دلیل گرم بودن میوه زنجبیل چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. تکنولوژی

دلیل گرم بودن میوه زنجبیل چیست؟

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: پژوهشگران چینی شبکه‌های پروتئینی موثر در خاصیت گرمابخشی زنجبیل به بدن را کشف کردند.

دلیل گرم بودن میوه زنجبیل چیست؟ - 1

پژوهشگران دانشگاه لانژو چین با رجوع به نوشته‌های پزشکی و پایگاه داده پروتئین‌ها، درباره دو ترکیب اصلی فعال در زنجبیل یعنی ۶- جینجرول و ۶- شوگاول تحقیق و پروتئین‌های تنظیم شده توسط این دو ترکیب را شناسایی کردند.

آنها در گام بعد، تعاملات ترکیب – پروتئین و پروتئین – پروتئین محتمل را در کنار هم قرار دادند تا تصویری از شبکه‌های تنظیم‌کننده زیربنایی در شکم و روده کوچک که ممکن است عامل واکنش بدن به ترکیبات زنجبیلی باشد، بسازند.

در گزارش این تیم پژوهشی که در مجله Computational Biology and Drug Design منتشر شده، در مجموع ۵ فرآیند متابولیک اساسی مرتبط با اثر گرمابخشی زنجبیل به بدن قید شده است.

در خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی روز ایران و دنیا

دو ترکیب زیست فعال نام برده موجود در زنجبیل همچنین بر آدنوزین تری‌فسفات (ATP)، حامل اصلی انرژی در سلول‌هاست؛ گلیکوژن، نوعی گلوکز که در قالب انبار انرژی در جانوران عمل می‌کند؛ گلیکولیپید، نوعی لیپید که در فرآیند انرژی‌سازی مشارکت کرده و به عنوان شاخصی برای شناسایی سلولی عمل می‌کند؛ کوآنزیم، یک ترکیب غیر پروتئینی که برای کاتالیز یک واکنش با یک آنزیم پیوند برقرار می‌کند و اسید چرب که به بدن در پردازش کلسترول یاری می‌رساند، نیز اثر تنظیم‌کنندگی دارند. (لیرنا)

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایش یک خودروی جدید در ایران (+عکس)

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

GXOR، لکسوس لوکس آف‌رود (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که میزان وفاداری کاربران به گوشی‌های هوشمند آیفون به پایین‌ترین حد خود در سال‌های گذشته رسیده است. به گزارش ایسنا، کارشناسان فعال در موسسه BankMyCell به تازگی با تحقیقات جدید خود اعلام کرده‌اند که کاربران جهانی همچون سالهای قبل دیگر تمایل چندان زیادی به خریداری گوشی‌های آیفون از خود نشان نمی‌دهند و این طور که آمارها نشان می‌دهد میزان وفاداری آنها به آیفون کاهش بی سابقه‌ای پیدا کرده است. همچنین آنها در گزارش منتشر شده خود خاطرنشان کرده‌اند که مدت زمانی که کاربران از گوشی‌های آیفون خود نگهداری و استفاده می‌کنند، نیز با ۱۵ درصد کاهش مواجه بوده است. این بدان معناست که ۲۶ درصد از کاربران گوشی‌های آیفون ۱۰ خود را با یک گوشی دیگر از برندهای دیگر تعویض و جابجا کرده‌اند؛ این در حالیست که آمارها نشان می‌دهد تنها ۷٫۷ درصد از کاربران سامسونگ گوشی هوشمند خود را به برند اپل تغییر داده‌اند. این شرکت تحقیقاتی و آماری همچنین اعلام کرده است که میزان وفاداری کاربران به خریداری و استفاده از گوشی‌های آیفون از سال۲۰۱۱ میلادی تاکنون به ۷۳ درصد کاهش یافته که این کمترین میزان در طول سال‌های گذشته به شمار می‌رود.

دمو هولولنز جدید مایکروسافت با قابلیت ترجمه منتشر شد

زومیتزومیت1 روز قبل
ردموندی‌ها با تهیه‌ی این ویدئو می‌خواهند توانایی هولولنز ۲ در ترجمه‌ی گفتار به زبان‌های دیگر را ثابت کنند. در این ویدئو، جولیا وایت، مدیراجرایی آژور و یک دستگاه هدست هولولنز ۲ و هولوگرامی از جولیا وایت را مشاهده می‌کنید. مدیران مایکروسافت در سخنرانی خود گفتند فناوری جدید ترجمه‌‌ی هولولنز ۲ با کمک هوش مصنوعی به‌نام Neural Text-to-Speech یا Neural TTS میسر شده است. همان‌طورکه خبرگزاری ورج خاطرنشان می‌کند، «نوعی امضای شخصی صوتی» برگرفته از صداهای ثبت‌شده‌ی وایت ایجاد شده بود. این را هم باید بدانید وایت اصلا ژاپنی بلد نیست و در سخنرانی‌اش در همین رویداد به این نکته اقرار کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب5 ساعت قبل
در این گزارش به خرید معقولانه خودرو در بین محصولات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی بازار خودرو ایران پرداخته خواهد شد. حالا فرض کنید که در این شرایط اقتصادی و … یک نفر به دنبال خرید خودرویی در بازه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان باشد! حالا اتفاقی افتاده و برای خرید خودرو به جای پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان دیروز؛ امروز باید ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بپردازید! هایما اس ۷ توربو زمانی قیمتی معادل با ۹۷ میلیون تومان داشت و در اواخر سال ۹۷، قیمت آن حدود ۲۱۰ میلیون تومان بود. اما امروز برای خرید آن باید بین ۲۷۵ تا ۲۹۰ میلیون تومان پرداخت کنید.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
ماجرا از این قرار است که شرکت مخابرات ایران می‌خواهد حدود ۲‌میلیون کاربر و مشترک اینترنت ADSL خود را به‌طور رایگان و بدون دریافت هزینه‌ای به اینترنت VDSL و FTTH سوییچ دهد. بنابراین مشترکان مخابرات نباید از همین امروز منتظر دریافت سرویس اینترنت VDSL باشند. سرعت اینترنت VDSL سورینو چقدر است؟ سرعت سرویس اینترنت VDSL سورینو هم ۴۰ مگابیت بر ثانیه است. هزینه اینترنت VDSL سورینو چقدر ست؟ همان‌طور که مدیرعامل شرکت مخابرات اعلام کرده است؛ تبدیل سرویس ADSL به VDSL برای کاربران هزینه‌ای ندارد. نیاز به خرید مودم VDSL است؟ خب، پس مشخص شد چه کاربرانی می‌توانند از سرویس اینترنت سورینو استفاده کنند؛ حداقل چه سرعتی خواهند داشت و تا چه زمانی این تبدیل سرویس اینترنت انجام می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر