تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد

تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- شهردار محمدیه گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام، تامین منابع درآمدی پایدار، ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین، تامین روشنایی معابر و تقویت حمل و نقل عمومی در اولویت شهرداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، در سلسله نشست‌های فصلی شهردار و رئیس شورای اسلامی محمدیه با خبرنگاران، مریم نخستین شهردار و علی کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه عصر چهارشنبه در محل سالن جلسات شهرداری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

مریم نخستین در این نشست خبری گفت: در حوزه فرهنگی، ورزشی برنامه‌های متنوعی اجرا شده که برگزاری جشن ترافیک، صبحانه سالم، استقبال از بهار، مهارت خانواده، مسابقه محله در پارکها، آموزش رایگان رشته‌های ورزشی، ورزش صبحگاهی، استفاده از دریاچه پارک بهشت، تقویت سلامت، یوگای خنده ورزش از جمله فعالیت‌های انجام شده است.

وی بیان کرد: توسعه فضاهای ورزشی در بوستانها برای کودکان، سالمندان، افتتاح پارک گلسار و بوستان منطقه ۴ پس از دو سال و ۷ ماه توقف، گل کاری در مهرگان و محمدیه، تعویض مبلمان پارک‌ها، تدارم خدمات شهری، جمع اوری زباله، شستشوی سطل‌های زباله و تابلوهای شهری و باز پیرایی تابلوی شهدا بازپیرایی در مهرگان و نصب تصاویر شهدا در ناحیه شهری مهرگان از دیگر کارهای انجام شده است.

تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد - 4

ساخت ایستگاه آتش نشانی در اولویت است

شهردار محمدیه تصریح کرد: با توجه به پیش بینی استقرار جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در ناحیه شهری مهرگان یکی از اولویت‌های ما ساخت ایستگاه آتش نشانی است تا بتوان در زمان بروز آتش سوزی خدمات لازم را ارائه کرد.

نخستین بیان کرد: نبود زیرساختها در مهرگان موجب شده تا با چالش‌های جدی مواجه باشیم به همین دلیل باید پیش بینی لازم را انجام دهیم تا نیازها را تامین کنیم که در این راستا زمینی به مساحت ۱۷۵۰ متر مربع برای ساخت ایستگاه آتش نشانی واگذار شده و امیدواریم بتوانیم ۲۳ نفر نیرو بتوانیم خدمت رسانی مناسب را انجام دهیم.

ارتقای آتش تشانی به سازمان

وی گفت: با تبدیل آتش نشانی به سازمان توجه بیشتری به این واحد شده و با تامین اعتبار برای خرید تجهیزات مورد نیاز امیدواریم زمینه خدمت رسانی بیشتر شود.

نخستین تصریح کرد: خرید یک دستگاه خودرو و اختصاص قطعه زمینی به مساحت ۱۵۷۵ متر مربع، و دو میلیارد تومان برای خرید نردبان، در مهرگان، زمینه خدمت رسانی به شهرهای اطراف هم فرام خواهد شد.

شهردار محمدیه بیان کرد: از نظز تجهیزات آتش تشانی نیازمند کمک هستیم که در حال حاضر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اوراق داده‌اند تا هزینه شود.

دنبال درآمدهای پایدار هستیم

وی در ادامه گفت: مهمترین دغدغه ما تامین درآمد پایدار برای اجرای طرح‌های عمرانی و شهری است که در این راستا آماده سازی منطقه ۷ در دستور کار است و تاکنون ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان برای شبکه آب و فضلاب هزینه شده و با حل مشکل صدور اسناد و پروانه امیدواریم منبع درآمد خوبی برای شهر ایجاد شود.

نخستین تصریح کرد: با تامین خدمات زیرساحتی در محدوده مالکانه هشت گانه در مهرگان زمینه صدور پروانه فراهم شده اما هنوز خدمات آب و برق و گاز داده نشده است.

