لزوم پیاده سازی آئین نامه اجرایی ماده۱۶ قانون بهبود فضای کسب وکار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
لزوم پیاده سازی آئین نامه اجرایی ماده۱۶ قانون بهبود فضای کسب وکار

لزوم پیاده سازی آئین نامه اجرایی ماده۱۶ قانون بهبود فضای کسب وکار

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- استاندار مرکزی گفت: پیاده سازی آئین نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار در استان باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه فرصت مطلوبی برای اشتغال به وجود می آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر پنج شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در ارتباط با اشتغال پایدار روستایی دبیرخانه کارگروه مربوطه اقدامات مطلوبی را انجام داده اما، هنوز تا رسیدن به اهداف مهم در این بخش فاصله وجود دارد.

وی ادامه داد: در بحث پرداخت تسهیلات به نهادهای امدادی و حمایتی استان مانند اداره کل بهزیستی استان باید اقدامات بیشتری انجام شود و باید در جلسه‌ای جداگانه با حضور مدیر کل تعاون، شبکه بانکی و مدیرکل بهزیستی استان به بررسی این موضوع پرداخته شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: در خصوص پیاده سازی آئین نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار در استان قوی عمل نشده است و باید تقسیم بندی در این خصوص صورت پذیرد و تنها برعهده اتاق اصناف نباشد و حداقل تا جلسه آینده راهکاری برای این موضوع باید ارائه شود.

آقازاده تاکید کرد: اجرا و اعمال ماده ۱۶ قانون بهبود فضای کسب و کار فرصت خوبی برای اشتغال موقت و پایدار به وجود می‌آورد و باید این مهم با مسئولیت دستگاه‌های بیشتری از جمله اتاق اصناف به عنوان موتور محرکه، سازمان صمت و تأمین اجتماعی انجام پذیرد.

به گزارش مهر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی نیز در این نشست اظهار داشت: سامانه کارا برای ثبت درخواست متقاضیان نهادهای حمایتی برای دریافت تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال در گذشته با مشکلات بسیاری مواجه بود که اکنون برطرف شده است.

سعید فرخی تاکید کرد: باید نوع نگاه در خصوص اعطای تسهیلات به دستگاه‌های حمایتی تغییر پیدا کند و همانطور که در جلسه گذشته این کارگروه تاکید شد، باید دستگاه‌های اجرایی با بانک‌های عامل در این خصوص جلسات هفتگی برگزار کنند. تعامل داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی مهم‌ترین طرح و اقدام برای ایجاد اشتغال به شمار می‌رود و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
در ابتدا از آرش فریدی در رابطه با ویژگی‌های بازی متروپل پرسیدیم. فردی در پاسخ گفت: امسال در الکامپ ۹۸ با بازی متروپل حضور داریم. طراحی بازی متروپل با اشاره به پلتفرم‌های بازی گفت: متروپل قرار است برای اندروید منتشر شود و هنوز انتشار نسخه iOS آن قطعی نشده است. آرش فریدی در ادامه با اشاره به استقبال از بازی متروپل در الکامپ ۹۸ افزود: استقبال خوبی را از بازی متروپل شاهد بودیم و براساس تجربه‌ای که داشتم، متروپل حتی برای بازیکنانی که این سبک را تجربه نکرده بودند جذاب بود. سازندگان متروپل درکنار نمایش این بازی تجهیزاتی را برای واقعیت مجازی به الکامپ ۹۸ آورده بودند که با استقبال شرکت کنندگان روبه‌رو شد.
موجموج12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، تیم فوتبال استقلال پس از پایان اردوی آماده سازی شان در ترکیه، دو روز در تهران استراحت کردند و تمرینات شان را از امروز از سر خواهند گرفت. آبی‌ها در حالی از امروز دور جدید تمرینات شان را آغاز می‌کنند که سرمربی آنها هم پس از سفری کوتاه به ایتالیا، صبح امروز وارد تهران شد تا از اولین جلسه تمرینی تیمش در تهران حضور داشته باشد. اولین تمرین استقلال امروز و از ساعت ۱۷:۳۰ پشت در‌های بسته انجام می‌شود.
پارس نیوزپارس نیوز15 ساعت قبل
حالا که بازار تماشای پیری ما آدم‌ها، داغ داغه، خواستم بگم راستش به جای رسیدن به ٣٠ سال بعد، خیلی دوست دارم به حدود ٣٠ سال قبل برگردمبه روزهای ثبت این عکس (دقیقا٢٩ سال پیش! سال ٦٩) کسی هست من رو به اون روزها برگردونه؟ …#مژده_لواسانی

فیلم/ آنچه از جبل الطارق تا تنگه هرمز اتفاق افتاد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل

واکنش جالب رئیسی به شعار ابراهیم بت شکن + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در همایش ائمه جمعه سراسر کشور واکنش جالبی به شعار ابراهیم بت شکن نشان داد. رئیس دستگاه قضا پس از شعار ابراهیم بت شکن که توسط حاضران سرداده شد، گفت: بت شکن رهبر معظم انقلاب است و ما سرباز ایشان هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر