راه‌های پیشرفت شهر جهانی یزد از زبان عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
راه‌های پیشرفت شهر جهانی یزد از زبان عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس

راه‌های پیشرفت شهر جهانی یزد از زبان عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: عنوان ثبت جهانی یزد به واسطه اهمیتی که دارد نیازمند برنامه ریزی برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید ابوالفضل موسوی بیوکی ظهر امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه شهر جهانی نیازمند یکسری زیرساخت‌ها است اظهار داشت: زمانی که یزد به عنوان یک شهر جهانی به ثبت رسیده و چشم انداز بین المللی پیدا کرده باید یکسری شاخصه‌ها را در آن ایجاد کرد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که پله دوم پس از ثبت جهانی یزد چیست؟ گفت: با توجه به ثبت جهانی یزد و همچنین کسب برند پایتخت کتاب ایران می‌توان به شکلی برنامه ریزی کرد که در سطح جهان شناخته شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه ما در یزد نیازمند ارتباط با گردشگران خارجی هستیم خاطرنشان کرد: بدون شک اگر این ارتباط با گردشگران خارجی برقرار شود به مانند استان مشهد که طرح آموزش زبان عربی را در سطح استانشان پیاده سازی کردند می‌تواند اثرات مثبت خود را نشان دهد.

موسوی بیوکی با اشاره به اینکه به عنوان شهر جهانی باید به شکلی عمل کنیم که زبان انگلیسی به صورت یک الزام در یزد باشد اضافه کرد: می‌توان با برنامه ریزی زبان انگلیسی را زبان دوم یزد معرفی و در راستای یادگیری مردم استان فعالیت‌هایی را انجام داد زیرا اثرات چشمگیری را خواهد داشت.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی یزد به عنوان شهر جهانی به ثبت رسیده پس نیازمند فعالیت‌هایی در راستای معرفی هر چه بهتر این میراث ماندگار به جهانیان است که اولین گام آن می‌تواند آموزش زبان انگلیسی به مردم باشد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر بتوانیم به آموزش زبان انگلیسی و تقویت شهر جهانی یزد بپردازیم و ارتباط خوبی را گردشگران خارجی برقرار کنیم در آن شکی نیست که در بسیاری از شاخص‌ها با رشد و توسعه همراه خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبرآنلاین: قیمت خودرو با رسیدن قطعات از داخل و خارج در ابتدای نیمه دوم سال متعادل می‌شود. وی ادامه داد: همین حالا نیز ثبات بازار خودرو و بهبود وضعیت نسبت به دو ماه قبل ناشی از افزایش عرضه خودرو به بازار است. وی با تاکید بر اینکه خودروسازان از افزایش قیمت خودرو در بازار هیچ منفعتی ندارند و هر چه غیر از این دروغ محض است. وی اضافه کرد: ماندن خودرو در خودروسازی‌ها نیز ناشی از کسری قطعات است که با توجه به اقدامات صورت گرفته تا پایان مهر و اوایل آبان این مشکل حل خواهد شد و در این محدوده زمانی علاوه بر تولید چهار هزار خودرو به صورت روزانه، نزدیک به ۲۰۰ هزار خودرو با تکمیل قطعات به بازار عرضه می‌شوند. لیلاز گفت: وی با تاکید بر اینکه خودروهای ناقص مانده در خودروسازی‌ها اتفاقا چند ده هزار دستگاه نیست بلکه به صدها هزار دستگاه می‌رسد، ادامه داد: از اواخر خرداد ماه عملیات اصلاح در خودروسازی‌ها آغاز شده و تمام خودروهایی که ناقص هستند، به تدریج در حال تکمیل و عرضه به بازار هستند.

