نهادها؛ هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. تکنولوژی
نهادها؛ هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته‌اند

نهادها؛ هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته‌اند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - مدیران برخی از پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کردند که پیام‌رسان‌های داخلی نتوانسته‌اند در جذب مخاطب موفق باشند، یکی از دلایل آن عدم اعتماد کاربران به پیام رسان‌ها است در حالیکه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته اند.

یکی از پنل‌هایی که عصر روز پنج شنبه در سالن اصلی کتابخانه ملی و در رویداد موبایل ایران برگزار شد، بررسی ضرر یا ضرورت داشتن پیام رسان‌های داخلی است که «محمدتهرانی» مدیر خدمات ارزش افزوده پیام‌رسان گپ، «مرتضی رحیمی» مدیر سروش پلاس و «میثم عسگری» مدیر پیام‌رسان آی‌گپ در این پنل تخصصی حضور داشتند.

این میزگرد با یک سوال از حاضران در سالن شروع شد، اینکه چند نفر اپلیکیشن ایرانی روی گوشی‌های خود نصب کرده‌اند؟ تعداد دست‌هایی که در سالن بالا رفتند، به عدد ۱۰ هم نمی‌رسید.

مرتضی رحیمی مدیرعامل سروش گفت: همواره در خصوص پیام‌رسان‌های داخلی شبهه دسترسی به اطلاعات کاربران مطرح می‌شود، رفتار کاربران به این شکل است که اگر اطلاعات ما دست اپلیکیشن خارجی باشد مشکلی نداریم اما نباید دست اپلیکیشن ایرانی باشد، البته این فرهنگ قدیمی ما است. در گذشته هم زمانی که می‌خواستیم عکس‌های خود را چاپ کنیم آن را به یک محله دیگر می‌بردیم.

وی افزود: ما هرگز سابقه سوء استفاده و درز اطلاعات در پیام‌رسان‌های داخلی را نداشتیم، شبهاتی در این خصوص مطرح شد اما افشای اطلاعات اصلا واقعی نبود، فکر می‌کنم بهترین راه این است که مردم از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند تا باور کنند که قرار نیست اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد.

رحیمی خاطرنشان کرد: در شبکه‌های اجتماعی تعامل شکل می‌گیرد و همین مسئله گاهی باعث می‌شود جرم اتفاق بیفتد اما خوشبختانه در پیام‌رسان‌های داخلی جرم کمتری رخ می‌دهد، تاکنون در خصوص وقوع جرم در پیام‌رسان داخلی شاکی نداشتیم، باید اعلام کنم که تا الان ما هیچ دیتایی به هیچ نهاد و دستگاهی نداده‌ایم.

مدیرعامل سروش گفت: جرایمی که در تلگرام رخ می‌دهد نسبتش به پیام‌رسان‌های داخلی صد به یک است و هیچکس نمی‌تواند آن را پیگیری کند، هسته اصلی کسب و کار آنها حریم خصوصی است و سعی می‌کنیم آن‌را رعایت کنیم.

وی افزود: طی مناقصه‌ای که انجام شد صدا و سیما سرمایه گذار اصلی شد، پس از فاز اول ما باید به سمت درآمدزایی فرهنگی قدم برمی‌داشتیم و این کار سرمایه‌گذاری را می‌طلبید که سازمان صدا و سیما پاسخگوی آن نبود.

وی درباره همزمانی ارائه پیام‌رسان سروش و دیگر پیام رسان‌های بومی گفت: سروش سال ۹۲ توسعه داده شد اما ورود آن، شناخته شدنش و تأخیر در تصمیم گیری سرمایه‌گذارها باعث شد ارائه آن با فیلتر شدن تلگرام همزمان شود.

رحیمی تاکید کرد پیام رسان‌های داخلی زمانی پیشرفت می‌کنند که بتوانند اعتماد کاربران را جلب کنند. این جلب اعتماد نیز تنها زمانی رخ می‌دهد که کاربران استفاده از آنرا شروع کنند.

مدیر عامل پیام‌رسان سروش هزینه‌ای که بابت تولید این اپلیکیشن صرف شده را نزدیک ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بخش زیادی از آن سخت افزار است.

محمدتهرانی مدیر خدمات ارزش افزوده پیام رسان گپ با تأیید صحبت‌های مدیرعامل سروش گفت: اگر سبقه جدی پیام‌رسان‌های داخلی را بررسی کنید متوجه می‌شوید که تا به حال کسی از ما دیتایی نخواسته است. هیچ نهاد و دستگاهی هم به اپلیکیشن‌های ما دسترسی ندارند. اما متأسفانه این مسئله بسیار بد جا افتاده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

وی افزود: در دنیا ساخت مسنجر کار سختی است، تقریبا سه سال طول می‌کشد که اپراتوری مانند ایرانسل مسنجر راه بیندازد، به همین دلیل به صرفه‌تر و بهتر است که از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند.

وی با این توضیح از توافق گپ با ایرانسل و MTNآفریقای جنوبی برای توسعه کسب و کار این پیام‌رسان خبر داد.

تهرانی خاطر نشان کرد: ما از سال ۹۲ تا ۹۳ برای این پیام رسان هزینه کردیم و برای توافقی که درباره‌اش صحبت کردم نیز ۸ ماه زمان گذاشتیم و تازه یک ماه است که این توافق حاصل شده است.

وی تاکید کرد: سیاست ما تاکید صرف بر پیام رسانی نیست، قصد داریم اکوسیستم کاملی را بر بستر یک پیام‌رسان ارائه دهیم، هیچکدام از ما بنیانگذاران پیام رسان‌های بومی موافق نبودیم تلگرام فیلتر شود تا شاید ما بتوانیم بهتر رشد کنیم، اگر تلگرام فیلتر نمی‌شد ما مسیر طبیعی رشد خود را طی می‌کردیم و به تدریج بین کاربران جا می‌افتادیم.

میثم عسگری مدیرعامل آی گپ گفت: از یک سال قبل همراه اول و بانک پارسیان به صورت خیلی شفاف و به عنوان بیزنیس‌های اصلی بر روی آی گپ سرمایه گذاری کردند و اگر این دو کمپانی را خصوصی بدانیم باید بگوییم که دو شرکت اصلی آمدند و این سرمایه‌گذاری را انجام دادند.

وی افزود: در حال حاضر برای سهام آی گپ مشتری داریم و هستند کسانی که بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، از ۸ ماه قبل نقشه تجارت مشخص و یک برنامه ۵ ساله را آغاز کردیم تا به سمت یک شبکه اجتماعی برویم که تمام خدمات مورد نیاز کاربران در آن وجود دارد، ما می‌توانیم بیشتر خدمات بانکی را در اپلیکیشن خود ارائه کنیم و حتی مجوز آی گپ تی وی را نیز دریافت کرده‌ایم، اگر اعتماد مردم برای استفاده از پیام رسان داخلی جلب شود، می‌توانیم شاهد درآمدزایی خوبی در این حوزه باشیم.

تهرانی گفت: از سال ۹۶ حاکمیت، فیلتر تلگرام را در دستور کار خود قرار دارد در حالی که ما کار خود را از سال ۹۴ کلید زده بودیم، پیام رسان‌های دیگر حتی یکی دو سال قبل از ما کار توسعه پیام‌رسان خود را آغاز کرده بودند اما همزمانی این اتفاق با فیلترینگ تلگرام باعث شد ما نتوانیم به خوبی رشد کنیم.

وی درباره هزینه‌هایی که صرف ساخت اپلیکیشن آی گپ شده، گفت: طی سه سال گذشته زیر ۲۰ میلیارد تومان برای این اپلیکیشن هزینه شده است ما جزو آن پیام رسان‌های ایرانی نبودیم که وام دریافت کردند.

