نهادها؛ هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. تکنولوژی

نهادها؛ هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته‌اند

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24-مدیران برخی از پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کردند که پیام‌رسان‌های داخلی نتوانسته‌اند در جذب مخاطب موفق باشند، یکی از دلایل آن عدم اعتماد کاربران به پیام رسان‌ها است در حالیکه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی هیچ وقت از ما اطلاعات کاربران را نخواسته اند.

یکی از پنل‌هایی که عصر روز پنج شنبه در سالن اصلی کتابخانه ملی و در رویداد موبایل ایران برگزار شد، بررسی ضرر یا ضرورت داشتن پیام رسان‌های داخلی است که «محمدتهرانی» مدیر خدمات ارزش افزوده پیام‌رسان گپ، «مرتضی رحیمی» مدیر سروش پلاس و «میثم عسگری» مدیر پیام‌رسان آی‌گپ در این پنل تخصصی حضور داشتند.

این میزگرد با یک سوال از حاضران در سالن شروع شد، اینکه چند نفر اپلیکیشن ایرانی روی گوشی‌های خود نصب کرده‌اند؟ تعداد دست‌هایی که در سالن بالا رفتند، به عدد ۱۰ هم نمی‌رسید.

مرتضی رحیمی مدیرعامل سروش گفت: همواره در خصوص پیام‌رسان‌های داخلی شبهه دسترسی به اطلاعات کاربران مطرح می‌شود، رفتار کاربران به این شکل است که اگر اطلاعات ما دست اپلیکیشن خارجی باشد مشکلی نداریم اما نباید دست اپلیکیشن ایرانی باشد، البته این فرهنگ قدیمی ما است. در گذشته هم زمانی که می‌خواستیم عکس‌های خود را چاپ کنیم آن را به یک محله دیگر می‌بردیم.

وی افزود: ما هرگز سابقه سوء استفاده و درز اطلاعات در پیام‌رسان‌های داخلی را نداشتیم، شبهاتی در این خصوص مطرح شد اما افشای اطلاعات اصلا واقعی نبود، فکر می‌کنم بهترین راه این است که مردم از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند تا باور کنند که قرار نیست اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد.

رحیمی خاطرنشان کرد: در شبکه‌های اجتماعی تعامل شکل می‌گیرد و همین مسئله گاهی باعث می‌شود جرم اتفاق بیفتد اما خوشبختانه در پیام‌رسان‌های داخلی جرم کمتری رخ می‌دهد، تاکنون در خصوص وقوع جرم در پیام‌رسان داخلی شاکی نداشتیم، باید اعلام کنم که تا الان ما هیچ دیتایی به هیچ نهاد و دستگاهی نداده‌ایم.

مدیرعامل سروش گفت: جرایمی که در تلگرام رخ می‌دهد نسبتش به پیام‌رسان‌های داخلی صد به یک است و هیچکس نمی‌تواند آن را پیگیری کند، هسته اصلی کسب و کار آنها حریم خصوصی است و سعی می‌کنیم آن‌را رعایت کنیم.

وی افزود: طی مناقصه‌ای که انجام شد صدا و سیما سرمایه گذار اصلی شد، پس از فاز اول ما باید به سمت درآمدزایی فرهنگی قدم برمی‌داشتیم و این کار سرمایه‌گذاری را می‌طلبید که سازمان صدا و سیما پاسخگوی آن نبود.

وی درباره همزمانی ارائه پیام‌رسان سروش و دیگر پیام رسان‌های بومی گفت: سروش سال ۹۲ توسعه داده شد اما ورود آن، شناخته شدنش و تأخیر در تصمیم گیری سرمایه‌گذارها باعث شد ارائه آن با فیلتر شدن تلگرام همزمان شود.

رحیمی تاکید کرد پیام رسان‌های داخلی زمانی پیشرفت می‌کنند که بتوانند اعتماد کاربران را جلب کنند. این جلب اعتماد نیز تنها زمانی رخ می‌دهد که کاربران استفاده از آنرا شروع کنند.

مدیر عامل پیام‌رسان سروش هزینه‌ای که بابت تولید این اپلیکیشن صرف شده را نزدیک ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بخش زیادی از آن سخت افزار است.

محمدتهرانی مدیر خدمات ارزش افزوده پیام رسان گپ با تأیید صحبت‌های مدیرعامل سروش گفت: اگر سبقه جدی پیام‌رسان‌های داخلی را بررسی کنید متوجه می‌شوید که تا به حال کسی از ما دیتایی نخواسته است. هیچ نهاد و دستگاهی هم به اپلیکیشن‌های ما دسترسی ندارند. اما متأسفانه این مسئله بسیار بد جا افتاده است.

در خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

وی افزود: در دنیا ساخت مسنجر کار سختی است، تقریبا سه سال طول می‌کشد که اپراتوری مانند ایرانسل مسنجر راه بیندازد، به همین دلیل به صرفه‌تر و بهتر است که از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند.

وی با این توضیح از توافق گپ با ایرانسل و MTNآفریقای جنوبی برای توسعه کسب و کار این پیام‌رسان خبر داد.

تهرانی خاطر نشان کرد: ما از سال ۹۲ تا ۹۳ برای این پیام رسان هزینه کردیم و برای توافقی که درباره‌اش صحبت کردم نیز ۸ ماه زمان گذاشتیم و تازه یک ماه است که این توافق حاصل شده است.

وی تاکید کرد: سیاست ما تاکید صرف بر پیام رسانی نیست، قصد داریم اکوسیستم کاملی را بر بستر یک پیام‌رسان ارائه دهیم، هیچکدام از ما بنیانگذاران پیام رسان‌های بومی موافق نبودیم تلگرام فیلتر شود تا شاید ما بتوانیم بهتر رشد کنیم، اگر تلگرام فیلتر نمی‌شد ما مسیر طبیعی رشد خود را طی می‌کردیم و به تدریج بین کاربران جا می‌افتادیم.

میثم عسگری مدیرعامل آی گپ گفت: از یک سال قبل همراه اول و بانک پارسیان به صورت خیلی شفاف و به عنوان بیزنیس‌های اصلی بر روی آی گپ سرمایه گذاری کردند و اگر این دو کمپانی را خصوصی بدانیم باید بگوییم که دو شرکت اصلی آمدند و این سرمایه‌گذاری را انجام دادند.

وی افزود: در حال حاضر برای سهام آی گپ مشتری داریم و هستند کسانی که بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، از ۸ ماه قبل نقشه تجارت مشخص و یک برنامه ۵ ساله را آغاز کردیم تا به سمت یک شبکه اجتماعی برویم که تمام خدمات مورد نیاز کاربران در آن وجود دارد، ما می‌توانیم بیشتر خدمات بانکی را در اپلیکیشن خود ارائه کنیم و حتی مجوز آی گپ تی وی را نیز دریافت کرده‌ایم، اگر اعتماد مردم برای استفاده از پیام رسان داخلی جلب شود، می‌توانیم شاهد درآمدزایی خوبی در این حوزه باشیم.

تهرانی گفت: از سال ۹۶ حاکمیت، فیلتر تلگرام را در دستور کار خود قرار دارد در حالی که ما کار خود را از سال ۹۴ کلید زده بودیم، پیام رسان‌های دیگر حتی یکی دو سال قبل از ما کار توسعه پیام‌رسان خود را آغاز کرده بودند اما همزمانی این اتفاق با فیلترینگ تلگرام باعث شد ما نتوانیم به خوبی رشد کنیم.

وی درباره هزینه‌هایی که صرف ساخت اپلیکیشن آی گپ شده، گفت: طی سه سال گذشته زیر ۲۰ میلیارد تومان برای این اپلیکیشن هزینه شده است ما جزو آن پیام رسان‌های ایرانی نبودیم که وام دریافت کردند.

