سخنگوی دولت: تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
سخنگوی دولت: تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دارد

سخنگوی دولت: تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دارد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران-ایرنا- سخنگوی دولت گفت: سیاست تأمین کالاهای اساسی با ارز به نرخ ۴,۲۰۰ تومان در سال ۱۳۹۸ ادامه دارد و تغییری در تصمیم دولت رخ نداده است.

«علی ربیعی» در گفت و گو با ایرنا ضمن رد شایعات مطرح شده درخصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: این روزها برخی گمانه زنی‌های اقتصادی، می‌تواند به جای آرامش در بازار، التهاب بی دلیل ایجاد کند. البته ما به تحلیل و کارشناسی و رایزنی اقتصادی مستمر نیاز داریم ولی اینها همه با سیاست گذاری و تصمیم اقتصادی متفاوت است.

سخنگوی دولت در ادامه تاکید کرد: سیاست تأمین کالاهای اساسی با ارز به نرخ ۴,۲۰۰ تومان در سال ۹۸ ادامه دارد و تغییری در تصمیم دولت رخ نداده است.

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایرنا درباره ادعای برگزاری جلسه‌ای در روز پنجشنبه برای تصمیم گیری درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرده بود که چنین بحثی را نداشته‌ایم و نمی‌دانیم که چه کسی چنین بحثی را مطرح کرده است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ارز واردات برخی کالاها همچنان ۴,۲۰۰ تومان است که همچنان برای آنها گشایش اعتبار انجام می‌شود و اتفاق خاصی هنوز رخ نداده و بحثی هم نشده است، اما کارشناسان نظر خود را مطرح می‌کنند. دولت هر زمان که تصمیم بگیرد اعلام می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موجموج21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
قیمت نفت و گاز چگونه عکس العمل نشان می‌دهد؟ بلافاصله پس از شروع جنگ، قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه یا حتی بالاتر از آن افزایش می‌یابد. در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا می‌تواند تاثیر آن را تا حدی تعدیل کند، ولی قادر نخواهد بود اختلال عظیم در تولید نفت خاورمیانه را جبران کند. قیمت نفت در این دوره بستگی دارد به ازسرگیری رفت و آمد ایمن نفت از تنگه هرمز. هرچقدر قیمت نفت افزایش یابد، دوبرابر آن قیمت گاز طبیعی مایع بالا می‌رود. فلزات صنعتی با رکود اقتصادی ضربه می‌خورند و قیمت طلا علیرغم قدرت دلار افزایش می‌یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
وی با توجه‌ به نقش معاونان پارلمانی توضیح داد: یکی از وظایف در این شرایط این است که انسجام‌ داخلی بین قوا را‌ بیشتر کنیم، وظیفه جدیدی که با توجه به شرایط جدید رویکرد جدید مطلبد. حسینی ادامه داد: ما در وزارت صمت ابتدایی‌ترین هنرمان این است که خودمان را در مقابل تحریم مقاوم کنیم و یکپارچه قدیم برداریم. معاون پارلمانی وزارت صمت با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل گفت: وزارت صمت با نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت نمایشگاه ساخت داخل را راه اندازی کرد که بیش از ۲۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور دارند. وی ادامه داد: این نمایشگاه برخلاف تمام نمایشگاه‌های قبل عرضه محور نیست، بلکه تقاضا محور است و با توجه به شرایط تحریم‌ها در بخش معدن، فولاد، لوازم خانگی نیاز به قطعاتی را که از خارج از کشور وارد می‌شود را به نمایش گذاشته است. حسینی تاکید کرد: نمایشگاه ساخت داخل می‌گوید که ما چه قطعاتی را از خارج وارد می‌کنیم و با توجه به توانمندی‌های داخل چه کسانی می‌توانند این قطعات را تولید کنند و باعث قطع وابستگی شود.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
وی ادامه داد: درسال ۱۳۹۷ بنگاه‌های اقتصادی از محل رونق تولید برای تثبیت اشتغال و بهینه کردن خطوط تولید و ادامه فعالیت حدود بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت نمودند. مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ نیز طرح رونق تولید برای واحد‌های صنعتی و معدنی کوچک و متوسط اجرا می‌شود. همچنین بنگاه هایی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰٪ اجراء و به آنان تسهیلات پرداخت می‌گردد. هزینه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مقرری بگیران بیمه بیکاری از حساب بیمه بیکاری تامین و پرداخت می‌گردد. وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ حدود ۲۸هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی و باز آموزی و تجدید مهارت معرفی شدند.

نمایش یک خودروی جدید در ایران (+عکس)

7+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز20 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، مهدی طریحی با اشاره به این که سازمان خصوصی‌سازی در نمایشگاه الکامپ امسال به ارائه ۳ خدمت جدید در کنار سایر خدمات خود می‌پردازد، گفت: رونمایی از نسخه جدید سامانه الکترونیکی سهام عدالت با امکانات جدید و نیز سامانه سهام ترجیحی و سیستم الکترونیکی رسیدگی به پیشنهادات، انتقادات و درخواستهای مردمی سازمان خصوصی سازی از جمله این موارد است. طریحی ادامه داد: علاوه بر این اصلاح شماره تماس دارندگان سهام عدالت و نیز امکان ثبت شماره شبای جدید توسط آنان از دیگر امکاناتی است که در نسخه جدید سامانه الکترونیکی سهام عدالت در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. مدیرکل دفتر فناورزی اطلاعات سازمان خصوصی سازی همچنین استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد با استفاده از تخصص، تعهد و پشتکار کارشناسان سازمان خصوصی‌سازی را از دیگر خصوصیات این سامانه بر شمرد که آن را به یک سامانه ملی و ابرسامانه در کشور تبدیل کرده است. وی با اشاره به این که بانک اطلاعاتی این سامانه به صورت مداوم با سامانه‌های دیگر از جمله سامانه ثبت اجوال در ارتباط و در حال بروز شدن و پایش است گفت: این تعامل در راستای پایش اطلاعات مربوط به مشمولان سهام عدالت که در قید حیات هستند و آن دسته از مشمولانی که فوت کرده‌اند، صورت می‌گیرد. طریحی گفت: بر این اساس تا به امروز ۲۳۳ هزار و ۵۰۳ پرونده از وراث مربوط به متوفیان سهام عدالت که به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و مدارک لازم را ارائه نموده‌اند، مورد بررسی قرار گرفته که در این راستا ۳۵ هزار و ۹۷۲ نفر به مشمولان سهام عدالت اضافه شده‌اند و برای ۱۹۷ هزار و ۵۳۱ نفر از مشمولان نیز افزایش سهم سهام عدالت رقم خورده است.

نظرها

اخبار بیشتر