رئیس اتاق بازرگانی ایران: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
رئیس اتاق بازرگانی ایران: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود

رئیس اتاق بازرگانی ایران: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ارتباط پایاپای کالایی میان ایران و پاکستان، گفت: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامحسین شافعی ظهر امروز در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به دستور رئیس جمهور درباره تسهیل فضای کسب و کار، گفت: مقرر شد، معاونت اقتصادی حجت‌الاسلام روحانی پیگیر اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار باشد و از این طریق مشکلات پیش روی رونق تولید برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: با توجه به اعلام آمادگی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قوانین و مقررات مانع کسب و کار و رونق تولید، باید مصادیق آن احصا و در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در تماس تلفنی که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتم، وی ضمن خرسندی از فضای اقتصادی ایجاد شده در خراسان رضوی، خواستار گسترش آن در سایر استان‌های کشور شد.

شافعی با اشاره به ارتباط پایاپای کالایی میان ایران و پاکستان، گفت: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود.

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه ما مرتب در جلسات شورای گفت‌وگو مسائل و مشکلات را مطرح می‌کنیم، در حالی که اکنون مشکلات را همه می‌دانند و باید به دنبال راه حل بود، یادآور شد: قوانین موجود در چندین سال گذشته تصویب شده، در حالی که در آن زمان ما تحریم و فشار اقتصادی مانند امروز نداشتیم، در شرایط اقتصادی امروز هر چند کارگاه که به دلیل قوانین موجود تعطیل شود در نهایت به زیان کشور است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی متذکر شد: بنابراین ما به خاطر اعتقاد به شرایط غیرعادی باید دنبال راهی باشیم که این مشکلات را برطرف کنیم، ۱۵ سال گذشته این مشکلات را نداشتیم که بخواهیم با آن زمان مقایسه کنیم.

شافعی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه بیمه واحدهای تولیدی، گفت: ما به سازمان بیمه حق می‌دهیم که بعد از آن ممکن است سازمان بازرسی به آنها ایراد بگیرد، بنابراین، باید مشکلات را با هم برطرف کنیم و در همین راستا به سمت اصلاح قوانین برویم، از مجلس کمک بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کاهش قیمت دلاری که دستاورد آن تنها گرانی بود!

مهرمهر23 ساعت قبل
الفالف5 ساعت قبل
معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به انعقاد ۷۴۰ میلیارد دلار قرارداد بین قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور گفت: این قراردادها تا پایان سال ۹۸ موجب کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی و در سال ۹۹ موجب کاهش ارز بری ۸۵ میلیون یورویی در صنعت خودرو می‌شود. وی گفت: ارزش قراردادهای بسته شده میان قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور ۷۴۰ میلیارد تومان است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این قراردادها تا پایان سال ۹۸ موجب کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی و در سال ۹۹ موجب کاهش ارز بری ۸۵ میلیون یورویی در صنعت خودرو خواهد شد. وی گفت: در قراردادها با شرکت ساپکو و خودروسازان هیچ بندی برای جبران خسارت دیرکرد پرداخت آنها به قطعه سازان دیده نشده است. محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور نیز در این برنامه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و اتکا به قطعه سازان داخلی را به سیاست پایدار تبدیل کنیم.

رونق تولید با وام صندوق توسعه ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید براساس اساسنامه صندوق، بخش خصوصی اولویت اول را دارد و ۸۰ درصد منابع در اختیار بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی و صنعتی است.

نشست دست اندکاران مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود.

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

نظرها

اخبار بیشتر