تاکید برتثبیت نهایی اتحادیه واحد و با هدف انسجام فعالیت‌های قرآنی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
تاکید برتثبیت نهایی اتحادیه واحد و با هدف انسجام فعالیت‌های قرآنی

تاکید برتثبیت نهایی اتحادیه واحد و با هدف انسجام فعالیت‌های قرآنی

مهرخبرگزاری مهر |
بیانیه نخستین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی کشور همراه با تحصن در شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید برتثبیت نهایی اتحادیه واحد و با هدف انسجام فعالیت های قرآنی صادر شد.

به گزارش خبرنگارمهر، بیانیه اولین مجمع عمومی و نشست تخصصی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) منتشر و قرائت شد.

این بیانیه که با تحصن در ساختمان شورای عالی انقلاب فرهنگی و درخواست از رییس این شورا حجت الاسلام سعید عاملی به امضا رسید بدین شرح است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بیانیه اولین مجمع عمومی و نشست تخصصی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور

تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران، یکی از بزرگترین و مهمترین موارد عمل به قرآن بود. (امام خامنه‌ای حفظه الله)

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که پنجمین، دهه خود را تجربه می‌کند و به برکت هدایت‌های پیامبرگونه امام راحل رحمه الله علیه و خلف صالحش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تقدیم هزاران شهید و جانفشانی امت بصیر و قدرشناسی به بلوغ کامل رسیده و تثبیت خود را در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی جشن گرفت، اکنون به یکی از بی‌بدیل‌ترین نظام‌های متقدر بر گرفته از آموزه‌های قرآن کریم و عترت علیهم السلام تبدیل شده است. از این رو می‌توان ادعا کرد که یکی از برجسته‌ترین دستاوردهای ارزشمند انقلاب الهی و اسلامی ایران، حاکمیت مفاهیم و مضامین قرآن کریم و سیر و سلوک ائمه هدی و به موازات آن گسترش و توسعه فرهنگ قرآن کریم و عترت، در سطح کشور است که بدون تردید نقش تشکل‌های مرمی و شکل‌گیری مؤسسات قرآن و عترت و نهادها و دستگاه‌های سیاست‌گذار حمایت‌کننده، نقش غیرقابل انکاری است.

ما اعضای شرکت‌کننده در اولین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور و نشست تخصصی بررسی راهکارهای ارتقای فعالیت‌های قرآنی از طریق نهادهای مردمی، به نمایندگی از هزاران مؤسسه قرآنی کشور در جوار حرم مطهر امام راحل رضوان الله تعالی علیه گردهم آمده‌ایم تا ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام نماییم:

۱- به منظور سرعت بخشیدن به فعالیت‌های قرآنی مردمی و مشارکت در توسعه حوزه‌های فرهنگی مورد عنایت رهبر عزیز انقلاب، از شورای توسعه فرهنگ قرآنی و اعضای محترم آن و دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم تا با توجه به مصرف هزینه‌های فراوان و اختصاص بیش از سه سال وقت به موضوع ادغام و تصویب آن توسط شورای توسعه فرهنگ قرآنی، با پیگیری‌های جدی در راستای تثبیت نهایی اتحادیه واحد و با هدف گسترش و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های قرآنی مردمی، مؤسسات را یاری و حمایت نمایند.

۲- ما حاضران در این گردهمایی به عنوان نمایندگان مؤسسات قرآنی مردمی سراسر کشور ضمن حمایت قاطع خود از اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور (اتحادیه مدغم و واحد) آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دستگاهای دولتی و حاکمیتی و با هدف ارتقا سطح فعالیت‌های قرآنی با استفاده از ظرفیت هزاران مؤسسه تحت پوشش اتحادیه اعلام داشته و خود را مکلف به اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تبیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب دانسته و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نخواهیم ورزید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

۳- ما مدیران مؤسسات قرآنی مردم و قاطبه دلسوزان و دغدغه‌مندان فعالیت‌های این حوزه، از قوه مقننه و نمایندگان شریف و سخت‌کوش مجلس شورای اسلامی به ویژه هیئت رئیسه محترم و اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس انتظار داریم تا با توجه به موقعیت حساس فرهنگی و هجمه‌های ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و در عین حال نیاز جدی آحاد جامعه به فراگیری سبک زندگی قرآنی، با تصویب قوانین حمایتی، ما را در تحقق این مهم پشتیبانی نموده و به موازات آن از هیئت محترم دولت و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای محترم آن و دیگر دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی درخواست داریم تا با عنایت به رهنمودهای موکد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مباحث فرهنگی در کنار توجه به مباحث اقتصادی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی، برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به ویژه حوزه‌های قرآنی و دینی، با توجه به وجود بیش از چهار هزار مؤسسه قرآنی در سطح کشور که اداره‌کننده این مؤسسات اساتید و مدیران با اخلاص شاخص حوزه‌های قرآن و عترت می‌باشند، نسبت به واگذاری برنامه‌های مرتبط به امور قرآنی و حمایت مادی و معنوی خود از این مؤسسات و اتحادیه واحد شرایط پیاده‌سازی حاکمیت قاطع قرآن و عترت معصومین صلوات الله علیهم اجمعین را در سراسر کشور فراهم نمایند.

۴- ما حاضرین در این گردهمایی بار دیگر ضمن تاکید بر تجدید میثاق خود با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر شجاع و مقتدر خود همسو با دیگر دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی به ندای معظم له، در راستای مقاومت جانانه در مقابل استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار، صهیونیست خبیث و ایادی آنان در منطقه، لبیک گفته و در مقابله با هجمه‌های فرهنگی و تلاش در راه تحقق کامل آموزه‌های قرآن، مبتنی بر فرهنگ مقاومت از هیچ مجاهدتی فروگذار نخواهیم بود.

۵- با توجه به اینکه بهترین راه برون‌رفت از فشارهای اقتصادی و توجه به توان داخلی، تقویت بنیه‌های اعتقادی و ایمانی است، ما نمایندگان مؤسسات حاضر در این مکان مقدس و دغدغه‌مندان حوزه‌های قرآنی، در این راستا آمادگی خود را برای پیاده‌سازی سبک زندگی قرآنی با رویکرد تقویت بنیه‌های اعتقادی و صرفه جویی اقتصادی و مساعدت به دستگاه‌های دولتی، اعلام می‌داریم.

در پایان از خداوند متعال علو درجات را برای روح ملکوتی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) شهدای عزیز و گرانقدر خواستاریم و به موازات آن طول عمر با عزت و با برکت را برای مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و دیگر خدمتگذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئلت داشته و حمایت‌های دولتمردان و کارگزاران گرانقدر دستگاه‌های دولتی، به ویژه دستگاه‌های قرآنی را از مؤسسات قرآنی و اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور و اتحادیه‌های استانی تاکید می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

شرکت‌کنندگان در اولین مجمع و نشست تخصصی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

علیخانی به روحانی: اگر نمی‌توانید رسما اعلام کنید!

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

۱۰ زن و شوهر موفق سینمای ایران

6+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.

نظرها

اخبار بیشتر