رویداد موبایل ایران، ۳۰ و ۳۱ خردادماه با حضور صاحبنظران حوزه گیم در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود، در این رویداد چند کارگاه آموزشی و پنل برگزار می‌شود که علاقمندان به این حوزه می‌توانند در آن شرکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
افزایش آپشن‌ها ۳۰۱ در برنامه‌های ایران خودرو قراردارد و لذا پیش بینی شده تا ۲ مورد استفاده از سقف سانروف و نصب مولتی مدیا جدید به پژو ۳۰۱ اضافه شود. ۳ ماه پس از ارائه خودرو به صورت دستی نمونه گیربکس اتوماتیک نیز روانه بازار خواهد شد. پژو ۳۰۱ بناست تا در ۲ تیپ ساده و فول تولید شود که در ابتدا نوع فول آن روانه بازار می‌شود. به گفته منصوری پژو ۳۰۱ ایرانی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو برداشت شده است و توانسته است کلیه استاندارهای ۸۵ گانه را اخذ کند. هنوز ایران خودرو در مورد قیمت این خودرو هیچگونه اظهار نظری نکرده است و بنابر این قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

فهرست ۲۰ گوشی محبوب نیمه نخست سال ۲۰۱۹ معرفی شد / سامسونگ با ۱۰ گوشی رکورددار است

17+
انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
ویس میل یکی از قابلیت‌های مهم برای کاربرانی است که مرتب باید پیغامهای خود را بررسی کنند و دسترسی به صندوق دریافت پیغام‌ها برای آنان مهم است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر شما یک گوشی گلکسیS۱۰ سامسونگ داشته باشید می‌توانید با روشی بسیار ساده به قابلیت ویس میل دسترسی داشته باشید. نحوه تنظیم یک پیام شخصی صوتی شخصی در گوشی گلکسی S۱۰ به این ترتیب است: _برنامه تلفن را اجرا کنید و اگر صفحه کلید عددی را مشاهده نمی‌کنید، روی «صفحه کلید» در پایین صفحه ضربه بزنید_با ضربه زدن و نگه داشتن کلید «۱» می‌توانید به بخش ویس میل دسترسی پیدا کنید_ برای مدت زمان حدود ۲ ثانیه، «۱» را نگه دارید تا تلفن به صورت خودکار پیام صوتی را فراخوانی کند_ برای دسترسی به تنظیمات پست صوتی، بلافاصله روی «۳» ضربه بزنید_به گزینه‌ها گوش دهید_در بیشتر سیستم‌های صوتی باید روی «۲» ضربه بزنید تا فرآیند را برای ضبط یک تب جدید ایجاد شود_ برای باز کردن یک تب جدید، دوباره روی «۲» ضربه بزنید_پس از انجام کار، روی «#» ضربه بزنید_ برای ذخیره روی «۱» ضربه بزنید_تماس را قطع کنید
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
یک مادر آمریکایی ۴۹ ساله که قصد داشت فرزندانش را طی مسیر رسیدن به خانه دوستش خنک نگه دارد آنها را در استخری روی سقف خودرو خود قرار داد. اکنون یکی از عجیب‌ترین روش‌ها برای خنک شدن توسط یک مادر آمریکایی امتحان شده است. درواقع این مادر فرزندان خود را روی سقف خودرو خود قرار داد. اما برای این که با گرمای هوا مقابله کند دخترانش را در یک استخر قرار داد. استخری بادی که به سقف خودرو بسته بود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
جدیدترین به روزرسانی اپلیکیشن مسیریاب ویز که بین بسیاری از کاربران محبوب است می‌تواند عوارضی جاده‌ها را شناسایی کرده و دور بزند. این اپلیکیشن هر چند وقت یکبار به روزرسانی می‌شود و اکنون در به روزرسانی جدید ویز شاهد قابلیتی هستیم که عوارضی‌های مسیر را نشان می‌دهند. این برنامه به سرعت فهرستی از عوارض پیش رو را ارائه می‌دهد. به روزرسانی جدید این برنامه فعلا برای کاربران اندروید و iOS در ایالات متحده و کانادا کار خواهد کرد. نکته جالب درباره این به روزرسانی این است گوگل، که شرکت بانی ویز محسوب می‌شود، خود در مورد عوارض جاده‌ها فهرست هزینه‌ها را منتشر نمی‌کند. کاربران خود باید هزینه‌های عوارضی را در برنامه ویز ثبت کنند.

نظرها

اخبار بیشتر