونده جنجالی در ششمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

خبری8 ساعت قبل

در زمینه دارو و داروخانه‌ها با چه چالش‌هایی مواجهیم؟

خبری8 ساعت قبل

تابلوهای راهنمایی و رانندگی پلدختر در سیل از بین رفته‌اند

مهرچند ثانیه قبل

تعمیق اختلافات اردن و عربستان با تعیین سفیر جدید در قطر

قدس آنلاین1 دقیقه قبل

استخدام مهندس فروش (مهندسی الکترونیک یا مکانیک) در تهران

اقتصاد آنلاین1 دقیقه قبل

استخدام مسئول دفتر و کارشناس فنی در شرکت تندر نور در تهران

اقتصاد آنلاین1 دقیقه قبل

«آوارگی و غربت» درد مضاعف بیماران سرطانی در ایلام؛ وقتی بیماران برای درمان باید راهی تهران شوند

تسنیم2 دقیقه قبل

بررسی وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور/مناطق حفاظت‌شده ۱میلیون هکتار افزایش یافت

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

بیست‌ودومین جلسه‌ هیات اجرایی جذب جهاد دانشگاهی برگزار شد

ایسنا6 دقیقه قبل