رویداد موبایل ایران، ۳۰ و ۳۱ خردادماه با حضور صاحبنظران حوزه گیم در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود، در این رویداد چند کارگاه آموزشی و پنل برگزار می‌شود که علاقمندان به این حوزه می‌توانند در آن شرکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: امسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو وارداتی شماره گذاری شده است که در مقایسه با سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در بخش شماره گذاری خودرو‌های نو شماره داخلی نیز در سال جاری حدود ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی در کشور شماره گذاری شده است که بیشترین آن‌ها به ترتیب پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تیبا ۲ و سایناست. به گفته وی در مجموع در بخش خودرو‌های نو شماره اعم از داخلی و وارداتی امسال ۵۶ درصد کاهش یافته است. معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجاالزام بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومیسرهنگ عین‌اله جهانی گفت: بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومی برابر ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در جاده‌های کشور الزامی است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در ادامه افزود: تخطی از سرعت مطمئن با سهم ۲۰٫۸ درصد در رتبه دوم قرار دارد.

نمایش یک خودروی جدید در ایران (+عکس)

7+
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل

از فضانوردانی که سوختند تا اتهاماتی علیه استنلی کوبریک و ناسا! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اما مشهورترین ماموریت این پروژه؛ آپولو۱۱ نامگذاری شد که طی آن نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ بر کره ماه فرود آمدند. هشدار غیرمنتظره۲۰۱۲همانطور که اشاره شد آرمسترانگ و آلدرین فضانوردانی بودند که روی ماه فرود آمدند. با اعلام این خبر روحیه به سفینه باز می‌گردد و فضانوردان آماده فرود روی ماه می‌شوند. هوای طوفانیشرایط نامساعد جوی و هوای طوفانی مانع فرود فضانوردان آپولو۱۱ در نقطه مشخص شده در اقیانوس آرام شد. فیلمی که استنلی کوبریک در سال ۲۰۰۱ با نام ادیسه فضایی تولید کرد یکی دیگر از دلایل مطرح شده برای دروغ ناسا بود.

GXOR، لکسوس لوکس آف‌رود (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
به نظر می‌رسد دوران انتظار طرفداران گوشی تاشو سامسونگ به پایان رسیده و به زودی شاهد ورود این گوشی به بازار خواهیم بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی اطلاعات نشت پیدا کرده از بخش بازاریابی شرکت سامسونگ حکایت از آن دارند که این شرکت به زودی گوشی‌های گلکسی تاشو را وارد بازار می‌کند. گوشی هایی که پس از یک رونمایی ناموفق اکنون روزهای باز طراحی و باز تولید را طی می‌کنند. شاید تصور کنید که شرکت سامسونگ برای ورود گوشی‌های تاشو خود به بازار وقت بسیاری در اختیار دارد اما جالب است بدانید که اگر سامسونگ قصد دارد هواوی را شکست دهد بهتر است برای ارائه هر چه سریعتر گوشی خود تلاش کند. از سوی دیگر رویداد بزرگ بعدی سامسونگ برای ۷ اوت برنامه ریزی شده است رویدادی که البته با هدف رونمایی گلکسی نوت ۱۰ طرح ریزی شده اما پیشبینی می‌شود در این رویداد شاهد اطلاعاتی از گلکسی تاشو سامسونگ نیز باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باتوجه به اینکه یکی از سوالات رایج بین مالکانی که دارای کارت سوخت هستند، نحوه بازیابی رمز کارت سوخت است، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرده رمز این کارت‌ها بصورت پیش فرض چهاررقم آخر کد ملی مالک خودرو است. اما اگر نام مالک فعلی خودرو با نام ثبت شده در روی کارت سوخت مغایرت دارد یا افراد رمز کارت سوخت خود را از حالت پیش فرض تغییر داده باشند، در صورت فراموش کردن رمز کارت هوشمند سوخت، برای بازیابی آن باید به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. جهت انجام فرآیند حذف رمز کارت هوشمند سوخت همراه داشتن مدارک هویتی مالک و مدارک شناسایی خودرو الزامی است. همچنین حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت ضروری بوده و در صورت درخواست توسط شخص دیگر با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت حذف رمز کارت سوخت امکان پذیر است. در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم بدون چسب خوردگی و شکستگی و … نیز جهت حذف رمز الزامی است.

نظرها

اخبار بیشتر