وزیر نیرو: تعیین قیمت واقعی آب، مشکل این مایع حیاتی را حل می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

وزیر نیرو: تعیین قیمت واقعی آب، مشکل این مایع حیاتی را حل می‌کند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
وزیر نیرو: تعیین قیمت واقعی آب، مشکل این مایع حیاتی را حل می‌کند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اصفهان- وزیر نیرو گفت: تعیین قیمت تمام شده و واقعی آب، مشکل تامین این مایع حیاتی در کشور را به صورت پایدار حل خواهد کرد.

رضا اردکانیان روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از شبکه جمع آوری و تصفیه پساب شهری شهرستان مبارکه، قیمت یک متر مکعب آب برای استفاده در بخش صنعت را هشت هزار ریال اعلام کرد و افزود: این در حالی است که قیمت هر مترمکعب پساب تصفیه شده برای استفاده در این بخش ۱۴۰ هزار ریال است.

وی با بیان اینکه وقتی قیمت واقعی آب را بدانیم فکر اساسی برای آن خواهیم کرد، پساب تصفیه شده فاضلاب را یکی از مطمئن‌ترین منابع برای تأمین آب مورد نیاز بخش صنعت در مناطق خشک و کم آب کشور دانست و گفت: صنایع ملی کشور می‌توانند روی پساب به عنوان مطمئن‌ترین منبع برای توسعه و عمران خود سرمایه گذاری کنند.

وزیر نیرو گفت: در صورت نداشتن قاطعیت برای تأمین منابع آب آشامیدنی مردم و در سخت‌ترین حالت می‌توانیم از راه واردات و آب بسته بندی، مشکل را حل کنیم.

اردکانیان تصریح کرد: کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد اما اگر به صورت صحیح از آب موجود خود استفاده کنیم، منابع پایدار و مستمری خواهیم داشت.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مصرف سالانه آب آشامیدنی و بهداشتی در کشور ۶٫۵ میلیارد مترمکعب است و ۴٫۳ میلیارد مترمکعب پساب نیز از محل مصرف آب آشامیدنی و بهداشتی تولید می‌شود.

اردکانیان تاکید کرد: رها نکردن فاضلاب در طبیعت، جلوگیری از آلودگی سفره‌های آب زیر زمینی و صیانت از بهداشت عمومی از اثرات مثبت استفاده از فاضلاب در بخش صنعت است.

طرح انتقال پساب فاضلاب شهرهای مبارکه، کرکوند، زیباشهر و دیزیچه، امروز با حضور وزیر نیرو در شهرستان مبارکه افتتاح شد.

تأسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهرهای یاد شده در مجتمع فولاد مبارکه قرار دارد.

این طرح با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر طالخونچه نیز با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال، امروز در این شهر آغاز شد.

مجموع اعتبار طرح‌های یاد شده از سوی مجتمع فولاد مبارکه تأمین شده است.

با اجرای این طرح‌ها، مجمع بزرگ فولاد مبارکه اصفهان از این پس آب مورد نیاز خود را از طریق تصفیه پساب فاضلاب شهرهای مزبور تأمین خواهد کرد.

شهرستان مبارکه در جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

۶۰۲۷ / ‏۸۱۱۴/‏۷۱۵۰

وزیر نیرو: تعیین قیمت واقعی آب، مشکل این مایع حیاتی را حل می‌کند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

مردی لحظاتی قبل از پرواز هواپیما، روی بال آن پرید +فیلم و عکس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، شرکت آزمان ایر در شرح ماجرا گفت: «این مرد که هویت آن مشخص نشده است به سمت هواپیما در باند پرواز می‌رود که در این هنگام خلبان او را می‌بیند. سرعت را کم می‌کند و سپس موتور هواپیما را خاموش می‌کند اما مرد همچنان در اطراف هواپیما سرگردان بود.» این شرکت در ادامه آورده است: «این مرد به یکباره بر روی بال هواپیما پرید و سعی کرد که خود را به کابین برساند. ویدئوی گرفته شده توسط یکی از مسافران از این صحنه نشان می‌دهد که مرد در اطراف بال هواپیما حرکت می‌کند که در این زمان مسافران وحشت زده از خدمه پرواز می‌خواهند که درهای خروج را باز کنند. در یک صحنه دیگر هم مرد روی بال هواپیما است. مقام‌های فرودگاه نیجریه در بیانیه‌ای گفتند که این مرد در بازداشت است و مورد بازجویی قرار گرفته است اما هنوز انگیزه وی از این کار مشخص نیست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.

توضیح ربیعی درباره گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو

الفالف1 روز قبل
توضیح ربیعی درباره گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات داروگروه اقتصادی الف، ۳۱ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۱ ۳۹۸۰۴۳۱۲۲۷تکذیب گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو علی ربیعی سخنگوی دولت در رابطه با خبر گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی برای واردات دارو توضیحاتی ارائه داد.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر