تپانچه‌ «خودکشی» ونسان ون‌گوگ به قیمت ۱۸۳ هزار دلار فروخته شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. یورونیوز
  4. اقتصادی
تپانچه‌ «خودکشی» ونسان ون‌گوگ به قیمت ۱۸۳ هزار دلار فروخته شد

تپانچه‌ «خودکشی» ونسان ون‌گوگ به قیمت ۱۸۳ هزار دلار فروخته شد

یورونیوزخبرگزاری یورونیوز |

تپانچه زنگ‌زده‌ای که تصور می‌شود ونسان‌ون‌گوگ در سال ۱۸۹۰ با آن خودکشی کرده بود به قیمت ۱۸۳ هزار دلار به فروش رسید.

این تپانچه ۷ میلیمتری مدل لوفوشو روز سه‌شنبه در حراجی پاریس زیر چکش رفت. اوکشن‌آرت AuctionArt که این تپانچه را به فروش گذاشته آنرا «مشهورترین سلاح در تاریخ هنر» توصیف کرده است.

اوکشن‌آرت پذیرفته است که نمی‌توان کاملا مطمئن بود که نقاش افسانه‌ای تاریخ هنر با این تپانچه خودکشی کرده باشد با این حال گفته است که شواهدی وجود دارد که ون‌گوگ با این تپانچه «خودکشی» کرده است.

اوکشن آرت در بیانیه‌ای پیش از فروش این تپانچه اعلام کرد: «همان زمان که ون‌گوگ آنرا شلیک کرد این اسلحه کشف شد. کالیبرش مشابه همان گلوله‌ای است که پزشک‌ها در آن زمان از بدن هنرمند بیرون کشیده بودند. مطالعات علمی نشان می‌دهد که این اسلحه از آن زمان یعنی ۱۸۹۰ در زیر خاک بوده است.»

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

تپانچه‌ «خودکشی» ونسان ون‌گوگ به قیمت ۱۸۳ هزار دلار فروخته شد - 6

این تپانچه را یک کشاورز در سال ۱۹۶۵ در روستای فرانسوی اوورسوراواز جایی که ون‌گوگ جان باخت پیدا کرد.

یک فرضیه این است که ون‌گوگ با این اسلحه به شکم خود شلیک کرده‌است. فرضیات دیگری هم در دهه‌های اخیر درباره مرگ ون‌گوگ مطرح شده است از جمله شلیک تصادفی بوسیله خود ون‌گوگ و یا اینکه هنرمند به قتل رسیده است که درباره هیچ یک از فرضیات، اطمینانی وجود ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
فتح‌اله نیازی، مسئول بخش تزئینات معماری و آثار نقاشی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از حفاظت و مرمت ۱۴ اثر از تابلوهای نقاشی معاصر موزه بانک تجارت خبر داد. اعتمادآنلاین| فتح‌اله نیازی، مسئول بخش تزئینات معماری و آثار نقاشی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به مرمت ۱۴ تابلوی نقاشی موزه بانک تجارت، گفت: تابلوهای یاد شده آثاری از هنرمندان بزرگ معاصر ایران همچون سهراب سپهری، ایران درودی، مسعود عربشاهی، سیما حیاتی، حسین محجوبی، سیمین لاله زار و نقاشی‌های کلاسیک پنری ویلیامز است که با توجه به قرارداد بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و بانک تجارت، مرمت می‌شوند. نیازی افزود: پروژه یاد شده الگوی مناسبی برای برخورد با دیگر آثار هنری مدرن به شمار می‌آید که می‌توان از نتایج آن در حفظ و نگهدار سایر آثار مشابه بهره مند شد. مسئول بخش تزئینات معماری و آثار نقاشی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی خاطر نشان کرد: برای این پروژه اقدامات حفاظتی لازم در سطوح مختلف رنگ، بستر و بوم، چارچوب و پوشش‌های حفاظتی سطح نقاشی انجام گرفته است. وی در پایان خاطرنشان کرد: در این پروژه همگام با اقدامات حفاظت و مرمت پژوهش‌های لازم از جمله شناسایی لایه‌های نقاشی، شناسایی عنصری و کانی شناسی رنگ‌ها و مواد تشکیل هنده اثر، بر روی بعضی از آثار شاخص در حال انجام است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.
مهرمهر15 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند با موضوع خرید توافقی محصول زرشک و خرید سلفی این محصول صبح دوشنبه برگزار شد. پیش بینی برداشت ۲۰ تن زرشکدره کی با اشاره به اینکه با طیف عظیمی از بهره‌برداران زرشک رو به رو هستیم، گفت: البته پیش‌بینی می‌شود که امسال تولید زرشک خراسان‌جنوبی به ۲۰ هزار تن برسد. عبدالرضا جویبان مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تشکل‌ها آمادگی دارند که امسال در بیرجند و سربیشه نیز خرید زرشک را انجام بدهند. وی با اشاره به بحث خرید توافقی بیان کرد: باید درباره شیوه فروش و جلوگیری از برخی از آسیب‌ها رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی در راستای آگاه سازی به مردم گام بردارند. مدیر توسعه بازرگانی جهانی کشاورزی ادامه داد: یکی از مشکلات بحث فروش توافقی زرشک خرده مالکی در خراسان جنوبی است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه گفت: در بحران سیل سالجاری ۲۴ شرکت بیمه درگیر پرداخت خسارت به سیل زدگان در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان شده‌اند. وی گفت: با تلاشی که شرکت‌های بیمه در کشور کردن موفق شدیم بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های سیل زدگان را پرداخت خسارت کنیم. سلیمانی ادامه داد: الباقی کسانی که هم درسیل خسارت دریافت نکردن دچار نقص در پرونده بوده و در تلاش هستیم که بزودی مشکل آنها را هم برطرف کنیم. سلیمانی در خصوص خدمات جدید در صنعت بیمه هم گفت: حدود ۲۰ درصد به خدمات و شرکت‌های بیمه برای مردم اضافه شده است که در تلاش هستیم تا پایان سال آن را به ۵۰ درصد برسانیم. وی افزود: تمام تلاش شرکت‌های بیمه در ارتقاع خدمات بهتر به مشتریان است و تلاش مان در آن است تا خدمات بیمه نوین را برای مردم ملموس‌تر کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محققان دانشگاه «کیپ تاون» شواهد روشنی را پیرامون یک دوره ۲۳ ساله (از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۹) جمع‌آوری کردند که نشان می‌دهد تغییرات آب و هوایی، اندازه بدن حیوانات را کوچک می‌کند. براساس گزارش «فیز»، محققان در این مطالعه نوعی پرنده به نام «دم‌جنبانک کوهی» را مورد بررسی قرار دادند. طبق این گزارش، فسیل‌ها نشان می‌دهند که در طول دوره‌های گذشته در اثر گرم شدن زمین حیوانات دریایی و زمینی کوچک‌تر شده‌اند. محققان برای بررسی این ایده و اینکه آیا این موضوع می‌تواند درست باشد، به گروهی از پرندگان «دم‌جنبانک کوهی» نگاهی انداختند و نتایج بررسی آنها، این فرضیه را تایید کرد. «دم‌جنبانک کوهی» پرندگان کوهی باریک به رنگ مشکی، خاکستری و سفید هستند که در نزدیکی رودخانه‌های دارای جریان سریع در آفریقای سیاه زندگی می‌کنند.
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، به موجب ماده (۵۶) قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران، صددرصد حقوق و فوق‌العاده شغل و سایر فوق‌العاده‌ها اعم از مستمر و غیرمستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از پرداخت مالیات معاف می‌باشند. معافیت موضوع این ماده تنها ناظر بر حقوق و مزایای ناشی از رابطه استخدامی ایثارگران مشمول است، درحالی که بخش عمده‌ای از ایثارگران من‌جمله مشمولین فصل پنجم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، با استفاده و بعضا بدون استفاده از تسهیلات و خدمات مقرر در قوانین و مقررات موضوعه مرتبط با ایثارگران، در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار مشغول به فعالیت هستند که عدم استفاده از امتیاز معافیت از پرداخت مالیات، موجب درخواست و اعتراض شده است. بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «رونق تولید» و به جهت ترغیب ایثارگران به اشتغال مولد و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و همچنین محدودیت‌های استخدامی در دستگاه‌ها، پیشنهاد افزودن یک تبصره به ماده (۵۶) این قانون را به دولت ارائه کرده است. براساس این پیشنهاد «والدین، همسران و فرزان شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان ۲۵ رصد و بالاتر، همسران آزادگان یکسال اسارت و بالاتر، فرزندان جانبازان ۲۵درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یکسال اسارت و بالاتر به ماخذ ۷ برابر درآمد حداقل حقوق سالیانه کارگران مشمول قانون کار از پرداخت مالیات معاف می‌شوند». این پیشنهاد هم‌اکنون در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است. تسنیم۲۰۲۵

نظرها

اخبار بیشتر