فریاد اعتراض مدیران موسسات قرآنی به گوش مسئولان رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
فریاد اعتراض مدیران موسسات قرآنی به گوش مسئولان رسید

فریاد اعتراض مدیران موسسات قرآنی به گوش مسئولان رسید

مهرخبرگزاری مهر |
در نخستین مجمع عمومی اتحادیه موسسات وتشکلهای قرآن کشورکه درجوار حرم امام خمینی(ره) درحال برگزاری است،مدیران موسسات قرآنی فریاد اعتراض خود را از بلاتکلیفی پرونده ادغام به گوش مسئولان رساندند.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین مجمع عمومی نشست تخصصی بررسی راه‌های ارتقا فعالیت‌های قرآنی، از طریق نهادهای مردمی از دیروز چهارشنبه به مدت دو روز برگزار شد.

این مجمع از روز چهارشنبه ۲۹ خردادماه به مدت دو روز با بررسی بیانیه گام دوم و راهبردهای آن در طی فعالیت‌های قرآنی انجام شد.

این مراسم با حضور حدود ۳۰۰ نماینده مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، برگزار شد.

حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای فرهنگ توسعه قرآنی و مهدی قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم از جمله مهمانان این مجمع بودند.

در این مراسم حجت الاسلام حمید محمدی در ابتدا به سخنرانی پرداخت و گفت: فعالیت‌های قرآنی که از سوی مؤسسات قرآنی در جریان است بی شک اصلی‌ترین فعالیت بشمار می‌رود. نظام مقدس جمهوری اسلامی دو خصیصه جمهوریت و اسلامی بودن را دارا می‌باشد. مبنای این انقلاب و نظام قرآن و عترت بوده است.

وی در خصوص آینده مؤسسات قرآنی افزود: ما باید از برکت و نعمت فعالیت‌هایی که در خدمت قرآن قرار گرفته است مواظبت و مراقبت کنیم. ظرفیت‌های بزرگی بود که ایجاد شد. راهبردهای اصلی گسترش مؤسسات قرآنی یکی از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. اگر بخواهیم آینده‌نگری نسبت به این موضوع داشته باشیم، یک مؤسسه قرآنی در دوره ۵ تا ۱۰ ساله باید بتواند، رشد کمی و کیفی مطلوب خود را داشته باشد.

محمدی ادامه داد: شکل‌گیری اتحادیه قدرتمند فراگیر و راهبردی که با رویکرد هم‌افزایی انجام می‌گیرد، توانمندی شبکه‌سازی فعالیت‌های قرآنی مؤسسات را در سطح استان و کشور می‌تواند فراهم کند.

وی با تأکید بر اینکه مؤسسات مردمی، باید از ظرفیت خیرین و کمک‌های مردمی استفاده کند، اضافه کرد: تأمین مالی مؤسسات قرآنی از طریق ایده‌پردازی، تهیه و تولید و توزیع محصولات قرآن وعترت، توانمندی مؤسسات در امور اجرایی، فرهنگی و درآمد از طریق خدمات و ایجاد منابع مستمر مالی از طریق مشارکت مردمی خصوصا احیای فرهنگ موقوفه قرآنی محقق می‌شود.

قائم مقام رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به پیشنهاد چهارم، اظهار کرد: ضرورت پرداختن مؤسسات قرآنی به فعالیت‌های تخصصی و انجام فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی بلندمدت که افزایش مخاطبان را به همراه دارد، پیشنهاد دیگری است و پیشنهاد پنجم نیز انجام خدمات مشترک میان مؤسسات قرآنی با مؤسسات فرهنگی هنری و مراکز مردم‌نهاد است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سپس جلسه با اعتراضات مؤسسات قرآنی روبرو شد. یکی از افراد با صدای بلند خواستار اجرایی سازی دستورات شد. چرا که همه مدیران از اینکه مؤسسات خود را باید توانمند کنند مطلعند اما اینک. چه قوانینی و ساز و کاری برای این امر باید اجرا شود هنور مشخص نیست سپس مهدی قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با میانجیگری سعی در آرام کردن فضای ملتهب همایش داشت.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خطاب به حجت‌الاسلام محمدی که در جلسه حضور داشت گفت: تصمیم‌گیری درباره ادغام دو اتحادیه کشوری این قدر سخت است که این جریان دو سال ادامه داشته باشد؟ شما به عنوان دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و فردی که امضای شما پایین مصوبات ۸۳ جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی است، باید به وظیفه خود محکم عمل کنید تا این مشکل حل شود. مجمع عمومی اتحادیه مدغم از طرف شما به عنوان دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در آذرماه سال گذشته تأیید شد، اما بعد این گونه کردید!

