تحریم‌ها فرصت مناسبی برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اقتصادی
تحریم‌ها فرصت مناسبی برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است

تحریم‌ها فرصت مناسبی برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است

موجخبرگزاری موج |
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: فشار و تحریم ها از سوی دشمن، فرصت بسیار خوبی برای اصلاح و تقویت ساختار اقتصادی کشور است.

به گزارش خبرگزای موج اصفهان، غلامرضا انصاری در نشستی با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: همانطور در دوران مقدس، ایران توانست در حوزه دفاعی خود را تقویت کند باید از تجربه جنگ اقتصادی نیز برای تقویت این حوزه بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه ساختار اقتصادی کشور آسیب پذیر است گفت: در حوزه‌های سیاسی توانستیم نفوذ خوبی در جهان داشته باشیم ولی در حوزه اقتصادی غافل از اصلاح بودیم و غربی‌ها نیز از این ضعف برای فشار بر کشور استفاده کردند.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه افزود: آمریکا برای قطع ارتباط با ایران علاوه بر دولت‌های سایر کشورها، شرکت‌ها را نیز تحت فشار قرار داه است اما می‌توان برای تجارت از ظرفیت فعالان اقتصادی کشورهای همسایه و آسیایی استفاده کرد زیرا این کشورها محدودیتی برای ارتباط با ایران برای خود قائل نیستند.

انصاری خاطرنشان کرد: به این منظور معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه در صحنه تحریم‌ها به شدت وارد عمل شده و در حال تقویت شرکت‌های صادرکننده، وارد کننده و همچنین جذب سرمایه گذاری خارجی است.

تحریم‌ها فرصت مناسبی برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور است - 5

وی عراق را کشور بسیار ثروتمند و ترکیه را نیز کشوری قوی در حوزه تجارت عنوان کرد و گفت: باید به طور ویژه با این کشورها تجارت را گسترش بدهیم.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه همچنین گردشگری را صنعت بسیار مهمی در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است که ما آماده کمک در این بخش هستیم.

تغییر پارادایم وزارت امور خارجه در دوران تحریم

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز در این نشست گفت: در شرایط تحریم بایستی پارادایم جدیدی از سوی وزارت امور خارجه برای تسهیل تجارت بین ایران و سایر کشورها ایجاد شود.

مسعود گلشیرازی به معاون اقتصادی وزیر امور خارجه پیشنهاد داد که از طریق سفارتخانه‌ها و نمایندگی جمهوری اسلامی برای حمایت از تبادلات اقتصادی در بازارهای هدف استفاده شود.

وی همچنین برای تقویت گردشگری و معرفی ظرفیت‌های ایران در این بخش خواست تا از اماکن ایران در سایر کشورها برای معرفی جاذبه‌ها و توانمندی‌های ایران در این حوزه بهره لازم برده شود زیرا گردشگری مورد تحریم نیست و می‌توان با جذب گردشگر خارجی به رونق بیش از پیش این صنعت پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق ماهانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ۱۹,۷۹ هزار یوروست. علاوه بر آن او به عنوان عضو مجلس ۵۰ درصد «هزینه‌های نمایندگی» را دریافت می‌کند و پاداش هایی نیز دریافت می‌کند. اما از دریافت سیزدهمین حقوق محروم است و هیچگونه درآمد اضافی به عنوان رئیس حزب «اتحاد دمکرات مسیحی» ندارد. درنتیجه آنطور که ژورنالیست‌ها جمعبندی کرده‌اند، دستمزد آنگلا مرکل بالغ بر ۳۳۳هزار یورو در سال است که معادل ۲۳ و نیم میلیون روبل می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه Germania. one، در سال ۲۰۱۸ درآمد سالانه ولادیمیر پوتین ۸,۶۴۸ میلیون روبل اعلام شد در حالی که یکسال قبل از آن درآمد رئیس کشور روسیه ۱۸,۷میلیون روبل بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
دیلی‌تلگراف: انگلیس امروز تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران را اعلام می‌کندبراساس گزارش این روزنامه انگلیسی، بریتانیا ممکن است سعی کند تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا که در پی حصول برجام لغو شده بود، مجددا اعمال شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، آلن هورن از رؤسای دیزنی استودیوز با صدور بیانیه‌ای از همه دست‌اندرکاران مارول استودیوز و تیم والت دیزنی تشکر و از همه طرفداران این مجموعه فیلم‌ها در سراسر دنیا که با اقبال از این فیلم، رکورد تاریخ را تغییر دادند، قدردانی کرد. گفته شده روز جمعه فروش این فیلم ۲ میلیارد و ۷۸۹٫۲ میلیون دلار بود که ۵۰۰ هزار دلار کمتر از «آواتار» با فروش ۲۷۸۹٫۷ میلیون دلاری قرار داشت. این آخر هفته «انتقام‌جویان» ۲٫۸ میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد. به این ترتیب در پایان شب «انتقام جویان» حداقل روی کاغذ و بر مبنای تعداد بلیت‌های فروخته شده از «آواتار» پیش افتاد. این فیلم با بزرگ‌ترین افتتاحیه در سطح جهانی که برابر ۱٫۲۲ میلیارد دلار بود نیز پیش‌تر نام خود را در تاریخ ثبت کرده بود که از این میان ۳۵۷٫۱ میلیون دلار آن در بازار آمریکا و ۸۶۶٫۵ میلیون دلار در بازار بین‌المللی کسب شده بود.

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.

نظرها

اخبار بیشتر