دانشگاه بجنورد مجوز دوره دکترا گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
دانشگاه بجنورد مجوز دوره دکترا گرفت

دانشگاه بجنورد مجوز دوره دکترا گرفت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه دولتی بجنورد اعلام کرد: شورای گسترش آموزش عالی برای نخستین بار با ایجاد ۲ رشته دکتری در این مرکز آموزش عالی موافقت کرد.

دکتر احمد محقر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رشته‌های مزبور شامل دکتری آموزش زبان انگلیسی و مشاوره است که از مهرماه امسال در مجموع ۷ دانشجو در این رشته‌ها پذیرفته خواهند شد.

وی افزود: همچنین با ایجاد رشته مهندسی شهرسازی و معماری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بجنورد موافقت شده است.

خاکسپاری یک شهید گمنام در دانشگاه بجنورد

دکتر محقر با اشاره به انتقال و خاکسپاری پیکر مطهر شماری از شهدای گمنام در استان خراسان شمالی در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، دانشگاه بجنورد نیز افتخار آن را دارد که پذیرای پیکر مطهر یکی از این گلگون کفنان گمنام باشد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

دانشگاه بجنورد در مهر سال ۱۳۹۴ راه اندازی شد و هم اکنون افزون بر چهار هزار دانشجو در ۲۷ گروه آموزشی و ۴۹ رشته تحصیلی کارشناسی ارشد و کارشناسی زیر نظر ۱۷۰ عضو هیات علمی این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری ۴۰ هزار دانشجو دارد که در بیش از ۳۰ مرکز دولتی، غیر دولتی و پیام نور تحصیل می‌کنند.

۳۰۰۷/‏۵۱۳۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت ۲۴-صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.» صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، از آنجا که به گفته مسئولان دانشگاه آزاد «تبدیل دانشگاه آزاد به سازمان حل مساله» یکی از محوری‌ترین و مهمترین اهداف دانشگاه آزاد به شمار می‌رود، این دانشگاه از سال گذشته اجرای طرح پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی) را به عنوان طرحی پیشران در حل مشکلات و چالش‌های کشور در دستور کار خود قرار داد. وی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که این طرح هم اکنون به صورت اختیاری در دانشگاه آزاد اجرا می‌شود اما از مهرماه الزامی خواهد بود. نگاهداری با بیان این مطلب که در این طرح ۴۰ محور موضوعی تعیین شده که از دل این محورها، ۱۰ هزار موضوع اصلی استخراج می‌شود، گفت: دانشگاه آزاد موضوعات علمی هر یک از استان‌ها را مبتنی بر «اقتصاد شهری و منطقه‌ای» همان استان طراحی می‌کند. در این طراحی‌ها بنا داریم با توجه به مزیت‌ها، قابلیت‌ها و پیشینه یک صنعت و تولید و نظایر آن در هر استان، برنامه‌های علمی پایش را بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای و اقتصاد شهری اجرایی کنیم. در جدول زیر نام استان و شهرستان‌هایی که قرار است به قطب علمی-اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل شوند، قرار داده شده است.

فیلم | اعدام و صدها سال زندان آیا باعث ریشه‌کنی فساد شد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بزرگترین پرونده، پرونده بانک سرمایه بوده که شبکه مفسدین داشته. ابرفسادی با پول معلمان بازنشسته، ۱۴ هزار میلیارد تومان اختلاس و ۳۱ متهم. سلاطین قیر، پتروشیمی، سکه، کاغذ و مافیای دلار محاکمه شدند. سلطان قیر و سلطان سکه برای جرم‌های‌شان بالای دار رفتند. صدها سال حکم اعدام صادر شده اما ابراهیم فیاض می‌گوید هنوز افکار عمومی باور ندارند با فساد برخورد ریشه‌ای شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه از سلسله دورهمی‎های کتاب کرگدن دوشنبه ۳۱ تیرماه به بحث درباره کتاب زیبایی‎شناسی خورد و خوراک اختصاص دارد. در این نشست کاوه بهبهانی پژوهشگر و مترجم این کتاب، بابک عباسی و حسین شیخ رضایی از پژوهشگران فلسفه درباره این کتاب بحث می‎کنند. کتاب زیبایی‎شناسی خورد و خوراک، از مقدمه‎ای مفصل و گویا به قلم کاوه بهبهانی و مجموعه‎ای از مقالات با ترجمه او تشکیل شده است. بحث اصلی این کتاب در این باره است که چطور می‎توان غذا را به عنوا یک اثر هنری در نظر گرفت. کتاب زیبایی شناسی خورد و خوراک مجموعه مقالاتی در باب غذا و هنر و ترجمۀ کاوه بهبهانی که انتشارات کرگدن منتشر نموده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
بشقاب مسی قلع اندود شده، توسط امیررضا سیدی هنرمند کارگاه قلمزنی گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به سبک دوره سلجوقی قلمزنی شد. به گزارش ایلنا، سید عبدالمجید شریف زاده (رییس گروه پژوهشی هنرهای سنتی) با اشاره به احیای قلمزنی بشقاب مسی به سبک دوره سلجوقی گفت: این طرح در راستای حفظ، احیا و اشاعه هنرهای سنتی ایران انجام گرفت. طراحی نقوش این بشقاب که به شیوه (تکنیک) ریز قلم قلمزنی شده، برگرفته از گره‌های دوره سلجوقی است. شریف زاده خاطرنشان کرد: با ایجاد تغییراتی در طراحی، این نقوش برای اجرای قلمزنی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. او در پایان گفت: تکنیک ریز قلم روشی از تزیین سطح فلز است که از دوره سلجوقی و دوره‌های مختلف آثار بیشماری به این روش در موزه‌ها موجود است.

نظرها

اخبار بیشتر