سیاست‌های گذشته برای کارت‌های الکترونیک مرزنشینی به خوبی اجرا نشده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
سیاست‌های گذشته برای کارت‌های الکترونیک مرزنشینی به خوبی اجرا نشده‌اند

سیاست‌های گذشته برای کارت‌های الکترونیک مرزنشینی به خوبی اجرا نشده‌اند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر صنعت، معدن و تجارت، امروز پنجشنبه درجریان سفر یک روزه از پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، شهریاری استاندار آدربایجان غربی، خضری نماینده شهرستان‌های پیرانشهر-سردشت طی یک سفر یک روزه از پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر دیدار کردند و در این سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن، تجارت طی دیداری با بازرگانان و فعالان تجاری پیرانشهر مشکلات تجار، مشکلات کارت‌های الکترونیک مرزنشینی، ثبت سفارش کالا و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت شهرستان بررسی شد.

رحمانی در نشست امروز با فعالان گفت: با حضور مسئولین از روند صادرات و واردات در محور تمرچین بازدید به عمل آمد و در آینده‌ای نزدیک جزئیات این سفر جمع بندی شده و متناسب با وضعیت موجود تصمیم گیری انجام خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی در رابطه با کارت‌های الکترونیک مرزنشینان افزود: با توجه به اینکه در بحث کارت‌های الکترونیک مرزنشینی سیاست‌های گذشته به خوبی اجرا نشده‌اند، سعی خواهد شد برای بهبود وضعیت این معابر و جهت ساماندهی کارت‌های الکترونیک مرزنشینی، با نظرخواهی از مرزنشینان و حضور آنان در سیاست‌های جدید، مشکلات این قشر نیز حل شود.

به گزارش ایسنا؛ عملکرد ادارات کل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان سه ارگانی که بیشترین تسهیلات را از محل منابع اشتغال فراگیر دریافت کرده‌اند، امروز در دومین جلسه کارگروه اشتغال استان طی سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موجموج22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
قیمت نفت و گاز چگونه عکس العمل نشان می‌دهد؟ بلافاصله پس از شروع جنگ، قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه یا حتی بالاتر از آن افزایش می‌یابد. در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا می‌تواند تاثیر آن را تا حدی تعدیل کند، ولی قادر نخواهد بود اختلال عظیم در تولید نفت خاورمیانه را جبران کند. قیمت نفت در این دوره بستگی دارد به ازسرگیری رفت و آمد ایمن نفت از تنگه هرمز. هرچقدر قیمت نفت افزایش یابد، دوبرابر آن قیمت گاز طبیعی مایع بالا می‌رود. فلزات صنعتی با رکود اقتصادی ضربه می‌خورند و قیمت طلا علیرغم قدرت دلار افزایش می‌یابد.

نمایش یک خودروی جدید در ایران (+عکس)

7+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به الزام بانک‌ها برای واگذاری اموال مازاد خود، گفت: آمار دقیقی از میزان اموال مازاد بانک‌ها وجود ندارد و بانک‌ها نیز اطلاعات کاملی در این باره ارائه نمی‌دهند و اصل احتیاط را در گزارش دهی درباره آن اعمال می‌کنند. بانک‌ها موظف به واگذاری اموال مازاد خود هستندوی ادامه داد: با توجه به تورمی که در کشور هر چند سال یکبار رخ می‌دهد بانک‌ها برای افزایش ارزش اموال خود سعی می‌کنند آنها را حفظ کرده و چندین برابر سود کنند، در حالی که باید این سرمایه را در بخش‌های مولد اقتصادی فعال کنند و در قالب سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت کنند. نبود منابع مالی کافی جهت پرداخت تسهیلات یکی از دلایل دشواری تأمین مالی از بانک هاست که با واگذاری اموال مازاد بخشی از نقدینگی مورد نیاز بانک‌ها تامین می‌شودمرادی با اشاره به اینکه براساس قانون بودجه سال ۹۸، بانک‌ها موظف به واگذاری اموال مازاد خود هستند، تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این بخش نظارت و رصدهای لازم را انجام می‌دهد تا این اموال و املاک به فروش برسد و وارد چرخه تولیدی و اقتصادی کشور شود. یکی از موانع موجود بر سر راه بهبود کسب و کارها، دشواری تأمین مالی از بانک هاستوی با بیان اینکه گاهی برخی بانک‌ها در فروش اموال مازاد سنگ اندازی می‌کنند، افزود: برخی بانک‌ها قیمت املاک خود را تا حدی بالا اعلام می‌کنند که به دلیل بالا بودن قیمت ملک و در برخی موارد نبود خریدار به دلیل نرخ بالا به راحتی نمی‌توان بخشی از اموال آنها به‌ ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کرد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از موانع موجود بر سر راه بهبود کسب و کارها، دشواری تأمین مالی از طریق بانک هاست، تصریح کرد: نبود منابع مالی کافی جهت پرداخت تسهیلات یکی از دلایل دشواری تأمین مالی از بانک هاست که با واگذاری اموال مازاد بخشی از نقدینگی مورد نیاز بانک‌ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد. /پایان پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: قراردادهای بلندمدت در این میز تخصصی بسته شود، تاکید وزیر صمت نیز بر این منوال است، جلسات مستمر و هفتگی باید در صمت انجام شود. آقامحمدی عنوان کرد: ۱۲ زنجیره تولید در وزارت صنعت، معدن و تجارت داریم که باید به خودکفایی برسند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از اسفند ماه خیزش در صنعت خودرو ایجاد شده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: با ایجاد قائم مقامی در حوزه تجارت، کارها خوب پیش می‌رود، قوه قضاییه و مجلس و دستگاه‌ها حامی حرکت‌های وزارت صمت در این جنگ اقتصادی خواهند بود. آقامحمدی خاطرنشان کرد: این تحریم‌ها، تحریم ناپذیری را به ملت ایران هدیه می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
برخی از کارشناسان بیمه می‌گویند: بیمه آسیا سابقه‌ای طولانی در بازار بیمه کشور دارد و همواره از توان مدیریتی و کارشناسی خوبی به نسبت سهمی که در بازار بیمه کشور دارد برخوردار بوده و با آغاز خصوصی‌سازی در صنعت بیمه کشور، بیشترین تهدید از نظر جذب نیروی انسانی توسط شرکت‌های تازه تاسیس، متوجه این شرکت بوده است. البته جذب نیروهای انسانی بیمه آسیا توسط بخش خصوصی بازار بیمه موجب شد تا بیمه آسیا با اتکا به نیروهای جوان خود راه را ادامه دهد. نتیجه جوانگرایی بیمه آسیا این بود که امروز مسعود بادین، معاون فنی سابق بیمه‌‌ای اموال که تجربه تصدی پست‌‌های مختلف در سرپرستی‌ها و شعب و از جمله ریاست شورای فنی بیمه‌ آسیا را در کارنامه خود داشت، توسط هیات‌مدیره به‌عنوان مدیرعامل بیمه آسیا انتخاب شود. درواقع بیمه آسیا با آماده‌سازی فضای کسب‌و‌کار، شرایط فعالیت ۳ هزار نماینده‌اش را فراهم می‌سازد. نکته حائز اهمیت در عملکرد بیمه آسیا در دوره مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۷ افزایش تعداد بیمه‌نامه‌های عمر و پس‌انداز است.

نظرها

اخبار بیشتر