کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده سرمایه گذاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده سرمایه گذاری

کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده سرمایه گذاری

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زنی خبر دارد که به بهانه خرید ارز و وعده سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال از مال باختگان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در توضیح این خبر بیان داشت: در اواسط خرداد ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه ۴ تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد که در آن ۱۸ تن از مال باختگان اظهار داشتند که زنی که مدعی بود از کارکنان هواپیمایی است و مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از آنان به بهانه خرید ارز و سرمایه گذاری در واردات خودروهای خارجی کلاهبرداری کرده است.

وی با بیان اینکه کلیه مال باختگان اظهارات مشابه‌ای در خصوص کلاهبرداری متهم، بیان می‌داشتند، عنوان کرد: یکی از مال باختگان در اظهارات خود، گفت: با متهم از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم و این فرد خود را از کارکنان هواپیمایی معرفی و اظهار می‌داشت می‌تواند ارز و خودروهای خارجی وارد کند و من نیز به خیال اینکه می‌توانم سرمایه گذاری خوبی داشته باشم کلیه وجوه نقد و پس اندازم را به حسابی که این خانم معرفی کرده بود، واریز کردم.

این مقام انتظامی در خصوص اظهارات مال باخته‌ای دیگر، عنوان کرد: این شاکی نیز اظهار داشت: متهم در همسایگی آنان سکونت دارد و به طور مداوم او را با الباس یونیفورم هواپیمایی می‌دیدم این زن مدعی بود که از کارکنان هواپیمایی است و می‌تواند خودروهای خارجی و ارز را به داخل کشور وارد کند تا اینکه اعتماد من را جلب و مبالغی را به حساب خود و یا خانواده‌اش و همچنین افرادی که وی معرفی کرده بودند، واریز کردم ولی پس از گذشت مدتی از ارز خارجی و یا خودرویی که وی وعده داده بود، خبری نشد و به بهانه‌های مختلف طفره می‌رفت تا اینکه متوجه متواری شدن وی شدم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

سرهنگ جان نثاری بیان داشت: تحقیقات پلیسی ادامه و در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که حساب‌های که متهم به مال باختگان معرفی می‌شده، مربوط به صرافی‌های مستقر در تهران است که این افراد اظهار می‌داشتند که خانم جوانی به طور مرتب به صرافی آنان مراجعه می‌کرده و به ازای خرید سکه و ارز مبالغی را به حساب آنان منتقل می‌کرده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در یکی از مناطق شمال تهران شناسایی شد، عنوان کرد: کارآگاهان موفق شدند متهم را با دستور قضائی در مخفیگاهش بازداشت و در بازرسی از آن محل مقداری سکه و ارز کشف کنند.

