افزایش مبلغ پیامک بانک‌ها را گزارش دهید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

افزایش مبلغ پیامک بانک‌ها را گزارش دهید

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات خصوصی گفت: مردم هرگونه پیامک مبنی بر افزایش کارمزد پیامک بانک‌ها را به این کانون اطلاع دهند.

افزایش مبلغ پیامک بانک‌ها را گزارش دهید - 1

به گزارش ایلنا، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، محمدرضا جمشیدی درباره افزایش ۲۰ درصدی کارمزد پیامک‌های بانکی، اظهار داشت: به هیچ وجه چنین افزایشی در بانک‌های خصوصی دیده نشده و اگر هر یک از مشتریان بانک‌های خصوصی پیامکی مبنی بر افزایش کارمزد دریافت کرده‌اند، به کانون بانک‌های خصوصی گزارش دهند.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌های خصوصی مجاز به افزایش کارمزد پیامک‌ها نیستند، گفت: البته کانون بانک‌های خصوصی درخواستی مبنی بر افزایش کارمزد پیامک بانک‌ها داشته‌اند؛ اما از آنجایی که طبق قانون تعیین هرگونه کارمزد بر عهده شورای پول و اعتبار است، بانک‌ها مجاز به تغییر این مبلغ پیش از تصمیم شورای پول و اعتبار نیستند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

