طرح‌ها اقتصادی سودآور از تسهیلات ارزی بهره مند می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اقتصادی

طرح‌ها اقتصادی سودآور از تسهیلات ارزی بهره مند می‌شوند

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
طرح‌ها اقتصادی سودآور از تسهیلات ارزی بهره مند می‌شوند - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری- رئیس هیات مدیره صندوق توسعه ملی گفت که محدودیتی در پرداخت تسهیلات در حمایت از بخش خصوصی در زمیه توسعه زیر ساخت‌های کشور وجود ندارد و اکنون طرح هایی که سود آوری ارزی داشته باشند، اولویت پرداخت تسیهلات این صندوق هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی شهیدی زاده روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان مازندران با اعلام اینکه از زمان تشکیل صندوق تا پایان سال گذشته یکهزارو ۴۳۲ میلیارد تومان و ۴۲ میلیارد دلار از محل این صندوق به طرح‌های مهم اقتصادی کشور پرداخت شد، افزود:

تبدیل منابع به ثروت ماندگار از ماموریت اصلی شکل گیری این صندوق بوده که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

صندوق توسعه ملی سال ۱۳۸۹ تشکیل شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط امروز اقتصادی کشور که باید نیازهای ارزی مدیریت شود، طرح‌های تولیدی و صنعتی که بتوانند صادرات محصول کنند و توان پرداخت اصل و سود ارزی را داشته باشند، بدون محدودیت و در اسرع وقت از تسهیلات ارزی صندوق استفاده می‌کنند.

شهیدی زاده گفت: طرح‌های زیر بنایی کشاورزی از جمله تسطیح اراضی کشاورزی، زهشکی و همچننی گلخانه‌های مازندران که قابلیت ارزش صادراتی محصولات تولیدی را دارند می‌توانند از این فرصت بدون محدودیت بهره مند شوند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس هیات مدیره صندوق توسعه ملی به فعالیت‌های اقتصادی در قالب شرکت‌های تعاونی در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: شرکت‌های تعاونی هم می‌توانند با ارایه طرح‌های اقتصادی و تولیدی که نیاز به تسهیلات ارزی داشته باشند، از این فرصت بهره مند شوند.

مازندران سالانه هفت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌کند که ۱۰ درصد ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور است.

نشست شورای برنامه ریزی مازندران امروز با حضور معاون هماهنگی اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و رییس هیات مدیره صندوق توسعه ملی در ساری برگزار شد.

در این نشست درباره اولویت‌های طرح‌های زیربنایی مازندران در حوزه سد، شبکه‌های آبرسانی، زباله و پسماند، آب شرب، راه سازی، پایانه صادراتی و پروژه‌های مهم بخش خصوصی در زمینه گردشگری و کشاورزی و حمل ونقل هوایی بحث و تبادل نظر شد.

۶۹۹۰/‏۱۶۵۴

طرح‌ها اقتصادی سودآور از تسهیلات ارزی بهره مند می‌شوند - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

رونق تولید با وام صندوق توسعه ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید براساس اساسنامه صندوق، بخش خصوصی اولویت اول را دارد و ۸۰ درصد منابع در اختیار بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی و صنعتی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
دیلی‌تلگراف: انگلیس امروز تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران را اعلام می‌کندبراساس گزارش این روزنامه انگلیسی، بریتانیا ممکن است سعی کند تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا که در پی حصول برجام لغو شده بود، مجددا اعمال شود.

نشست دست اندکاران مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق ماهانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ۱۹,۷۹ هزار یوروست. علاوه بر آن او به عنوان عضو مجلس ۵۰ درصد «هزینه‌های نمایندگی» را دریافت می‌کند و پاداش هایی نیز دریافت می‌کند. اما از دریافت سیزدهمین حقوق محروم است و هیچگونه درآمد اضافی به عنوان رئیس حزب «اتحاد دمکرات مسیحی» ندارد. درنتیجه آنطور که ژورنالیست‌ها جمعبندی کرده‌اند، دستمزد آنگلا مرکل بالغ بر ۳۳۳هزار یورو در سال است که معادل ۲۳ و نیم میلیون روبل می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه Germania. one، در سال ۲۰۱۸ درآمد سالانه ولادیمیر پوتین ۸,۶۴۸ میلیون روبل اعلام شد در حالی که یکسال قبل از آن درآمد رئیس کشور روسیه ۱۸,۷میلیون روبل بود.

نظرها

اخبار بیشتر