افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس

افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
گروهک‌های تروریستی در ۴ هفته گذشته تلاش زیادی کردند معادلات را در شمال سوریه به سود خود تغییر دهند اما به بن بست خوردند و یک آبروریزی بزرگ به بار آوردند.

سرویس جهان مشرق - شمال استان حماه در هفته‌های گذشته روی آرامش را به خود ندیده است و گروهک‌های تروریستی با ادامه حملات ضد مواضع نیروهای ارتش سوریه، شعله درگیری‌ها را در این محور روشن نگه داشته‌اند.

عناصر تروریستی با حمایت‌های کم سابقه و دست و دلبازی‌های حامیان فرامنطقه‌ای و برخی رژیم‌های مرتجع منطقه، چندین حمله بزرگ را علیه نیروهای سوری در شمال استان حماه انجام دادند اما به در بسته خورده‌اند.

تروریست‌ها در ۴ هفته گذشته تلاش زیادی کردند تا شکست‌های نیمه دوم اردیبهشت امسال را در شمال استان حماه جبران کنند اما با وجود کوهی از مهمات، نیرو و تجهیزات مدرن چیزی جز سرافکندگی در میدان نبرد دشت نکرده‌اند.

افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس - 4

آرشیو

اگرچه تعداد عناصر تروریستی در مناطق اشغالی شمال سوریه به دهها هزار نفر می‌رسد و مشکلی از جهت تأمین نیرو برای انجام عملیات در شمال استان حماه ندارند اما تعداد تلفات آنان به قدری زیاد بوده که یک افتضاح در میدان نبرد به بار آورده‌اند.

شکست‌های دومینوار یک نتیجه منفی بزرگ هم برجای گذاشته و آن خستگی شدید و ضعیف شدن روحیه تروریست‌ها است و این مسئله روز سه شنبه (بیست و هشتم خردادماه) به صورت کامل و واضح در میدان نبرد دیده شد.

به گزارش مشرق، عناصر تروریستی روز سه شنبه حملات سنگینی را از دو محور علیه نیروهای ارتش سوریه برای اشغال شهرک «جمله» در شمال استان حماه انجام دادند اما باز هم با واکنش قاطع و محکم مواجه شدند.

افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس - 10

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌های جبهه النصره از حومه شهرک «تل ملح» و عناصر گروهک‌های تروریستی «حراس الدین، انصار التوحید و کتائب العزه» از محور «وادی عثمان» حملات را علیه نیروهای سوری انجام دادند.

عناصر تروریستی حملات خود را با سناریوی تکرار و شکست خورده یعنی ارسال خودروهای انتحاری به سمت مواضع نیروهای ارتش سوریه آغاز کردند که در همان گام نخست و قبل از رسیدن به مواضع هدف قرار گرفت و منهدم شد.

درگیری‌ها با عناصر گروهک‌های تروریستی در حومه شهرک «جمله» سنگین و نفس گیر بود و در نهایت نیروهای سوری با پشتیبانی یگان‌های هوایی، موشکی و توپخانه‌ای موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند.

افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس - 15

آرشیو

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش سوریه در جریان درگیری‌ها در حومه شهرک «جمله» حدود ۶۵ تن از عناصر تروریستی را کشته و زخمی کردند و خسارت‌های زیادی به تجهیزات نظامی آنان وارد کردند.

به گزارش مشرق، به شماره افتادن نفس تروریست‌ها در مناطق شمالی حماه و جنوب ادلب فقط به شکست‌های روزهای گذشته آنان خلاصه نمی‌شود چرا که حملات جنگنده‌های روسی و سوری، یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای در لحظه جریان دارد.

حملات دقیق و متوالی هوایی، موشکی و توپخانه‌ای امان گروهک‌های تروریستی را در مناطق اشغالی شمال سوریه بریده و تعداد تلفات آنان به حدی افزایش یافته است که دیگر قابل سانسور نیست.

تروریست‌ها پیشتر برای نیروهای ارتش سوریه رجزخوانی می‌کردند اما مرور صفحه‌های در شبکه‌های مجازی و مشاهده آمار و لیست کشته شدگان به خوبی میزان فاجعه تحمیل شده به آنان را نشان می‌دهد.

افتضاح گروهک‌های تروریستی در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس - 22

شهرک‌های اشغالی «کفرنبل، ترملا، معره حرمه، الشیخ مصطفی، کفرسجنه، لطمانه، جبین» و شهر «خان شیخون» از جمله مناطق به شمار می‌آیند که هدف حملات شدید هوایی، موشکی و توپخانه‌ای قرار گرفتند.