وی در خصوص اظهارات متهم تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه با پذیرش جرم ارتکابی اظهار کرد: هیچ گونه سمتی در هواپیمایی ندارم و قصد داشتم مقداری پول تهیه و از کشور خارج شوم که با تهیه لباس فرم و جلب اعتماد مال باختگان کلیه مبالغی دریافتی که ۶۰ میلیارد ریال می‌باشد دلار و سکه خریداری کرده‌ام.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در پایان خاطر نشان کرد: متهم با دستور قضائی تا تکمیل پرونده در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در خصوص حادثه خروج قطار از ریل در اندیمشک گفت: یک محور واگن آخر قطار مسافربری که واگن توشه بوده از ریل خارج شده است. وی ادامه داد: بعد از این حادثه این واگن منفک شده و قطار به مسیر خود ادامه داده است. خالدی در خصوص آمار مصدومین این حادثه همچنین گفت: در این حادثه فقط ۱ نفر که مهماندار قطار بوده مصدوم شده که در محل حادثه درمان شده است. براساس گزارش میزان، عصر امروز قطار خوزستان-اندیمشک در ایستگاه بالارود از ریل خارج شده بود.
برنابرنا12 ساعت قبل
اصطلاح وام فوری که اصطلاحی مرسوم جهت دستیابی سریع و آسان متقاضیان وام به انواع وام است؛ امروزه در گفتمان فضای مجازی به کرات استفاده می‌شود. انواع وام ازدواج، ‌ مسکن، وام بانک رسالت، صندوق بازنشتگی، جانبازی و سایر تسهیلات می‌توانند در قالب وام فوری در فضای خرید و فروش انواع وام، مورد عرضه و تقاضا قرار گیرند. زوجین در صورتی که نیاز مبرم به وام خود ندارند، ‌ می‌توانند امتیاز وام خود را به نیازمندان و متقاضیان این وام عرضه نمایند. فروش وام ازدواج در فضای مجازی به صورت درج آگهی وام ازدواج در سایت‌هایی که به همین منظور طراحی شده‌اند، انجام می‌شود. هر چه شرایط واگذاری امتیاز وام (از جمله مبلغ تعیین‌شده از سوی صاحب وام) کمتر و سهل‌تر باشد، مراحل واگذاری امتیاز وام سرعت بیشتری خواهد یافت.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه گفت: در بحران سیل سالجاری ۲۴ شرکت بیمه درگیر پرداخت خسارت به سیل زدگان در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان شده‌اند. وی گفت: با تلاشی که شرکت‌های بیمه در کشور کردن موفق شدیم بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های سیل زدگان را پرداخت خسارت کنیم. سلیمانی ادامه داد: الباقی کسانی که هم درسیل خسارت دریافت نکردن دچار نقص در پرونده بوده و در تلاش هستیم که بزودی مشکل آنها را هم برطرف کنیم. سلیمانی در خصوص خدمات جدید در صنعت بیمه هم گفت: حدود ۲۰ درصد به خدمات و شرکت‌های بیمه برای مردم اضافه شده است که در تلاش هستیم تا پایان سال آن را به ۵۰ درصد برسانیم. وی افزود: تمام تلاش شرکت‌های بیمه در ارتقاع خدمات بهتر به مشتریان است و تلاش مان در آن است تا خدمات بیمه نوین را برای مردم ملموس‌تر کنیم.

۱۵ درصد واحدهای قطعه سازی خودرو کمتر از ظرفیت کار می‌کنند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مقیمی با بیان اینکه هدف اصلی تحریم‌ها در صنعت، حوزه خودرو است افزود: در نمایشگاه اخیر ۳۲ قرارداد برای ساخت ۳۵ قطعه خودرو با قطعه سازان داخلی بسته شد که باید بر اساس زمان بندی، این قطعه‌ها را تحویل دهند. وی گفت: ارزش قراردادهای بسته شده میان قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور ۷۴۰ میلیارد تومان است. خباز با بیان اینکه امیدواریم اتکا به قطعه سازان داخلی تداوم داشته باشد گفت: باید مشخص شود تا کنون برای ساخت هر خودروی داخلی چقدر ارز از کشور خارج شده است. وی گفت: در قراردادها با شرکت ساپکو و خودروسازان هیچ بندی برای جبران خسارت دیرکرد پرداخت آنها به قطعه سازان دیده نشده است. محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور نیز در این برنامه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و اتکا به قطعه سازان داخلی را به سیاست پایدار تبدیل کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ضرورت تلاش برای همگرایی دولت و بخش خصوصی

خوزستان آنلاین1 روز قبل

دو زن خطرناک برای آینده ترامپ!

اقتصادنیوز20 ساعت قبل

شکوری‌راد: می‌توانیم هسته مستبد نظام را عریان کنیم! / هزار آفرین معصومه ابتکار به کارنامه روحانی

مشرق‌نیوز22 ساعت قبل

اخطار داغ سپاه به کدام پهپاد آمریکایی داده شد؟

مشرق‌نیوز1 روز قبل

آذری: به خاطر مسائل غیرفوتبالی در استقلال به من بازی نرسید! / فصل گذشته چندین بار از منتظری پول قرض کردم

تسنیم1 روز قبل

آئودی خودروهای تبلیغاتی را از ستاره‌های بارسا پس می‌گیرد

اعتمادآنلاین15 ساعت قبل

روستایی بکر که تمام نقاط آن را چشمه‌های مختلف فراگرفته است! + فیلم

باشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل

معرفی چهار سهمیه خارجی رقیب ذوب آهن

ورزش۳22 ساعت قبل

طرح نظام مراقبت‌ از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی در گیلان اجرا می‌شود

تسنیم1 روز قبل

گواهینامه طرح ایران مهارت به دانش آموزان کردستانی اعطا شد

مهر13 ساعت قبل