نگاهی به وعده‌های علمی ترامپ در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. سلامت
نگاهی به وعده‌های علمی ترامپ در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا

نگاهی به وعده‌های علمی ترامپ در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

بسیاری از وعده‌های انتخاباتی ترامپ در طول چند سال حضورش در کاخ سفید رنگ واقعیت به خود نگرفتند و خیلی‌ها هم نیمه کاره رها شدند. جدیدترین وعده‌های انتخاباتی وی برای دوره بعدی ریاست جمهوری آمریکا را هم میتوان در زمره بزرگ‌ترین دروغ هایی دانست که جهان تاکنون از زبان یک سیاست مدار شنیده است. ترامپ قول داده که در طول چهار سال بعدی ریاست خود سرطان را درمان و ایدز را از خاک آمریکا ریشه کن کند.

او که برای آغاز کمپین انتخاباتی جدید خود به اورلاندوی فلوریدا سفر کرده بود در جمع هوادارانش چنین گفت:

ما مرزهای تازه‌ای را در زمینه پزشکی می‌شکنیم. ما درمان بسیاری، بسیار مشکل، بسیاری و بسیار بیماری از جمله سرطان را پیدا می‌میکنم و حالا بیشتر از هر زمان دیگری به این نقطه نزدیک شده‌ایم.

ما یکبار و برای همیشه ایدز را در آمریکا ریشه کن میکنیم و خیلی به این نقطه نزدیک شده‌ایم. ما همچنین فرود فضانوردان آمریکا روی سطح مریخ را پایه گذاری می‌کنیم.

نگاهی به وعده‌های علمی ترامپ در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا - 6

عجیب آنکه ترامپ اولین سیاستمدار شناخته شده آمریکایی نیست که وعده درمان سرطان را در کمپین‌های انتخاباتی خود داده است. جو بایدن یکی از نمایندگان حزب دمکرات آمریکا هم که قصد دارد در انتخابات سال ۲۰۲۰ با ترامپ رقابت کند هفته گذشته اعلام کرد اگر انتخاب شود درمان سرطان را پیدا میکند.

بایدن در اظهارات خود چنین گفت:

من آنقدر سخت در کارم تلاش کرده‌ام که به شما قول می‌دهم اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم یکی از مهم‌ترین چیزهایی که آمریکا را تغییر خواهد داد را به چشم می‌بینید: ما می‌خواهیم سرطان را درمان کنیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

مطرح شدن این ادعا از جانب هر دوی این سیاستمداران شاید بسیار مضحک باشد اما شنیدن آن از زبان فردی مانند ترامپ بیشتر دیگران را حیرت زده می‌کند؛ ترامپ فردی است که در طول سال‌های ریاستش در کاخ سفید به خوبی عناد و دشمنی اش را با علم نشان داده و برای مثال برخی از مهم‌ترین قوانین زیست محیطی را در این کشور ملغی کرده است. او حتی چندی پیش مدعی شد که صدای ناشی از عملکرد توربین‌های بادی باعث ایجاد سرطان می‌شود.ترامپ: صدای توربین‌های بادی سرطان زاست

او در طول مراسم شامی که با حضور جمهوری خواهان در تاریخ دوم آوریل امسال برگزار شد چنین گفت:

اگر یک توربین بادی در نزدیکی منزلتان هست به شما تبریک می‌گویم چون ارزش خانه شما ۷۵ درصد کم می‌شود و می‌گویند که صدای این توربین‌ها باعث ایجاد سرطان می‌شود [محض اطلاع تان باید بگوییم که تاکنون هیچ مقاله یا پژوهش علمی معتبری در این زمینه ارائه نشده است].