فیلم| بزرگترین خدمت یوکیو آمانو به پرونده هسته‌ای ایران چه بود؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یوکیو آمانو دیپلماتی که معروف بود به آقای محتاط، در ده سالی که مسئولیت آژانس بین المللی انرژی اتمی را بر عهده داشت، از التهابی بزرگ در پرونده هسته‌ای ایران، کاست. در دوران او بود که پرونده اتهامات قدیمی آمریکا و اسرائیل علیه ایران بسته شد. در این ویدئو درباره بزرگترین گام فعالیت آمانوی فقید در پرونده هسته‌ای ایران سخن گفته شده است. خبر فوت آمانو درحالی دیروز اعلام شد که بلومبرگ ادعا کرد او ۵ روز قبل فوت کرده و البته شب گذشته معاون آمریکایی اش به طور موقت عهده دار مسئولیت هایش شد.
الفالف6 ساعت قبل
به پزشک که مراجعه می‌کنید، برایتان آزمایش می‌نویسد که در نهایت متوجه می‌شوند، کم خونی دارید. کمبود آهن در این دوران باعث کاهش توان ذهنی و قدرت یادگیری و خستگی زودرس ضعف و بی‌حالی و افزایش ابتلا به بیماری‌ها می‌شود. این متخصص تغذیه ادامه داد: علاوه بر آهن، مواد مغذی دیگر هم مثل اسید فولیک، ویتامین ۶B و یتامین ۱۲B، ویتامین C و پروتئین برای خونسازی لازم است که باید از طریق رژیم غذایی روزانه تامین شود. وی گفت: کم خونی در نوزادان و کودکان رشد را به تعویق می‌اندازد؛ افزایش ابتلا به عفونت‌ها، کاهش توان یادگیری و حافظه، خستگی و بی حالی و غیره از دیگر موارد عوارض کم خونی درمان نشده به شمار می‌رود. وی افزود: چایی می‌تواند کم خونی را تشدید کند از این رو توصیه می‌‌شود افرادی که به کم خونی دچار هستند به هیچ وجه در وعده صبحانه چای ننوشند و نوشیدن چای را به ۲ ساعت بعد موکول کنند.
الفالف23 ساعت قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از نامه رئیس مجلس به رئیس‌جمهور برای اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارمندان خبر داد و گفت: دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس لایحه خودش اجرایی می‌کند و توجهی به مصوبه مجلس ندارد به گونه‌ای که فردی که ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد مشمول افزایش ۲۰ درصدی حقوق شده اما کسی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند افزایش حقوق کمی دارد. سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان هم اهمیت زیادی دارد، گفت: متاسفانه این قانون هم آنطور که باید و شاید اجرایی نمی‌شود و دولت ملزم به اجرای آن است. عباسی بیان کرد: دولت مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت را بر اساس لایحه خودش اجرایی می‌کند و توجهی به مصوبه مجلس ندارد به گونه‌ای که فردی که ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد مشمول افزایش ۲۰ درصدی حقوق شده اما کسی که دو میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند افزایش حقوق کمی دارد و این مساله فاصله حقوقی کارکنان دولت را افزایش می‌دهد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: درواقع تصویب طرح الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیل‌گیرندگان، برای حمایت از واحدهای تولیدی است که دچار مشکل شده‌اند. برای مثال توزیع دارو به وزارت بهداشت مربوط است و توزیع کاغذ مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و لازم است که یک وزارت واحد بازرگانی تشکیل شود.

فیلم | دردسر جدید برای ترامپ: افغانستان یک هفته‌ای از کره زمین محو می‌شود!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
همه ما این مصرع را از کودکی در رادیو و تلویزیون و هیات‌ها و … شنیده‌ایم، به نوعی داستان حماسه کربلا و کربلاییان به وسیله تاریخ نویسان و شاعران با پوست و خون و وجود شیعیان اجین گشته است. یکی از زیباترین این اشعار را محتشم کاشانی نام‌ آورترین شاعر مدیحه‌ سرای شیعه سروده: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست هر کجا می‌نگرم رنگ رخش جلوه‌گر است // هر کجا می‌گذرم جلوه مستانه اوست هر کسی میل سوی کرببلایش دارد // من چه دانم که چه سریست به در خانه اوست
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مزدک میرزایی گزارشگر ورزشی صداوسیما از ایران رفت. یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار عصرایران تایید کرد که مزدک میرزایی با ترک صداوسیما، به خارج از کشور رفته است. وی افزود: مزدک میرزایی قصد دارد با یکی از رسانه‌های خارجی همکاری کند. او ادامه داد: با شناختی که از روحیات مزدک دارم بعید نیست او به سرعت به کشور بازگردد. خبر رفتن مزدک میرزایی از ایران از دوشنبه شب منتشر شد و یکی از روزنامه نگاران ورزشی ایرانی مقیم خارج از کشور نیز با انتشار تویتی به مزدک میرزایی خوش آمد گفت.

نظرها

اخبار بیشتر