کنترل کانالهای تلگرامی/جلوگیری از تغییر سمت‌ها در آستانه انتخابات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
کنترل کانالهای تلگرامی/جلوگیری از تغییر سمت‌ها در آستانه انتخابات

کنترل کانالهای تلگرامی/جلوگیری از تغییر سمت‌ها در آستانه انتخابات

مهرخبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- رئیس‌کل دادگستری لرستان از کنترل کانال‌های تلگرامی تضعیف کننده ارکان حاکمیت توسط پلیس فتا خبر داد و گفت: تغییر سِمت‌ها در ادارات در آستانه انتخابات مجلس کنترل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری ظهر امروز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه فضای مجازی فضایی است که قابل کنترل نیست، دولت هر برنامه‌ای پیاده کرده مخصوصا کانال‌های تلگرامی را مهار کند یا جلوی تخلفات را بگیرد نشد.، اظهار داشت: مسدود کردن هم راه حل درستی نبوده و تاکنون اثربخش نبوده است.

پلیس فتا کانال‌های تلگرامی مخرب را از طریق هشدار به اعضا کنترل می‌کند

وی با بیان اینکه در برخی مناطق استان به ویژه در بروجرد و خرم آباد و در آستانه انتخابات مرتب مراجعاتی هست که کانالی درست شده و شروع کرده‌اند به تهمت و افترا به رقیب و افراد تصریح کرد: سازنده کانال معلوم نمی‌شود، نه تلفن نه هویت، رویکرد ما این است که پلیس فتا هشدار دهد افراد در این کانال‌هایی که هدفشان تضعیف ارکان حاکمیت و مسئولین است وارد نشوند.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: کارهای اطلاعاتی دارد انجام می‌شود و پلیس فتا در این رابطه دارد کار می‌کند تا از طریق اعضای کانال‌ها این فضای مخرب را کنترل کنیم.

بدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی شهرداری‌ها هیچ شفافیتی در عملکرد مالی ندارند، اظهار داشت: پرداخت‌ها باید سیستمی باشد، تصمیمات باید سیستمی و ابلاغ شود به افراد، از آقای اشرف مدیرکل بازرسی لرستان می‌خواهم گروه بازرسی را برای دو کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری‌ها بفرستید تا عملکرد شهرداری‌ها را ارزیابی کنند.

وی تصریح کرد: عمده سو استفاده‌ها از همین رانت‌هایی است که برخی اعضای شورای شهر و یا برخی شهرداران و وابستگان آنها می‌دهند.

امتیازات غیرقانونی که عضو شورای شهر بروجرد داد

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه در همین رابطه یکی از اعضای شورای شهر بروجرد مورد اتهام بود که از رانت استفاده کرده و امتیازات غیرقانونی به اشخاص داده شده و کمک‌هایی از سوی اشخاص به این فرد مذکور شده است، افزود: پرونده این عضو شورای شهر بروجرد در جریان رسیدگی است و عضو شورای شهر بازداشت شده است. تحقیقات دارد انجام می‌شود و به موقع اطلاع رسانی راجع به پرونده خواهیم کرد.

بدری یادآور شد: پرونده در مرحله تحقیق مقدماتی است و ممکن است پای اشخاص دیگری در این پرونده باز شود. یک نفر عضو ساده شهرداری آمده عضو شورا شده و یک مرتبه این درآمد و ثروت را کسب کرده است.

ورود ۱۶۰ هزار پرونده به دادگستری لرستان طی سال ۹۷

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود ۱۶۰ هزار پرونده به دادگستری لرستان طی سال ۹۷ گفت: این میزان نسبت به سال ۹۶، حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است. در شوراهای حل اختلاف هم ۸۲ هزار پرونده وارده داشته‌ایم که ۱۵ هزار تا یعنی ۲۰ درصد پرونده به صلح ختم شده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رئیس کل دادگستری لرستان در خصوص بررسی‌ها پیرامون وضعیت پروژه ساختمان جدید استانداری لرستان (برج امید)، اظهار داشت: در مورد پروژه ساختمان استانداری سو تدبیر زیاد بوده است، یکی از اشکالات ما به علوم پزشکی این بود که ساختمان استانداری را خریده‌اند ۳۵ میلیارد و استاندار وقت هم گزارش کرده‌اند به هیئت دولت که با فروش آن می‌خواهد ساختمان جدیدی بسازد. گفته‌اند با همین مبلغ ساختمان جدید را تحویل می‌دهیم. زمین رایگان هم از منابع طبیعی گرفته‌اند.

اشکال در قرارداد پروژه ساختمان استانداری لرستان و قصور کارشناسان دولت

بدری تصریح کرد: پیگیری کردیم و اداره کل بازرسی استان مدارکی را جمع آوری کرده است، اشکالاتی در نحوه تنظیم قرارداد وجود دارد. قراردادهای متنوع بسته‌اند و اینکه دولت هم چرا چنین گزارش ناقصی را پذیرفته جای سوال است، کارشناسان دولت هم مقصر هستند.