همچنین علیرضا قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها نیز در این باره اعلام کرد: این شورا هیچ‌گونه مصوبه جدیدی مبنی بر افزایش هزینه سالانه ارسال پیامک‌های بانکی نداشته است و شبکه بانکی کماکان با ارسال پیامک اطلاع‌رسانی به مشتریان را طبق روال انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: هیچ گونه افزایشی درهزینه ارسال پیامک نسبت به سال گذشته بعمل نیامده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۱۵ درصد واحدهای قطعه سازی خودرو کمتر از ظرفیت کار می‌کنند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مقیمی با بیان اینکه هدف اصلی تحریم‌ها در صنعت، حوزه خودرو است افزود: در نمایشگاه اخیر ۳۲ قرارداد برای ساخت ۳۵ قطعه خودرو با قطعه سازان داخلی بسته شد که باید بر اساس زمان بندی، این قطعه‌ها را تحویل دهند. وی گفت: ارزش قراردادهای بسته شده میان قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور ۷۴۰ میلیارد تومان است. خباز با بیان اینکه امیدواریم اتکا به قطعه سازان داخلی تداوم داشته باشد گفت: باید مشخص شود تا کنون برای ساخت هر خودروی داخلی چقدر ارز از کشور خارج شده است. وی گفت: در قراردادها با شرکت ساپکو و خودروسازان هیچ بندی برای جبران خسارت دیرکرد پرداخت آنها به قطعه سازان دیده نشده است. محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور نیز در این برنامه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و اتکا به قطعه سازان داخلی را به سیاست پایدار تبدیل کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اتابک جعفری اظهار داشت: سد پیشین واقع در شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان در پی خشکسالی و کاهش شدید بارندگی‌ها چندسالی خشک شده بود. وی گفت: این سد با ظرفیت ۱۷۵ میلیون متر مکعب آب با هدف جمع آوری آب باران‌های فصلی، جلوگیری از روان شدن سیلاب‌ها و کمک به احیاء زمین‌های کشاورزی منطقه باهوکلات دشتیاری ساخته شده است. سد پیشین در زمانی پرآبی تامین کننده آب کشاورزی حدود ۶ هزار هکتار زمین‌های زراعی و باغی منطقه باهوکلات و گرمبیت چابهار بود و علاوه بر آن آب آشامیدنی و مصرفی مردم روستایی منطقه را نیز تامین می‌کرده است. این سد از نوع خاکی با هسته رسی بوده که طول تاج ۴۰۰ متر، ارتفاع از پی ۶۳ متر، ارتفاع از بستر ۶۲ متر و حجم مفید و قابل بهره برداری آن ۱۶۷ میلیون متر مکعب است. سد پیشین نقش مهمی در اشتغال و تولید انواع محصولات کشاورزی در پایین دست دارد.
موجموج14 ساعت قبل
حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: وی افزود: به عنوان مثال، کاهش قیمت طلا در حالی است که ما شاهد افزایش قیمت در بازارهای جهانی هستیم و این کاهش قیمت طبیعی نیست. نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس تحلیل کارشناسان، به نظر می‌رسد که دولت فقط به فکر کاهش قیمت دلار است و به قیمت دیگر کالاها اهمیتی نمی‌دهد. به طور قطع این سیاست اشتباهی در حوزه اقتصاد است. زرآبادی گفت: وقتی تنها به فکر کنترل قیمت ارز باشیم، بعد از مدتی به این نتیجه می‌رسیم که قیمت دلار از ۱۸ هزار تومان به کمتر از ۱۲ هزار تومان می‌رسد، اما قیمت کالاهایی که چند ماه پیش به واسطه افزایش قیمت دلار به صورت یک شبه افزایش یافت، همچنان پایین نمی‌آید. وی تاکید کرد: مسوولان دولت و دستگاه‌های مرتبط به ویژه بانک مرکزی باید پاسخ دهند که چرا قیمت سیر نزولی دارد، اما اجناسی مانند خودرو و موبایل و غیر همچنان رو به افزایش است؟ عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: به نظر می‌رسد که دولت بدون بررسی کارشناسی در حال تزریق ارز به بازار است و تنها به این شیوه و به صورت ظاهری قیمت ارز را کنترل می‌کند، غافل از اینکه شیوه فوق در آینده آسیب‌های اقتصادی جبران ناپذیری را به کشور وارد می‌کند.
فارسفارس1 روز قبل
مشکل در این ایالت‌ها فقط گرما نیست چرا که بالا بودن رطوبت تحمل شرایط جوی را برای مردم آمریکا بسیار سخت کرده است. به گفته سازمان خدمات هواشناسی ملی آمریکا ترکیب بالا بودن خطرناک دمای هوا و رطوبت به سرعت می‌تواند به ایجاد استرس گرمایی و یا حتی شوک قلبی در افراد منجر شود. مقامات دولتی آمریکا اعلام کرده‌اند که روند بالا بودن دمای هوا در آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت. شهردار نیویورک با اعلام وضعیت اضطراری گفته است که ۵۰۰ مرکز سرمایشی برای شهروندان این شهر فراهم شده است. سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اعلام کرد که در ماه ژوئن رکورد بالا بودن دمای هوا شکسته شده است.
الفالف14 ساعت قبل
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد، در فروردین ماه امسال، مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۲۰۸۲۵ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۴۰۵۸ هزار میلیارد ریال (۲۴٫۳ درصد) افزایش یافته است. بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۱۴۱۷٫۹ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۵۴٫۳ هزار میلیارد ریال است. * بانک‌ها در فروردین ماه چقدر وام دادند؟ مانده کل تسهیلات بالغ بر ۱۵۱۰۷٫۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۳۰۶٫۴ هزار میلیارد ریال (۱۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۱۷ هزار میلیارد ریال (۰٫۱ درصد) افزایش داشته است. بیشترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۹۸۰۸٫۸ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۵۱٫۳ هزار میلیارد ریال است. البته نسبت مذکور در استان تهران ۹۴٫۷ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۶٫۴ درصد است.
ایبناایبنا16 ساعت قبل
این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته ذکر این نکته ضروری است که تورم تحمیلی به اقتصاد کشور در سال گذشته نیز اثر خود را کماکان در بازار سهام نمایان می‌کند و بخشی از افزایش قیمتی که در سهام شرکت‌ها نمایان شده، حاصل رشد ریالی دارایی‌های شرکت‌ها است. وی در پاسخ به این پرسش که رکود حکم بر سایر بازارها تا چه اندازه در رونق بازار سهام در سال جاری اثر داشته نیز تصریح کرد: بدون شک وضعیت بازارهای مختلف می‌تواند یکی از مولفه‌های تعیین‌کننده وضعیت بازار سرمایه، قیمت سهام شرکت‌ها و نیز شاخص بورس باشد. این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر تورم سایر بازارها نیز اثر خود را برا بازار سرمایه می‌گذارد و همانگونه که اشاره شد شاهد افزایش ریالی ارزش دارایی‌های شرکت‌ها می‌شویم. البته نباید از این نکته نیز غافل شد که پس از هر تورم سنگینی بازارهای مختلف وارد فاز رکودی می‌شوند که در پی آن بازار سرمایه نیز از این اتفاق تاثیر خواهد پذیرفت. وی در خصوص وضعیت بازار سهام با توجه به اینکه فصل مجامع نیز رو به پایان است، اظهار داشت: در حال حاضر معامله‌گران در بازار سرمایه خود را برای گزارشات سه ماهه آماده می‌کنند که به تدریج در حال انتشار است.

نظرها

اخبار بیشتر