ولید المعلم: با گروه‌های تروریستی در ادلب مقابله می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
ولید المعلم: با گروه‌های تروریستی در ادلب مقابله می‌کنیم

ولید المعلم: با گروه‌های تروریستی در ادلب مقابله می‌کنیم

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر خارجه سوریه ضمن درخواست مجدد از ترکیه برای خروج نیروهایش از کشورش تاکید کرد که دمشق با گروه‌های تروریستی در ادلب مقابله می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه که اکنون در راس یک هیات بلندپایه سوری در چین به سر می‌برد، گفت که «چین به عنوان یک کشور عضو دائم شورای امنیت می‌خواهد نقش سازنده برای تحقق صلح و امنیت در منطقه ایفا کند».

وزیر خارجه سوریه که با شبکه المیادین گفت‌وگو می‌کرد، افزود: «در دیدار با مقامات چینی این پیام را به وضوح دریافت کردم که آنها می‌خواهند با تحریم‌های آمریکا با یک رویکرد مثبت مقابله کنند».

ولید المعلم در ادامه به تنش تجاری آمریکا و چین اشاره کرد و گفت که «چینی‌ها درصدد توافق با آمریکایی‌ها هستند؛ به طوری که منفعت دو کشور در سریعترین زمان ممکن تامین شود».

وی تاکید کرد که «شرایط ژئوپلتیک سوریه، چین، ‌ روسیه، ایران و هند بهتر از گذشته است».

ولید المعلم با اشاره به تنش اخیر ترکیه و سوریه در استان ادلب گفت که «ادلب یک استان سوری است. ما در صدد مقابله با ارتش ترکیه در این استان نیستیم و با گروه‌های تروریستی مقابله می‌کنیم».

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی همچنین به توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب (توافق سوچی) اشاره کرد و گفت که اگر ترکیه به بندهای توافق سوچی پایبند بود، یقینا جلوی ریخته شدن خون‌های خیلی از سوری‌ها گرفته می‌شد.

وزیر خارجه سوریه به المیادین گفت: «ترکیه باید کارهای زیادی را انجام دهد که مهمترین آن خروج نیروهایش از اراضی سوریه است. اگر ترکیه نیروهایش را خارج نکند، بین این کشور و اسرائیل فرقی نخواهد بود».

وی ضمن درخواست از ترکیه برای «توقف آموزش عناصر تروریستی و حمایت تسلیحاتی از آنها» اظهار داشت که اگر آنکارا به مواد ذکر شده پایبند باشد، «ان شاء‌الله روابط آن با دمشق به حالت عادی خود با خواهد گشت.»

ولید المعلم همچنین به عادی شدن روابط امارات و بحرین با سوریه پس از بازگشایی سفارت دو کشور مذکور در دمشق افزود: «روابط دمشق با ابوظبی و منامه در حد بازگشایی سفارت است و این روابط توسعه پیدا نکرده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر