گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. فرهنگ

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته

الفخبرگزاری الف |
نگارخانه‌ها و گالری‌های تهران با برگزاری نمایشگاه‌های هنری میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ و ۳۱ خرداد ماه) افتتاح می‌شوند و در این ایام برقرار هستند:

*****

«حصارهای تنهایی یک زن» در گالری شلمان

نمایشگاه انفرادی نقاشی زهرا مؤمنی با عنوان «حصارهای تنهایی یک زن» و به کیوریتوری مهسا قاسمی روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری شلمان افتتاح می‌شود. این نمایشگاه تا پنجم تیر ماه برپاست.

گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 7

«رستگاری» در گالری شکوه

نمایشگاه انفرادی نقاشی صفا امیرمقدم با عنوان «رستگاری» از جمعه (۳۱ خرداد ماه) تا ۱۱ تیر در گالری شکوه برپاست.

گالری شکوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ واقع شده است.

این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امکان بازدید دارد.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 12

نمایشگاه نقاشی و طراحی در گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی و طراحی میترا شاهمرادی روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری گلستان افتتاح می‌شود و تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.

گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 17

«حس تعلیق» در گالری کاما

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «حس تعلیق» با نمایش آثار محسن جمالی نیک، مرمر صالحی و بابک پزشکی از روز جمعه (۳۱ شهریور ماه) در گالری کاما برپا می‌شود.

در این نمایشگاه ۱۷ اثر نقاشی محسن جمالی نیک و مرمر صالحی و مجموعه‌ای از کاسه‌های سفالین بابک پزشکی به نمایش در می‌آید.

محسن جمالی، هنرمند نقاش که در این نمایشگاه مجموعه نقاشی‌های خود با موضوع جمعیت را به نمایش می‌گذارد، گفت: آثار نمایشگاه تعلیق با یکدیگر متفاوت است این آثار به طور اتفاقی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و پیوستگی موضوعی ندارند، هر مجموعه عنوان خود را دارد، مجموعه من بی نام است و عنوان مجموعه بابک پزشکی «دعای باران» و عنوان آثار مرمر صالحی «درخت در آینه من» است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 22

«استوانه‌ها» در گالری سایه

نمایشگاه انفرادی نقاشی هوزانا رحیمی با عنوان «استوانه‌ها» روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری سایه افتتاح می‌شود و تا پنجم تیر ماه ادامه دارد.

گالری سایه در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

گالری سایه پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 28

«دود و عود» در نمایشگاه هفت‌ثمر

نمایشگاه انفرادی عکاسی سیما مشتاقی با عنوان «دود و عود» روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری هفت ثمر افتتاح می‌شود و تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.

گالری هفت ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.

این نمایشگاه هر روز به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار شد.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 33

عکس، کاریکاتور و نقاشی در گالری شیرین

نمایشگاه «غول‌های متمدن کمیاب» با مشارکت فرزین نیک روش (کارتونیست) و امین طلاچیان (عکاس) که روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری شیرین افتتاح شد، تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.

همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی ایینا هیزنن با عنوان «آرامشی بکر از فلاند» و نمایشگاه انفرادی نقاشی کرین بنگتز با همین عنوان از ۲۴ خرداد تا پنجم تیر ماه در گالری شیرین برپاست.

گالری شیرین در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ اعلام شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 40

تصاویر دیده‌نشده از آذربایجان در گالری دنا

نمایشگاه عکس‌های «حبیب فرشباف» با عنوان «از کرانه‌های ارس» و به کیوریتور روشن نوروزی، از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری دنا افتتاح شد و تا سوم تیر ماه ادامه دارد.

در این نمایشگاه که توسط آژانس عکس ایران ایمیجز برگزار می‌شود، ۴۰ فریم منتخب از مجموعه عکس‌های حبیب فرشباف از روستاهای دورافتاده آذربایجان در دهه ۴۰ شمسی به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برای بازدید به نشانی میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک ۴ مراجعه کنند.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 45

نمایشگاه عکسبافته در گالری «ویستا»

نمایشگاه انفرادی عکسبافته نوید عطروش با عنوان «ورطه» از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری ویستا افتتاح شد و تا هفتم تیر ماه برگزار است.

گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ واقع شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 50

«حیرت در آن» در گالری دیلمان

آثار مسعود سعدالدین همراه با رونمایی کتاب «حیرت در آن» تا ۲۱ تیر ماه در گالری دیلمان برپاست.

مسعود سعدالدین هنرمندی متعلق به نسل سوم هنرمندان فیگوراتیو در بخشی از استیمنت این نمایشگاه نوشته است: «برای من سال‌هاست که حال و هوا و جو اثر خارج از بحث‌های تئوریک اهمیت خاصی دارد. یقین دارم اگر از جلوه اولیه یک تصویر ذهنی آغاز کنم انتقال آن «آن» به تصویر میسر می‌شود. این تصویر از واقعیت زندگی جاری آغاز می‌گردد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری دیلمان به نشانی شریعتی، بالاتر از ظفر، کوچه پور مشکاتی، پلاک ۵۰ مراجعه کنند.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 55

نمایشگاه عکس و چیدمان در گالری سیحون

نمایشگاه انفرادی عکس و چیدمان فرشته شادی با عنوان «ای بسا آرزو که خاک شده» تا پنجم تیر ماه در گالری سیحون برپا خواهد بود.

گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک ۱۱ واقع شده است.

همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری سیحون دوشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 61

نمایشگاه نقاشی در گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی نقاشی ژیلا کامیاب با عنوان «جان سنگ» تا سوم تیر ماه در گالری ساربان ادامه دارد.

گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از سه‌شنبه‌ها از ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 66

نمایشگاه عکس در گالری آتبین

نمایشگاه انفرادی عکس روزبه روزبهانی با عنوان «اما تو خود آنجا نبودی» تا ۴ تیر ماه در گالری آتبین برگزار است.

گالری آتبین در خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارک وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره ۴۲ واقع شده است.

گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید دارد.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 71

نمایشگاه نقاشی در گالری چهار

نمایشگاه انفرادی نقاشی شاهین اسکندری با تکنیک اسپری و حجم، به کیوریتوری شیرین اسکندری و با عنوان «شب رو» تا سوم تیر ماه در گالری چهار برپاست.

گالری چهار در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، کوچه اشراقی، شماره ۴ در گالری چهار واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۲۳ فراهم است.

گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته - 76

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایرنا: دومین فیلم افشین هاشمی با عنوان «صدای آهسته» نوشته محمد رضایی‌راد مردادماه در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. به گزارش روز جمعه روابط عمومی فیلم صدای آهسته، زبان فیلم انگلیسی است و جمعی از بازیگران تئاتر نیویورک در آن بازی می‌کنند. رویا تیموریان بازیگر شناخته شده تئاتر و سینما صدای این شخصیت - با بازی منوروا سازا - را اجرا خواهد کرد. «صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد. تاکنون در نمایش‌های بین المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد و بهترین فیلمبرداری را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
عدم پخش مجموعه «گیله‌وا» در موعد مقرر این شائبه را ایجاد کرد که شاید این موضوع به دلیل بازی ستاره اسکندری در سریال باشد. مینی سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج بوده که بر اساس اطلاع رسانی قبلی قرار بود بعد از پخش سریال گاندو، از شبکه سه سیما پخش شود. با توجه به حواشی پیش‌آمده برای ستاره اسکندری، این طور به نظر می‌رسد که پخش «گیله وا» به دلیل حضور این بازیگر عقب افتاده است. امیر بنان (تهیه‌کننده سریال گیله‌وا) درباره عدم پخش این سریال گفت: نمی‌دانم دلیل پخش نشدن این سریال چه چیزی است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پخش نشدن سریال به حواشی ستاره اسکندری در مدت اخیر مرتبط است، گفت: بعد از پخش نشدن سریال، دلیل آن را پیگیری کردیم ولی مسئله‌ای را به عنوان عامل اصلی به ما اعلام نکرده‌اند.

برگزاری نمایشگاه الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
مهرمهر5 ساعت قبل
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با تأکید بر اهمیت آموزش‌های کاربردی، حرفه آموزی، فراگیری مهارت‌ها و آماده کردن نسلی کارآمد برای آینده، ادامه داد: برآورده کردن نیازهای متفاوت و متنوع دانش آموزان با نیازهای ویژه و ارائه آموزش‌های متمایز در شکوفایی توانایی آنها بسیار مهم و ضروری است. رنجبر یادآور شد: با آموزش و اجرای برنامه مهارت آموزی و ارتقای کارآمدی دانش آموزان در راستای تحقق مهمترین هدف آموزش و پرورش با نیازهای ویژه که رساندن دانش آموزان به خصوص گروه دانش آموزی با نیازه ویژه ذهنی به خودکفایی فردی، اجتماعی و اقتصادی است تلاش می‌کنیم. وی با اشاره به مهارت آموزی به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی سیستم آموزشی در نظام‌های تعلیم و تربیت مختلف، بیان کرد: دانش آموزان با مهارت یابی می‌توانند به درک عمیق‌تری از آموخته‌های خود دست یابند از این رو آموزش سطحی منابع درسی در مدارس و مراکز با نیازهای ویژه نمی‌تواند آنان را برای زندگی آینده آماده کند. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: با مهارت آموزی و توانمندسازی به عنوان نیازهای اساسی و عناصر مهم پیشرفت یک جامعه می‌توان زمینه انجام فعالیت‌های عملی در دانش آموزان را فراهم آورده، اعتماد به نفس و قوه خلاقیت آنان را ارتقا داد. رنجبر اظهار داشت: آموزش و پرورش با نیازهای ویژه همچنین باید بسترهای لازم برای آموزش مهارت‌های اساسی زندگی به دانش آموزان را فراهم کند تا آنان بتوانند در موقعیت‌های مختلف با مهارت‌های که آموزش دیده‌اند واکنش‌های درست و منطقی از خود نشان دهند.

پای صحبت‌های حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری اولین جشنواره ملی پژوهش دانش‌آموزی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این رویداد شرکت کنندگان علاوه بر آنکه می‌توانند در بخش رقابتی شرکت کنند، می‌توانند مقالات پژوهشی خود را ارائه دهند. رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: ما به منظور اهمیت دادن به پژوهش در رشته‌های مرتبط با حوزه ریاضی و مهندسی اقدام به برگزاری اولین جشنواره ملی پژوهشی دانش‌آموزی کشور کردیم. رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، زمان برگزاری این جشنواره را از ۲۲ تا ۲۴ مردادماه امسال دانست و گفت: این جشنواره شامل سه بخش مسابقات علمی، سمینار و نمایشگاهی می‌شود. در بخش مسابقات علمی شرکت‌کنندگان در همه حوزه‌های علوم پایه، مهندسی، هوافضا، رباتیک، سازه‌های ماکارونی و شیمی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. محدث اهداف برگزاری این رویداد را ایجاد روحیه پژوهش محوری و خلاقیت، استعدادیابی، آشنا کردن جوانان با حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی، افزایش اعتماد به نفس و افزایش روحیه کار تیمی و گروهی دانست.

نظرها

اخبار بیشتر