وی تصریح کرد: مگر در بیانیه گام دوم انقلاب، مبارزه با فساد اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و … مطرح نشده است؟ یکی از فسادهای اخلاقی این است که قانون مملکت به نفع خود مصادره شود. بحث قرآن در کشور ما مظلوم است. تفکری در کشور ما هست که خودش را صاحب قرآن و شورای نگهبان قرآن می‌داند. این چه نگاه و تفکری است؟

سپس مرتضی طلایی و رحیم قربانی به بیان دستاوردها اتحادیه از زمان تأسیس و تشریح برنامه‌های پیش روی این اتحادیه در سال جاری پرداختند.

همچنین در عصر دیروز مؤسسات قرآنی با تحصن در ساختمان شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار تعیین وضعیت ادغام و رسیدگی به امور مؤسسات از سوی سعید رضا عاملی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی شدند. و پس از آن نیز بیانیه‌ای را با امضای مدیران مؤسسات قرآنی حاضر در جمع صادر نمودند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا6 ساعت قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.

کدام مشاهیر فارغ التحصیل دانشگاه صدا و سیما هستند

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، ­شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما به مناسبت پنجاه سالگی تاسیس دانشگاه صدا و سیما با حضور در برنامه امروز «سلام صبح بخیر» درباره این دانشگاه و خروجی‌هایش و با اشاره به تاریخچه آن افزود: دانشگاه صدا و سیما از پنجاه سال پیش که تحت عنوان مدرسه عالی سینما و تلویزیون تاسیس شد (که آن زمان جزو اولین مدارس سینما - تلویزیون آسیا بود) تاکنون بیش از ۴۵۰۰ نفر فارغ التحصیل داشته است. وی افزود: بسیاری از این افراد جزو تدوینگران، فیلمبرداران و کارگردانان بنام هستند. برای نمونه در رشته صدابرداری فقط در این دانشکده نیرو پرورش داده شده و این دانشگاه بخش مهمی از نیروی فنی و تخصصی تلویزیون و سینما را تامین کرده است. رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: تعداد زیادی از مسئولان ارشد رسانه ملی از دانش آموختگان همین دانشگاه بوده‌اند وهمچنین افراد دیگری نامشان در پایگاه دانشگاه صدا و سیما در قسمت مشاهیر وجود دارد. سال گذشته نیز دیوار مشاهیر در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

هیجان در «عصر جدید» به اوج مى‌رسد

الفالف1 روز قبل
برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان‌انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱ ۳۹۸۰۴۳۰۱۰۱به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. به تازگی فیلمی از لحظات هیجان انگیز عصر جدید منتشر شده است؛ فیلمی که نوید پخش فینال این مسابقه را در ۲۸ مرداد ماه می‌دهد. این برنامه روز‌های یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت۲۲:۳۰ با رویکرد استعدادیابی در زمینه‌های هنری، ورزشی و سرگرمی پخش می‌شود. این مسابقه تلویزیونی با اجرای احسان علیخانی و داوری رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، بشیر حسینی و امین حیایی روی آنتن می‌رود.
مهرمهر4 ساعت قبل
وی افزود: منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، بهروز افخمی، علیرضا رئیسیان، پوران درخشنده، مازیار میری، از فیلمبرداران خوب حسین جعفریان، از بین تدوینگران حسن حسن‌دوست، از میان صدابرداران پرویز آبنار و… فارغ‌التحصیل دانشگاه صداوسیما هستند. رییس دانشگاه صداوسیما با انتقاد از حذف برخی دروس در مدیریت‌های قبلی این دانشگاه، تصریح کرد: در سال‌های گذشته رشته‌های فیلمبرداری و تدوین که بسیار مورد نیاز سازمان است با نگاه بیرون سپاری حذف شده بود. اسفندیاری با اشاره به اینکه خودش در دانشکده سینما تئاتر درس خوانده، یادآور شد: عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما بر تقویت نیروهای تولیدی تاکید دارد و دانشگاه صداوسیما دانشگاه جامع علوم و هنرهای رسانه به حساب می‌آید. وی ادامه داد: من دوسال و نیم پیش که رییس دانشگاه شدم دیدم رشته تهیه‌کنندگی را هم حذف کرده‌اند! وی درباره خوابگاه‌های دانشگاه توضیح داد: خوابگاه معروف دانشگاه صداوسیما در خیابان فاطمی است.

نظرها

اخبار بیشتر