کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان متعلق به همه مردم است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان متعلق به همه مردم است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان متعلق به همه مردم است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان با بیان اینکه در قبال ایثار و فداکاری شهدا برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کمترین کاری است که می‌توان برای شهدا انجام داد، گفت: این کنگره متعلق به همه مردم است.

بهمن مرادنیا در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: شهدا بر گردن همه ملت به ویژه مردمی که در سایه امنیتی که به برکت خون شهدا ایجاد شده، حق دارند و فردا در برگزاری آبرومندانه کنگره شهدای استان باید هر چه می‌توانیم تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه کنگره شهدا متعلق به همه مردم است، افزود: برگزاری این کنگره تنها وظیفه سپاه، استانداری، بسیج و ارتش نیست بلکه همه ما موظف هستیم که در راستای حفظ خون پاک شهیدان، تداوم راه شهدا و زنده نگه‌داشتن نام و یاد آنان گام برداریم.

استاندار کردستان با بیان اینکه باید کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان فردا به‌خوبی و در شأن شهدای گرانقدر و عزیز برگزار شود، ادامه داد: کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان در بعد گسترده‌ای رشادت مردمان کرد را در سطح ملی و بین المللی به تصویر در می‌آورد و فرصت مناسبی است تا سایر هموطنان و دوستداران ایران اسلامی با ویژگی‌های استان بیش از پیش آشنا شوند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مرادنیا یادآور شد: این کنگره یک فرصت مغتنم است تا توانمندی‌های خود را به تصویر درآوریم و با توجه به حضور مسئولان عالی رتبه سیاسی، نظامی و اقتصادی در استان با به تصویر در آوردن امنیت پایدار منطقه در جهت فراهم‌سازی بسترهای لازم توسعه و جذب سرمایه گذار می‌توان در آینده برنامه ریزی کرد.

گفتنی است کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان فردا پنچ شنبه سی ام خرداد با حضور سردار محمد سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مهمانانی از سراسر کشور در سالن ورزشی شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار می‌شود.

کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان متعلق به همه مردم است - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف‌روبی جاده کوهرنگ شهرکرد (عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سلیمان پاک سرشت در نشست خبری گفت: تربیت نیروی انسانی دارای مهارت و توانمند از دغدغه‌های همه جوامع است و ما در نهضت مهارت افزایی تلاش می‌کنیم با عزم و اراده ملی تا دو سال آتی بازخورد شگرف این نهضت در جامعه نمود پیدا کند. وی افزود: اگر نهضت مهارت افزایی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای طبق برنامه پیش رود، مهارت‌ها توسعه می‌یابد. پاک سرشت افزود: خوشبختانه امسال در مجلس شورای اسلامی قانون نظام جامع تربیتی به تصویب رسید. وی گفت: از سال ۸۳ که آخرین جلسه شورای عالی مهارت آموزی برگزار شد بعد از آن نهادی که در باره مهارت آموزی تصمیم گیری کند وجود نداشت که به ابتکار مجلس، امسال اولین جلسه شورای عالی مهارت با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امیدواریم اقبال به مهارت آموزی در سال‌های آینده بیشتر شود، وزارت کار به مسئله مهارت آموزی توجه دارد و سیاست جوان‌گرایی به این موضوع کمک می‌کند. پاک سرشت گفت: آموزش‌ها به صورت محلی و مطابق با نیاز‌ها و جغرافیای و تحولات اقتصادی و محیط کسب و کار هر منطقه ارائه می‌شود. پاک سرشت گفت: همه استان‌ها مجموعه داده‌هایی در اختیار دارند و می‌توانند به نیاز‌های مهارتی هر استان پاسخ دهند و الزام کردیم در آموزش‌های مهارتی از این داده‌ها استفاده کنند. وی با اشاره به اختصاصی شدن درآمد مراکز فنی و حرفه‌ای گفت: مراکز فنی و حرفه‌ای می‌توانند از درآمد‌ها در جهت رونق زیرساخت‌های خود استفاده کنند.

اعتیاد، اصلی‌ترین معضل در کشور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وی گفت: اگر بحث‌های علمی و کارشناسی جدی صورت نگیرد و موضوع را به خوبی درک نکنیم، مشکلات، زیاد می‌شود. محسنی بندپی افزود: به خاطر اهمیت این موضوع بود که مقام معظم رهبری در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کردند و از همه دستگاه‌ها گزارش کار خواستند. وی گفت: کار‌ها در بحث مبارزه، مقابله و پیشگیری با همه مظاهری که وجود دارد به خوبی پیش می‌رود و زمینه ترک اعتیاد و افزایش مهارت‌های فنی حرفه‌ای معتادان نیز فراهم است. استاندار تهران افزود: در بحث کودکان کار و خیابانی نیز کار‌ها خوب پیش می‌رود و مقرر شد که مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان که برخی مشکلات جزئی دارد، ساماندهی شود. محسنی بندپی گفت: در سه ماه نخست امسال ۷۲ نفر کودک به صورت فردی (به ایران) قاچاق شده‌اند که می‌توانند در انواع و اقسام جرایم نقش داشته باشند. وی افزود: پیش از این ۶۰ تا ۷۰ درصد این کودکان اتباع خارجی بودند، اما اکنون به ۸۱ درصد رسیده که نگران کننده است. محسی بندپی گفت: کودکانی که بدون خانواده هستند به کشور خود برگشت داده می‌شوند.

سی و دومین دوره مسابقات قرآن نیرو‌های مسلح

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سی و دومین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان نیرو‌های مسلح باشرکت ۲۲۸ قاری قرآن در ۱۰ رشته قرآنی آغاز به کار کرد. در این دوره از سرباز وظیفه تا نیرو‌های درجه دار حضور دارند و این مسابقات تا سوم مرداد ماه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کشور ادامه دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
مادر نازنین زهرا از پدرش جدا شده و حضانت تنها دخترش را از دادگاه گرفته بود. بعد از جدایی هم، به انحاء مختلف از سوی پدر نازنین زهرا مورد تهدید قرار گرفته بود. سرانجام در روزی که مادر نازنین زهرا از منزل خارج شده بود، پدرش به خانه مادر همسر سابقش می‌رود و نازنین زهرا را از خانه می‌رباید. مادر نازنین زهرا که به شدت عصبانی می‌شود جهت یافتن فرزندش به مراجع قضایی مراجعه می‌کند. پس از گذشت حدود یک هفته از این اتفاق، پلیس نازنین زهرا را در یکی از روستاهای مرند پیدا می‌کند.

فیلم | دردسر جدید برای ترامپ: افغانستان یک هفته‌ای از کره زمین محو می‌شود!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
همه ما این مصرع را از کودکی در رادیو و تلویزیون و هیات‌ها و … شنیده‌ایم، به نوعی داستان حماسه کربلا و کربلاییان به وسیله تاریخ نویسان و شاعران با پوست و خون و وجود شیعیان اجین گشته است. یکی از زیباترین این اشعار را محتشم کاشانی نام‌ آورترین شاعر مدیحه‌ سرای شیعه سروده: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست هر کجا می‌نگرم رنگ رخش جلوه‌گر است // هر کجا می‌گذرم جلوه مستانه اوست هر کسی میل سوی کرببلایش دارد // من چه دانم که چه سریست به در خانه اوست

نظرها

اخبار بیشتر