ایستگاه انتقال برق کوه صفه به بهره برداری رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
ایستگاه انتقال برق کوه صفه به بهره برداری رسید

ایستگاه انتقال برق کوه صفه به بهره برداری رسید

ایمناخبرگزاری ایمنا |
ایستگاه انتقال برق کوه صفه با ظرفیت ۴۰۰ مگاولت با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، آیین بهره برداری از پست انتقال برق کوه صفه ۲۳۰ به ۶۳ به ۲۰ کیلو وات GIS صفه به عنوان یکی از مهمترین ایستگاه‌های برق منطقه اصفهان و از پروژه‌های استراتژیک و ملی صنعت برق کشور با ظرفیت نهایی ۴۰۰ مگاولت آمپر در جنوب شهر اصفهان، عصر چهارشنبه- ۲۹ خردادماه- با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، حیدرعلی عابدی و ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این آیین رسول موسی رضایی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان، اظهار کرد: این ایستگاه انتقال با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی سیستم GIS یا (Gas Indulation Substation) با مساحت (۱۰ هزار مترمربع) روش سیستم اتوماسیون DES در منطقه کوهستانی صفه احداث شده است.

وی افزود: این پست یکی از مهمترین پست‌های منطقه اصفهان خواهد بود که خود از طریق دو خط ۲۳۰ کیلوولت کابلی هوایی از پست اصفهان یک تغذیه شده و پست GIS ۲۳۰/۶۳/۲۰ کیلوولت صفه و انرژی پایدار مصرف کنندگان منطقه جنوبی شهر اصفهان را تامین می‌کند.

موسی رضایی ادامه داد: این پست با کاهش بار پست‌های ۲۳۰/۶۳ کیلوولت آبشار و اصفهان یک نقش به‌سزایی در افزایش پایداری شبکه برق اصفهان و تامین انرژی مطمئن و دائم شهر اصفهان خواهد داشت.

مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان اظهار کرد: با توجه به محل قرار گیری پست که منطقه‌ای گردشگری و نماد طبیعت اصفهان به شمار می‌رود، جهت رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ مبلمان شهری نمای ساختمان با دقت خاص و منطبق با فضای طبیعت در نظر گرفته شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی ادامه داد: از فضای پشت بام ساختمان برای تامین ۵۰ کیلووات انرژی خورشیدی استفاده شده به طوری که این منطقه تلفیقی از انرژی‌های تجدید پذیر باد و خورشید و تکنولوژی جدید GIS شده است.

موسی رضایی افزود: تونل زیرزمینی خط انتقال کابل ۲۳۰ کیلوولت به عنوان یکی از بزرگترین تونل‌های انتقال و توزیع انرژی کشور حدفاصل نیروگاه اصفهان ایستگاه GIS صفه و در نهایت ایستگاه طالقانی در مرکز شهر اصفهان است که وظیفه انتقال ۲۳۰ کیلوولت انرژی الکتریکی را از طریق کابل از نیروگاه اصفهان به هسته مرکزی شهر اصفهان با گذر از بستر زاینده رود را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش بار شبکه در مرکز شهر اصفهان و تامین نیاز آتی مردم و تاسیسات شهری از جمله قطار شهری، عملیات اجرایی این تونل انرژی ۱۴٫۵ کیلومتری از دیماه سال ۱۳۸۶ در دستور کار قرار گرفت، گفت: در حال حاضر ارتباط بین ایستگاههای ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه اصفهان صفه به طول ۱۰ کیلومتر برقرار شد و ۴٫۵ کیلومتر آن نیز به صورت زیرزمینی به روش تمام مکانیزه تا عمق بیش از ۱۲ متری از سطح زمین و در زیر بستر زاینده رود اجرا و آماده بهره برداری است که ایستگاه GIS صفه را به ایستگاه GIS در حال ساخت طالقانی در مرکز شهر اصفهان متصل خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.

نظرها

اخبار بیشتر