۱۰۰ درصد جمعیت هدف طارم در طرح کنترل فشارخون زیر پوشش قرار گرفتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سلامت
۱۰۰ درصد جمعیت هدف طارم در طرح کنترل فشارخون زیر پوشش قرار گرفتند

۱۰۰ درصد جمعیت هدف طارم در طرح کنترل فشارخون زیر پوشش قرار گرفتند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
زنجان- ایرنا- فرماندار شهرستان طارم از پوشش ۱۰۰ درصدی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در این شهرستان خبر داد و گفت:۱۷.۶ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال طارم در قالب این طرح که مبتلا به فشار خون بودند، شناسایی شدند.

ستار صفری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان طارم اظهار داشت: خدمات شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قابل قبول و ستودنی است و انتظار می‌رود این طرح فقط به شناسایی افراد مبتلا به فشار خون متوقف نشده و برنامه‌های درمانی و کنترلی برای افراد شناسایی شده به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول در ادامه در خصوص مدیریت پساب‌های فرآوری زیتون گفت: این موضوع در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بررسی و به صورت تخصصی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه مولفه‌های زیست محیطی در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: این امر نیازمند یک تعامل بین بخشی است تا ضمن حل مسائل زیست محیطی، اولویت‌های توسعه‌ای شهرستان که به افزایش واحدهای فرآوری وابستگی دارد تأمین شود.

مقام عالی دولت در شهرستان طارم بر کلر زنی مستمر آب شرب تاکید کرد نموده و ادامه داد: تأمین سلامت مردم اصلی‌ترین وظیفه ماست، بنابراین آب و فاضلاب روستایی بایستی بر اجرای مستمر این مهم اهتمام ویژه‌ای داشته و شبکه بهداشت و درمان و بخشداری‌های تابعه نیز به صورت مستمر آن را رصد نمایند.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به هفته ملی دخانیات با شعار «اماکن عمومی بدون دخانیات حق شهروندی» استعمال دخانیات را برای سلامتی افراد بسیار مضر دانست و اظهار داشت: بایستی قانون منع استفاده از دخانیات در اماکن عمومی اجرایی شود.

خبری: اخبار پزشکی و سلامت روز

صفری با بیان اینکه اقدامات کنترلی و بازدارنده در جهت کاهش استفاده از دخانیات در برابر اقدامات افراد سودجو بسیار کند است، تاکید کرد: بایستی بسیج ملی در راستای مبارزه با دخانیات در جامعه شکل گیرد.

فرماندار طارم تأثیر تبلیغات و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته درباره مضرات استعمال دخانیات بر سلامتی را بسیار ناچیز عنوان کرد و افزود: اقدامات در این حوزه بایستی بر باور پذیری افراد تأثیر گذار باشد و آموزش و پرور نیز به عنوان یک نهاد آموزشی در این حوزه نقش مؤثری می‌تواند داشته باشد.

ممنوعیت عرضه قلیان در مکان تهیه و سرو مواد غذایی، پیگیری پساب‌های واحدهای فرآوری زیتون، جمع آوری سگ‌های ولگرد توسط شهرداری‌ها از جمله مواردی بود که مقام عالی دولت در شهرستان در این جلسه بر آنها تاکید کرد.

شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استان‌های قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.

۹۸۸۶/‏۳۰۸۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی افزود: در حوزه‌های فعالیت‌های پرورشی برنامه‌های وسیعی را با همکاری کانون پرورش فکری در نظرداریم. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ما در مدارس ۴ هزار و ۵۰۰ کانون ورزشی درون مدرسه‌ای داریم که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. وی گفت: همچنین ۱۴ هزار کانون برون مدرسه‌ای داریم که یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش آموز را حمایت می‌کنیم؛ این موضوع شامل حوزه تربیت بدنی و ورزش هم می‌شود. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: محور کار ما در تابستان آماده سازی برای مهر است، سال گذشته بیش از ۹۰ هزار معلم مدارس پایه را با اصول اولیه ورزش آشنا کردیم تا دروس مختلف را با ورزش به دانش آموزان آموزش دهند. وی گفت: امسال روی چاقی و اضافه وزن دانش آموزان تمرکز خواهیم کرد با برنامه‌های عمومی و انفرادی تلاش می‌کنیم که این مشکلات حل شود و BMI آن‌ها به شکل طبیعی حرکت کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در ادامه با دلایل خارش سینه و روش‌های درمان آن بیشتر آشنا می‌شویم. از جمله داروهایی که می‌توانند موجب خارش پوست شوند می‌توان به داروهای تجویزی برای درمان فشار خون بالا و کلسترول بالا اشاره کرد. بیماری کلیویمرحله پایانی بیماری کلیوی می‌تواند موجب نوعی خارش پوست به نام خارش اورمیک یا خارش مرتبط با بیماری مزمن کلیوی شود. اختلالات تیروئیداختلالات تیروئید از جمله کم کاری و پر کاری تیروئید می‌توانند بدون بروز یک راش پوستی موجب خارش پوست شوند. درمان هاگزینه‌های درمان برای خارش سینه به دلیل زمینه‌ای بروز این شرایط بستگی دارد.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
حدود ۹۹ درصد گاز خارج شده بی بو است، اما گاهی اوقات نیز باد شکم بوی بسیار بدی دارد. بوی بد باد شکم احتمالا با آنچه مصرف کرده‌اید در ارتباط است و لزوما به مساله‌ای بد و نگران کننده اشاره ندارد. نتیجه این شرایط باد بوی بد شکم است زیرا شیر و برخی انواع پنیر حاوی سطوح بالای گوگرد نیز هستند. داروهابرخی داروهای تجویزی، ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند در تولید باد شکم بدبو نقش داشته باشند. دلیل تولید باد شکم بدبو به واسطه داروی مصرفی متفاوت است و میزان گاز تولیدی نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
فارسفارس6 ساعت قبل
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایلی که مسایل و حاشیه‌های اخیر در صنعت داروسازی به‌وجود آمده این است که وقتی مسؤولیتی به فردی سپرده می‌شود نظارت کافی بر عملکرد وی صورت نمی‌گیرد. این نماینده مجلس گفت: شاهد فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو هستیم هرچند افراد باشرافت نیز دراین حوزه فعالیت می‌کنند اما افراد سودجو سرکوب‌گر صنعت داخلی هستند، مشاهده می‌کنیم برخی در این حوزه با شرکت‌های خارجی همکاری دارند و در زمینه صدور مجوز برای تولید داروی داخلی دست‌انداز ایجاد می‌کنند. وی ادامه داد: برخی از افراد، بیمارستان‌ها را به مصرف کالاهای خارجی تشویق می‌کنند، امیدواریم وزیر بهداشت با کمک دستگاه قضایی بساط تخلفات در حوزه غذا و دارو را جمع کند. جمالی عدم نظات را یکی از دلایل ایجاد فساد در نظام سلامت دانست و گفت: لازم است برای متخلفین برخورد جدی و پرهزینه در نظر گرفته شود تا این افراد از تکرار تخلفات پرهیز کنند. نماینده مجلس تأکید کرد: بر اساس قانون، اگر فردی در دوره مسؤولیت خود تخلفات مالی داشته باشد تا آخر عمر، در صورت اثبات تخلفات باید به آن‌ها رسیدگی شود و تفاوتی ندارد که فرد وزیر باشد یا غیر وزیر، قانون باید برای همه یکسان باشد.

نظرها

اخبار بیشتر