ترامپ که همواره از روزنامه نگاران و اهالی رسانه تحت عنوان «دشمنان ملت» یاد می‌کرد در مراسم روز گذشته به خبرنگارانی اشاره کرد که اقدام به انتشار خبرهای کذب می‌کنند و مردم را از آنها بر حذر داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR) یادگیری موارد جدید، مغز افراد سالخورده را طی ۶ هفته ۳۰ سال جوانتر می‌کند. او تاثیر یادگیری، حفظ انگیزه به عنوان عامل تقویت‌کننده، تشویق مربیان برای یادگیری و رشد در محیطی مناسب را از عوامل مهم در یادگیری مهارت‌ها عنوان کرد. با ارزیابی مهارت‌های شناختی پس از ۶ هفته مشخص شد توانایی افراد ۳۰ سال جوانتر شده است. به گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا هستند و آلزایمر شایع‌ترین شکل زوال عقل محسوب می‌شود. در حال حاضر درمان برای معالجه زوال عقل یا عدم پیشرفت آن آسان نیست.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وزیر بهداشت: گردش مالی حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی به زودی براساس گزارش کمیته‌ای ویژه، شفاف سازی می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید نمکی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: کار‌های زیادی درخصوص بهداشت، دارو و سلامت وجود دارد که دیگر صلاح نمی‌دانم که تن به این رانش‌ها (جریان‌ها) بدهیم. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر گم شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی در وزارت بهداشت گفت: بنده وقتی به وزارت بهداشت رفتم رئیس جمهور خواست که گردش‌های مالی این وزارت شفاف شود. وزیر بهداشت افزود: حدود یک میلیارد و سیصد میلیون یورو­ ارز تخصیص تجهیزات پزشکی بود که در سال ۹۷ تخصیص یافته بود و شفاف نبود و برای شفاف سازی این که چه اتفاقی افتاده است، هیئتی را تعیین کردیم که ۴ ماه کار کردند و نتایج آن به زودی اعلام می‌شود. وی گفت: ما در حال شفاف سازی به روز برای گردش مالی حوزه غذا و دارو در تجهیزات پزشکی هستیم. وزیر بهداشت ادامه داد: این اخبار با هدف تخریب دولت منتشر می‌شود و تقارن این حرف‌ها با برخی بحث‌ها مشخص می‌شود که برای چه عنوان می‌شود.
برنابرنا6 ساعت قبل
رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی گفت: ۹۴/۶ درصد مردم اطلاعی از سواد سلامت ندارند و با وجود عدم شناخت مردم از وضعیت خودمراقبتی، ۹۸ درصد مردم خوددرمانی و خودمراقبتی می‌کنند. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ علی منتظری در هفتمین سمپوزیوم وچهارمین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار که صبح امروز همزمان با روز جهانی خود مراقبتی در بیمارستان امام خمینی برگزار شد، با بیان اینکه مجموعه توانایی‌های شناختی حوزه سلامت را سواد سلامت می‌گویند، گفت: خودمراقبتی سه مرحله دارد که شامل خودمراقبتی قبل از بیماری، خودمراقبتی در زمان بیماری و خودمراقبتی پس از پایان بیماری است. وی افزود: آمارهای سازمان‌های متولی بهداشت نشان می‌دهد ۹۴/۶ درصد مردم اطلاعی از سواد سلامت ندارند و با وجود عدم شناخت مردم از وضعیت خودمراقبتی، ۹۸ درصد مردم خوددرمانی و خودمراقبتی می‌کنند. رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی تأکید کرد: پس نتیجه این است که سواد سلامت نوعی مهارت اجتماعی است که می‌تواند در زمان پیشگیری بیماری‌ها برای عدم ابتلا به بیماری، در زمان بیماری برای تبعیت درمان و مصرف دارو و کاهش بسیاری از عوارض داروها و پس از بهبودی هم در دوران بازتوانی به ما کمک کند که از بار مادی و معنوی از نظام سلامت بکاهد. منتظری در خاتمه گفت: سواد سلامت در مورد افرادی که سواد خواندن و نوشتن ندارند موضوعیتی ندارد ضمن آنکه مردم باید بدانند برای دریافت سواد سلامت باید به کجا مراجعه و از اطلاعات خود چگونه استفاده کنند که در این‌خصوص باید هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد
الفالف9 ساعت قبل
به پزشک که مراجعه می‌کنید، برایتان آزمایش می‌نویسد که در نهایت متوجه می‌شوند، کم خونی دارید. کمبود آهن در این دوران باعث کاهش توان ذهنی و قدرت یادگیری و خستگی زودرس ضعف و بی‌حالی و افزایش ابتلا به بیماری‌ها می‌شود. این متخصص تغذیه ادامه داد: علاوه بر آهن، مواد مغذی دیگر هم مثل اسید فولیک، ویتامین ۶B و یتامین ۱۲B، ویتامین C و پروتئین برای خونسازی لازم است که باید از طریق رژیم غذایی روزانه تامین شود. وی گفت: کم خونی در نوزادان و کودکان رشد را به تعویق می‌اندازد؛ افزایش ابتلا به عفونت‌ها، کاهش توان یادگیری و حافظه، خستگی و بی حالی و غیره از دیگر موارد عوارض کم خونی درمان نشده به شمار می‌رود. وی افزود: چایی می‌تواند کم خونی را تشدید کند از این رو توصیه می‌‌شود افرادی که به کم خونی دچار هستند به هیچ وجه در وعده صبحانه چای ننوشند و نوشیدن چای را به ۲ ساعت بعد موکول کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
آمارهای جدید مربوط به مسافرت‌های خارجی در کشور نشان می‌دهد: طی سه ماه اول امسال ۲ میلیون و ۳۰ هزار و ۵۲۳ نفر گردشگر خارجی به نقاط مختلف ایران سفر کرده‌اند. در سه ماه اول سال گذشته این تعداد مسافر خارجی معادل یک میلیون و ۴۴۳ هزار و ۵۵۱ گردشگر بوده است. به این ترتیب، بهار امسال سفرهای خارجی به کشور رشد قابل‌توجهی داشته‌اند به‌طوری‌که تعداد این مسافران ۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش یافته است. وی تاکید کرد: سال گذشته گردشگران به‌طور متوسط حدود ۳۰ روز در ایران اقامت داشته‌اند اما امسال این زمان به علت ارزانی سفر به ۴۵ تا ۶۰روز افزایش یافته است. ایرانگردی ایرانی‌ها کم شده است؟ آمارهای رسمی حاکی است: از ابتدای سال جاری تا پایان فصل بهار، یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۷۴۹ مسافر ایرانی به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند که در مقایسه با سه ماه اول سال گذشته حجم این نوع سفرها امسال ۵/ ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
ماجرا از آن قرار است که هفته گذشته یک مهره کوچک در گوش محمد امین ۴ ساله گیر می‌کند و مادر طفل برای خارج کردن آن به درمانگاه مراجعه می‌کند. اما داستان محمد امین طبق روال عادی طی نمی‌شود و یک اشتباه باعث یک فاجعه می‌شود. با آسیب دیدن گوش کودک، پزشک ادعا می‌کند که نمی‌تواند جسم را خارج کند و باید کودک فورا به یک مرکز درمانی دیگر برود. ناگهان نفس محمد امین بند آمد و با اینکه تا آن زمان ساکت و آرام بود و شروع به گریه کرد. حال در این بین می‌توان گفت، احتمالا مقصر اصلی در کاهش شنوایی کودک پزشک معالج است.

نظرها

اخبار بیشتر