ترامپ هنوز در شوک فاکس نیوز است/آیا ساختار الکترال این بار به پاشنه آشیل ترامپ تبدیل می‌شود؟ / ترامپ در فلوریدا هم از بایدن عقب افتاد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

ترامپ هنوز در شوک فاکس نیوز است/آیا ساختار الکترال این بار به پاشنه آشیل ترامپ تبدیل می‌شود؟ / ترامپ در فلوریدا هم از بایدن عقب افتاد

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
در میان جمهوری خواهان ساکن فلوریدا نیز 72 درصد به ترامپ رای می‌دهند. در میان دموکرات‌های ساکن این ایالت، تنها 14 درصد از انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا حمایت می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز : درحالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در شوک ناشی از نظرسنجی شبکه فاکس نیوز قرار دارد، نظرسنجی اخیر دانشگاه کوئینیپیاک دومین شوک طی ۴۸ ساعت اخیر را به وی و همراهانش وارد ساخته است. نظرسنجی ایالت فلوریدا نشان می‌دهد که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا با اختلاف ۹ درصد از ترامپ پیش افتاده است. بر این اساس بایدن موفق به کسب ۵۰ درصد آرا شده است، حال آنکه ترامپ ۴۱ درصد آرای این ایالت را به خود اختصاص داده است. این نظرسنجی توسط دانشگاه کوئینیپیاک انجام گرفته است.

عقب افتادن ترامپ از بایدن در ایالت فلوریدا، نشانه بسیار بدی برای جمهوریخواهان محسوب می‌شود زیرا طی ۶ دهه اخیر روسای جمهور منتخب آمریکا همواره در این ایالت حساس و سرنوشت ساز پیروز شده‌اند.

ترامپ هنوز در شوک فاکس نیوز است/آیا ساختار الکترال این بار به پاشنه آشیل ترامپ تبدیل می‌شود؟ / ترامپ در فلوریدا هم از بایدن عقب افتاد - 4

فلوریدا به همراه پنسیلونیا و میشیگان و ویسکانسین از جمله ایالات مهم و سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می‌شوند. حدود یک ماه قبل نیز در نظرسنجی‌ها آمده بود که محبوبیت ترامپ در ایالت فلوریدا کاهش یافته است. در آن زمان پایگاه خبری «هیل» گزارش داد ۵۳ درصد از رای دهندگان در ایالت فلوریدا، با انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا مخالف هستند. این در حالی است که ۴۰ درصد رای دهندگان حاضر به انتخاب مجدد وی هستند. در میان جمهوری خواهان ساکن فلوریدا نیز ۷۲ درصد به ترامپ رای می‌دهند. در میان دموکرات‌های ساکن این ایالت، تنها ۱۴ درصد از انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا حمایت می‌کنند.

هم اکنون بازی برای ترامپ سخت‌تر شده است! در صورتی که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا نتواند در ایالت فلوریدا بر بایدن یا هر یک از رقبای نهایی خود از حزب دموکرات پیروز شود، وی عملا باید حضور مجدد در کاخ سفید را فراموش کند. همان گونه که اشاره شد، نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک در حالی منتشر می‌شود که ترامپ در شوک ناشی از انتشار نظرسنجی شبکه فاکس نیوز قرار دارد. در این نظرسنجی آمده است که ترامپ از ۵ نامزد حزب دموکرات در نظرسنجی هی عمومی عقب افتاده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین واکنش خود، فاکس نیوز را نیز به جعل نظرسنجی و انتشار نتایج غیر وقعی متهم ساخته است! این در حالیست که ترامپ قبلا این اتهام را متوجه روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست کرده بود. نکته جالب توجه اینکه دونالد ترامپ خود نیز نسبت به کاهش محبوبیت خود در نزد افکار عمومی آمریکا واقف است. اخیرا شبکه ABC در گزارشی نوشت که مطابق نظرسنجی‌های داخلی انجام شده از سوی اعضای ارشد کمپین انتخاباتی ترامپ، مشخص شده است که محبوبیت وی در ایالاتی حساس و سرنوشت ساز مانند فلوریدا، ویسیکانسین و پنسیلوانیا نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی کاهش یافته است. در انتخابات ریاست جمهوری قبلی، ترامپ توانسته بود با کسب پیروزی الکترال در سه ایالت پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین، بر هیلاری کلینتون رقیب خود پیروز شود. با این حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ این بار در هر سه ایالت شکست خواهد خورد. ضمن آنکه باید ایالت مهم فلوریدا را به لیست ایالات مهمی که ترامپ احتمالا در آنها شکست خواهد خورد اضافه کرد!

لازم به ذکر است که علاوه بر این موارد، نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک در ایالت تگزاس نیز نشان می‌دهد که اقبال ساکنان این ایالت نسبت به نامزدی بایدن افزایش یافته است، تا آنجا که ۴۸ درصد از ساکنان این ایالت قرمز (ایالتی که آرای آن طی دهه‌های اخیر به صورت سنتی به حزب جمهوریخوه تعلق داشته است)، طرفدار بایدن و ۴۴ درصد دیگر، طرفدار ترامپ هستند. در هر حال ترامپ معتقد است که موسسات نظرسنجی در ایالات متحده آمریکا با انتشار نظرسنجی‌های کاذب به جنگ او آمده‌اند! نباید فراموش کرد که در جریان رقابتهای انتخابات میاندوره‌ای کنگره نیز پس از مشخص شدن پیروزی دموکراتها بر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان، ترامپ معتقد بود که موسسات نظرسنجی دست به نظرسازی زده‌اند. این در حالی بود که در نهایت پیش بینی موسسات نظرسنجی مبنی بر پیروزی دموکراتها در مجلس نمایندگان تحقق پیدا کرد. این همان مسئله ایست که از اکنون اعضای ارشد و میانی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را به شدت نگران ساخته است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.

نظرها

اخبار بیشتر