وی از صدور ۴۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع مجوز ساخت در شهر محمدیه خبر داد تا درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود.

تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد - 16

پرداخت بدهی شهرداری، ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین

نخستین در ادامه گفت: برای پرداخت بدهی شهرداری در سال گذشته ۴۶ قطعه زمین به ارزش ۱۱ میلیارد تومان دریافت کردیم که به پیمانکاران پرداخت شد.

وی یادآورشد: ساخت جاده دسترسی مهرگان به قزوین با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار که با واگذاری زمین از سوی اداره راه تامین شده بزودی پس از مشخص شدن مسیر آغاز خواهد که با افزایش هزینه‌ها پیش بینی می‌شود این هزینه به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

نخستین یان کرد: جاده دسترسی مهرگان به قزوین باید بسرعت آغاز شود که دو مسیر کانال مادر و مسیر تیرهای برق داریم که تفاهم انجام شده و برگزاری جلسات بزودی به نتیجه خواهیم رسید.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

شهردار محمدیه بیان کرد: دو پروژه سرمایه گذاری که در سالهای قبل کلید خورده و متوقف شده برای آماده سازی محمدیه به شهرداری واگذار شده تا مشارکت برای سرمایه گداری شکل بگیرد اما اخیرا ستاد اجرایی حضرت امام اعلام کرده زمین‌ها متعلق به انهاست که با پیگیری لازم بزودی مشکل را با واگذاری زمین از سوی اداره راه و شهرسازی آن را حل خواهیم کرد.

وی گفت: در پروژه دیگر ۲۶ مغازه و یک سالن اجتماعات و یک هایپر مارکت به دلیل نبود انشعاب آب و برق متوقف شده بود که با تزریق یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای تامین آب و ۶۵۰ میلیون تومان برای برق این پروژه فعال خواهد شد.

شهردار محمدیه تکمیل طرح‌های نیمه تمام را از اولویت‌های شهرداری دانست و گفت: با اولویت بندی پروژه‌ها، احداث پارک منطقه ۴ به جریان افتاده و بازپیرایی منطقه ۳ و احداث دارالقران که در سال ۹۳ آغاز شد و متوقف بود آماده افتتاح شده، پارک شهر پس از ۱۴ ماه توقف فعال شده و به بزرگترین پارک درون شعهری تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: تکمیل زون‌ها در مهرگان، احداث المان شهدا در مهرگان برای دو شهید گمنام، ساخت بوستان بانوان و تکمیل سایر طرح‌های نیمه تمام در مهرگان، تامین روشنایی

معابر، افتتاح کمربندی منطقه دو، تامین روشنایی کمربندی منطقه ۴، نور پردازی ناحیه مهرگان از اقدامات انجام شده است.

نخستین تصریح کرد: همه طرح‌های سال ۹۷ و ۹۸ پیوست فرهنگی، محیط زیستی و زمان بندی دارد تا بموقع اجرا شود.

وی اظهارداشت: آغاز عملیات ساخت ایستگاه آتش نشانی در مهرگان، نورپردازی مناطق دو و چهار در شهر محمدیه، ساخت زیرگذر الماس، توسعه دیوار نگاره‌ها در مهرگان

و راه اندازی بازارچه‌های فصلی از اقدامات دیگر شهرداری محمدیه است.

تکمیل طرحهای نیمه تمام و تامین منابع پایدار در محمدیه اولویت دارد - 30

نخستین در ادامه همراهی شورا و شهرداری را مطلوب دانست و گفت: از ظرفیت نیروهای شهرداری استفاده کردیم و هیچ نیرویی از قزوین به محمدیه منتقل نشد و کارها بخوبی پیش می‌رود.

وی اظهارداشت: شهر محمدیه در گذشته با کوچکترین بارندگی دچار آب گرفتگی می‌شد که با لوله گذاری این تهدید بر طرف شده است.

بودجه ۷۲ میلیارد تومانی شهرداری محمدیه

نخستین تصریح کرد: بودجه شهرداری محمدیه ۷۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان آن محقق شده است.