وی با بیان اینکه دو سه تا قرارداد برای این پروژه بسته‌اند و الان پیشرفت کاری به ۵۰ درصد هم نرسیده است، یادآور شد: برای تکمیل این پروژه حداقل ۱۰۰ میلیارد اعتبار نیاز است، از کجا می‌خواهد تأمین شود؟ الان کار متوقف است و منتظر اعتبارات هستند، اگر اعتبار بدهند تکمیل می‌شود اگر ندهند همینطور بلاتکلیف می‌ماند.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه این خسارت‌ها باید جبران شود، افزود: کسی که مسئول ضرر است باید تعقیب شود.

جلوگیری از تغییر سمت افراد در ادارات در آستانه انتخابات مجلس

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شهرداری‌ها روند استخدام‌های بی ضابطه متوقف شده است، اداره کل بازرسی گزارش کرد به ویژه در رابطه با شهرداری بروجرد، لذا کنترل شد، تصریح کرد: باید وقت و برنامه خود را متمرکز کنیم جلوی تخلفات را بگیریم و استخدام‌ها شفاف باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: به ویژه در آستانه انتخابات باید سوء استفاده‌ها را کنترل کنیم، وعده استخدام و تغییر سمت داده می‌شود باید اینها را کنترل کرد.

بدری خطاب به مدیرکل بازرسی لرستان با تاکید بر اینکه تغییر سمت‌ها در ادارات را باید کنترل کنیم، یک وقتی به بهانه اینکه کسی را می‌خواهند مهره خودشان باشد منصوب نکنند، افزود: باید نظارت شود جلوی این تغییرات در آستانه انتخابات گرفته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

افزاش تنش در خلیج فارس| جزئیات تازه از عملیات توقیف نفتکش انگلیسی توسط تکاوران دریایی سپاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سپاه روز گذشته نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» را در تنگه هرمز توقیف کردسپاه روز گذشته اعلام کرد که نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» را به خاطر رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی، در تنگه هرمز توقیف کرده است. وزارت امورخارجه فرانسه و آلمان از توقیف کشتی انگلیسی توسط ایران انتقاد کردند. فیلم عملیات توقیف نفتکش انگلیسی «Stena Impero» توسط تکاوران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شد. واکنش‌هابه دنبال توقیف یک نفتکش بریتانیایی توسط سپاه، وزارت امور خارجه بریتانیا، کاردار موقت جمهوری اسلامی ایران در لندن را احضار کرده است. بحرین هم در بیانیه‌ای توقیف نفتکش بریتانیایی را محکوم کرده و خواستار آزاد کردن آن شده است.

پخش مستندی از دستگیری جاسوسان آمریکایی؛ فردا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم و آنان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم. وی گفت: جزئیات شناسایی و دستگیری این جاسوسان آمریکایی فردا از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد. وزیر اطلاعات افزود: سربازان گمنام امام عصر (عج) همیشه در حال حماسه آفرینی هستند و مجاهدت خاموش آنان به کشف یک سلسله توطئه‌ها در زمینه‌های جاسوسی در حوزه‌های ضد تروریسم، ضد مفاسد اقتصادی و سایر زمینه‌ها منتهی می‌شود که بسیاری از آن‌ها زمان گفتنش فرا نرسیده است، اما در زمینه ضربه به جاسوسان سیا زمانش فرا رسیده است که فردا به استحضار مردم شهیدپرور و بزرگوار ایران اسلامی خواهیم رساند.

مکالمات رادیویی ناو جنگی بریتانیا و نیرو‌های سپاه

برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
برترین‌ها: روابط عمومی نیروی دریایی سپاه عصر جمعه در اطلاعیه‌ای از توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: عصر امروز (جمعه ۲۸ تیر) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام «stena impero» هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. اکنون نوار مکالمه رادیویی ناو جنگی بریتانیا و نیرو‌های سپاه قبل از توقیف انتشار یافته است. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

روایت تصویری وعده رهبرانقلاب که ۳روزه به وقوع پیوست

مهرمهر1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز20 ساعت قبل
تشکیلات سیاه و مافیایی رجوی بالاخره به محوریت «مریم قجرعضدانلو»، ملقب به مریم رجوی، بعد از سال‌ها لاپوشانی مرگ مرموز سرکرده مجاهدین مسعود رجوی، ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ با نصب بیلبوردی در زندان مانز آلبانی، موسوم به اشرف ۳، خبر مرگ او را تایید کرد. رسانه‌های مختلف نیز درباره‌ خبر مرگ مسعود رجوی نوشتند: «عکسی در توییتر درباره منافقین منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. بسیاری از آنها می‌گفتند کاش رجوی برای تمام کارهای مجرمانه‌اش و کشتن افراد بی‌گناه به مجازات می‌رسید: فره: «مسعود رجوی کی مرده؟! به راستی که مسعود رجوی کثیف‌ترین و خائن‌ترین ایرانی است.»، هوی: «مسعود رجوی به درک نائل گردید. به همین دلیل تلاش کرده‌اند با مخفی نگه داشتن مرگ مسعود رجوی گروهک منافقین را سر پا نگه دارند.

نظرها

اخبار بیشتر