تخریب ۱۳۱ مورد ساخت و ساز غیرقانونی در اراضی ملی اردبیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

تخریب ۱۳۱ مورد ساخت و ساز غیرقانونی در اراضی ملی اردبیل

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۳۱ مورد ساخت و ساز غیرقانونی در اراضی ملی استان اردبیل تخریب شده است.

به گزارش رکنا ، یوسف خدادادی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان یکی از شوراهای فعال در استان است و برخی از ایده‌های این شورا به عنوان طرح‌های برتر در مرکز پذیرفته شده و در سطح ملی به اجرا در آمده است.

وی افزود: اهمیت موضوع ایجاب می‌کند تا این شورا فعالیت خود را به صورت جدی و با اهتمام ویژه ادامه دهد.

خدادادی با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در کشور گفت: پوشش گیاهی و مراتع یکی از عوامل اصلی جلوگیری از وقوع سیل و کاهش خسارت‌های آن است بنابراین باید اصل پیشگیری از تخریب و تصرف منابع طبیعی همواره از اولویت‌های مردم و مسئولان باشد و دستگاه قضایی استان نیز همواره از اقدامات قانونی نهادها و دستگاه‌ها در صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی حمایت می‌کند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل با ارایه گزارش عملکرد سه ماه نخست امسال افزود: در این مدت ۳۰۵ فقره پرونده تشکیل شده و با ۳۰۴ نفر متهم نیز برخورد شده است که اقدامات پیشگیرانه در این مدت یک هزار و ۴۵۱ مورد بوده و ۱۳۱ مورد قلع و قمع مستحدثات غیرقانونی انجام شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

خدادادی اظهار کرد: ۱۵۷ مورد اجرای حکم در این زمینه صورت گرفته و برای ۸۲۷ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی سند مالکیت صادر شده است و نیز در این مدت یک هزار و ۱۱۷ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان به ارزش بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان به بیت‌المال اعاده شده است.

وی بیان کرد: جلسات این شورا به طور منظم و مستمر برگزار خواهد شد و اجازه هیچ گونه تخریب، تصرف و تعرض با اراضی ملی و منابع طبیعی داده نخواهد شد و دستگاه قضایی استان با مجرمان و متخلفان در این حوزه طبق قانون به شدت برخورد می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.

دمای بالای ۴۰ درجه برای نیمی از کشور

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. انتخاب: یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. یک کارمند اداره پست بریتانیا که به نظر کمی تنبل می‌رسد از روشی جدید و عجیب برای ارسال نامه استفاده می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
مواردی این چنینی همگی از نشانه‌های بروز بیماری آلزایمر است. خبرگزاری ایسنا: بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است. عدم توجه به علائم بیماری موجب می‌شود که بیماری دیر تشخیص داده شود و این در حالی است که با تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر می‌توان سیر پیشرفت بیماری را کنترل کرد و معلولیت ناشی از بیماری را حداقل تا پنج سال به تعویق انداخت. فرد مبتلا به بیماری آلزایمر ممکن است در خیابان، راه خود را گم کرده و نداند که چگونه به آنجا رفته است و یا نتواند از آنجا به خانه خود برگردد. تغییرات در شخصیتبه صورت طبیعی ممکن است شخصیت افراد با افزایش سن کمی تغییر کند، ولی تغییر شخصیت در فرد مبتلا به بیماری آلزایمر می‌تواند شدیدتر باشد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از هر هزار نفر در جهان ۵/۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. از قربانیان عمدتا به سه طریق بهره‌کشی می‌شود: کار اجباری، ازدواج اجباری و قاچاق انسان. به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، برده‌داری مدرن سوءاستفاده از افراد و به کارگیری آنها با زور، فریب و اجبار است. برده‌داری مدرن در مناطق مختلف جهانبه طور کلی از هر هزار نفر در جهان ۵٫۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. این دو مساله سبب می‌شود که جامعه جهانی در مقابله با برده‌داری مدرن با مشکلات عظیمی مواجه شود.

نظرها

اخبار بیشتر