براساس اطاعات به دست آمده، دهها تن از تروریست‌ها در جریان این حملات به هلاکت رسیدند و خسارت‌های زیادی به مواضع آنان وارد آمد و خبرها حاکیست نیروهای ارتش سوریه خود را برای بازپس گیری شهرک‌های «تل ملح و الجبین» آماده می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

قهرمانی روسیه در خاک آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رضا نیکقدم منش: > روسیه توانست آمریکا را در خاک خودش شکست دهد >> ایران به رغم نتایج خوب در مرحله گروهی در لیگ ملت‌های والیبال پنجم شد>> با توجه به راه نیافتن ایران به مرحله نیمه نهایی هیچ والیبالیستی از کشورمان در بین برترین‌ها قرار نگرفت>>> بلندقامتان ایران بعد از یک هفته استراحت خود را برای رقابت‌های قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک آماده می‌کنند
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
او ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. او افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
مهرمهر1 روز قبل
ائتلاف دریایی آمریکا؛ جدول زمانی از ایده تا اجراشاید باور این مسئله تا اندازه‌ای دشوار باشد اما ایده تشکیل ائتلاف دریایی آنگونه که رسانه‌های غربی در قالبی هیجان‌انگیز ارائه می‌دهند؛ یک دفعه و آنی نبوده و برنامه‌ریزی فشرده اما هدفمندی پشت آن است. آمریکا دیگر برای بقای اقتصادی خود به جریان (انرژی) که از راه خلیج فارس و از عربستان سعودی، کویت، قطر و امارات می‌آید؛ محتاج نیست. هفته اول تیرماه؛ رایزنی‌های فشرده و بحث‌های داغدر گام چهارم، از ۳ تا ۵ تیر، پمپئو برای فروش ایده خود به سراغ حکام عربستان و امارات رفت. گام پنجم؛ ترسیم اولیه نقشه راهاما مهمترین قدم در ارائه طرح ائتلاف دریایی علیه هرمز را «مارک اسپر» کفیل تازه وارد پنتاگون برداشت. اما آنطور که مشخص است «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه به او گفته بود مبادا ناتو را درگیر ماموریت نظامی دیگری در خلیج فارس کند.
فارسفارس1 روز قبل
یک نویسنده و پژوهشگر مصری با اشاره به برخی تغییرات مثبت در تعامل مصر با ایران نوشت که قطع ارتباط مصر با کشوری در حجم و اندازه ایران دیگر مفهومی ندارد. به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، این پژوهشگر مصری گفت که تحول دیگر یورش نیروهای امنیتی مصر به مقر کانال ماهواره‌ای «الأحواز» مخالف ایران بود. (جزئیات بیشتر) نویسنده در ادامه تأکید می‌کند که این روابط عجیب و نامفهوم بین مصر و ایران بایستی فورا به نفع منافع منطقه تغییر یابد چرا که مصر کشور بزرگ و قوی در میان کشورهای عربی است و غیر ممکن است که منزوی یا تابع منافع سعودی و اماراتی باشد. چرا نباید روابط گردشگری با میلیون‌ها گردشگر ایرانی وجود داشته باشد که می‌تواند میلیون‌ها دلار به اقتصاد مصر تزریق کند، چرا نباید روابط علمی با ایران باشد؟! و حال آنکه ایران یک کشور در حال رشد در زمینه‌های مختلف از جمله نظامی، پزشکی و غیره است.
جام نیوزجام نیوز9 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت جوزف بورل، وزیر امور خارجه اسپانیا هم زمان با ورود به نشست شورای اروپا به خبرنگاران گفت اروپا در حال انجام همه اقدامات در حد توانش در خصوص توافق هسته‌ای است و ایران باید به تعهداتش به این توافق بازگردد با این حال او گفت اروپا باید برای دور زدن محاصره اقتصادی ناشی از تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا علیه ایران تلاش کند و این آسان نیست. اخبار سیاسی- بورل که به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است، گفت اسپانیا در اینستکس مشارکت می‌کند. او تاکید کرد توافق ایران برای اروپا حیاتی است و ما به شدت با تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا مخالفیم.
فارسفارس8 ساعت قبل
وزیر مشاور در امور خارجه امارات، یک روز پس از انتشار گزارش افشاگر الجزیره درباره ارتباط بحرین با القاعده، قطر را مورد هجمه قرار داد و این کشور را به توقف آنچه «بچه‌بازی سیاسی» خواند، دعوت کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که استراتژی قطر بر برنامه‌های تلویزیونی که تنها مردم خودش، مخاطبش هستند، متکی است. بحران میان قطر و چهار کشور عربستان، بحرین، امارات و مصر از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ (خرداد ۱۳۹۶) آغاز شده و از آن تاریخ به بعد کشورهای یاد شده، دوحه را در محاصره قرار داده‌ و روابط خود را با آن قطع کرده‌اند. این سخنان مقام اماراتی در حالی است که شبکه الجزیره یکشنبه شب، از یک طرح مخفیانه درباره همکاری سازمان اطلاعات بحرین در سال ۲۰۰۳ با سازمان تروریستی القاعده خبر داد که هدفش ترور رهبران معارض در این کشور و همچنین عملیات تروریستی در ایران بوده است. شبکه الجزیره روز یکشنبه چهاردهم جولای (۲۳ تیر) در برنامه مشهور «ما خفی أعظم» (آنچه پنهان مانده، بزرگ‌تر است) و پخش یک فیلم مستند تحقیقاتی، از روابط محرمانه سرویس اطلاعات بحرین با القاعده در ترور چهره‌های معارض در این کشور پرده برداشت.

نظرها

اخبار بیشتر