حاج علی اکبری: مطبوعات مورد بی مهری قرار می‌گیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
حاج علی اکبری: مطبوعات مورد بی مهری قرار می‌گیرند

حاج علی اکبری: مطبوعات مورد بی مهری قرار می‌گیرند

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بازخوانی نقش دماوند در انقلاب و دفاع مقدس را از دیگر اقدامات قدیمی‌ترین نشریه استان تهران دانست و اضافه کرد: تا حالا به دادگاه مطبوعات احضار نشدیم و توازن ادب در نشریه رعایت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند محمد جواد حاج علی اکبری عصرپنجشنبه در بیست و پنجمین سالگرد تاسیس قدیمی‌ترین نشریه استان تهران اظهار داشت: قدیمی‌ترین نشریه استان تهران فرزند مکتوب مؤسسه فرهنگی امام رضا در دهه ۶۰ است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: فعالیت‌های مطالعاتی، پژوهشی و اجتماعی با تأسیس موسسه امام حسن مجتبی در حوزه ایتام و در حوزه نشر، مؤسسه فرهنگی امام رضا انجام شده است و در حوزه قرآنی نیز اقدامات خوب دیگری در برنامه وجود دارد.

وی با اشاره به اینک ایده «نشریه رهاورد» از سال ۷۰ با انتشار نشریات اردویی آغاز شد تصریح کرد: ‌ هدف اصلی آن تولید محتوا برای نسل جوان با محوریت «معارف» و «دماوند» بود.

حاج علی اکبری بیان داشت: با این نگاه کار چاپ نشریه را از فصل نامه آغاز و سپس از دو هفته نامه به هفته نامه رسیدیم تا مطالب به صورت فراگیر در شهرستان ارائه شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در دوره ستم شاهی تنها یک اثر درباره دماوند داریم افزود: در قدیمی‌ترین نشریه استان تهران درباره دماوند پژوهش آغاز کرده و علاوه بر اینکه درباره دماوند مجموعه گرانقدری گردآوری کردیم که باید به کتاب تبدیل می‌شد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با بیان گردآوری نمونه‌هایی چون دیوان مورث دماوندی و کتاب مسجد جامع دماوند، گفت: اثر مفاخر دماوند در سه جلد آماده انتشار است.

حاج علی اکبری وظیفه دیگر اولین نشریه شهرستان دماوند را شناساندن شهرهای کیلان، آبسرد، رودهن، آبعلی، سربندان و جابان دانست و اظهار کرد: دست‌آورد این نشریه انسجام فرهنگی منظقه بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بازخوانی نقش دماوند در انقلاب و دفاع مقدس را از دیگر اقدامات این نشریه دانست و اضافه کرد: تا حالا به دادگاه مطبوعات احضار نشدیم و توازن ادب در نشریه رعایت شده است.

وی با بیان اینکه کار مطبوعاتی دشواری‌های خاصی دارد تشریح کرد: گاهی مطبوعات مورد بی مهری قرار می‌گیرند و خود ما تا آستانه تعطیلی پیش رفتیم و با دشواری بسیار قدیمی‌ترین نشریه استان تهران تا به امروز حفظ شده است.

حاج علی اکبری با اشاره به اینکه «رهآورد» را در فضای مجازی دنبال می‌کنیم، تأکید کرد: کاغد گران شده است و این مشکل کار را سخت می‌کند و به تجربهبا چنین وضعیتی بهتر است از نشریه خبری به یک ویژه نامه دارای پرونده‌های خاص در حوزه‌های مخالف تبدیل شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.» صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا15 ساعت قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح امروز (۳۱ تیر) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. او با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود، ادامه داد: از این رو در برخی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد. شهبازی افزود: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۳۱ تیر) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. او با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۱ مرداد)، در برخی ساعات صبح شرایط برای افزایش موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود. شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

مشاهیر دانشگاه صدا وسیما از زبان رئیس دانشگاه

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

نظرها

اخبار بیشتر