وی بیان کرد: خرید نردبان بلند مرتبه حدود ۵۵ میلیارد تومان لازم دارد که قادر به تامین آن نیستیم و موضوع با وزیر راه مطرح شده تا با تامین زمین بتوان هزینه آن برای اطفای حریق ساختمان‌های ۱۴ و ۱۶ طبقه را تامین کرد.

شهردار محمدیه اظهارداشت: برای تامین امنیت بیشتر مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید و نصب دوربین‌های مدار بسته در شهر محمدیه و مهرگان اقدام شده است.

وی گفت: دنبال شفاف سازی هستیم تا مردم اعتماد کنند و در پرداخت عوارض مردم همراهی کردند و مشارکت خوب بود.

نخستین در خصوص تغییر کاربری فضای سبز که در برخی رسانه‌ها مطرح شده بود اظهارداشت: در محمدیه ۱۱۰ هکتار فضای سبز داریم و در این دوره هیچ تغییر کاربری

فضای سبز نداشتیم اما آنچه مطرح شده این است که اداره راه و شهرسازی چند لچکی در منطقه ۴ را در گذشته تغییر کاربری داده و در ۷ پلاک حدود۲ هزار متر در سال ۹۱ انجام شده و به شهرداری واگذار شده و متعلق به گذشته است.

وی از فعالیت منظم در انتشار خبر و تعامل با رسانه‌ها، برگزاری نشست‌های رسانه‌ای، جلسه با معتمدین، فرهنگیان و ایثارگران توسط روابط عمومی تشکر و قدردانی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در تفاهم‌نامه‌ای با شرکت مترو تهران، از اتصال مجموعه نمایشگاه بین‌المللی به سیستم مترو پایتخت خبر داد. عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری منطقه یک و مترو تهران منعقد شد تا بر اساس توافقات صورت‌گرفته، نمایشگاه بین المللی تهران به سیستم حمل و نقل مترو تهران متصل شود. وی با بیان اینکه هزینه‌های احداث این ایستگاه و برخی تونل‌های مرتبط با آن را شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی متقبل شده است گفت: احداث این ایستگاه مترو و اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل قطار شهری باعث می‌شود تا علاوه بر دسترسی آسان بازدیدکنندگان به نمایشگاه، روانسازی ترافیک در معابر بزرگراهی حاشیه نمایشگاه نیز اتفاق بیفتد. حسین‌زاده اضافه کرد: البته با توجه به اینکه نمایشگاه‌های پرمخاطبی همچون نمایشگاه کتاب و نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار نمی‌شود و این نمایشگاه تنها پذیرای نمایشگاه‌های تخصصی است و ظرفیت‌های پارکینگ این مجموعه نیز ارتقاء یافته است، تا حد زیادی از مشکلات ترافیکی برگزاری نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران کاسته شده است. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: از مجموع ۳۶۵ روز سال، در ۱۱۰ روز شاهد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این محل هستیم و مقرر شده است شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با انجام یک سرمایه‌گذاری مشترک در نمایشگاه شهر آفتاب، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رونق در آن مجموعه نمایشگاهی نیز انجام دهد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
زمین لرزه چهار ونیم ریشتری امشب در فاریاب به برخی دیوارها منازل مسکونی مناطق روستایی خسارت جزئی زد. به گزارش خبر گزاری صداوسیما مر کز کرمان سعیدی مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: کانون این زمین لرزه در ارتفاعات وخارج از محدوده مسکونی اعلام شده وبر اساس گزارشهای اولیه بر اثر این زمین لرزه دیوار برخی خانه‌ها در روستاهای سرنی، زهمکان وموردان دچار ریزش وترک خوردگی شده است. زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۵ ریشتر ساعت ۲۰و۵۱ دقیقه امشب درحوالی فاریاب عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد.

نظرها

اخبار بیشتر