جایگاه نهاد وکالت حفظ شود/ هجمه‌ها باعث توهین به وکلا در محاکم می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
جایگاه نهاد وکالت حفظ شود/ هجمه‌ها باعث توهین به وکلا در محاکم می‌شود

جایگاه نهاد وکالت حفظ شود/ هجمه‌ها باعث توهین به وکلا در محاکم می‌شود

ایمناخبرگزاری ایمنا |
رییس کانون وکلا با تاکید بر لزوم حفظ جایگاه وکالت گفت: هر نهادی باید به عملکرد خود تکیه کند اما قطعا این هجمه‌ها در بدبین کردن جامعه تاثیر دارد و باعث سلب اعتماد جامعه و توهین به وکلا در محاکم می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، لیلا رییسی عصر امروز (پنج‌شنبه) در نشت مقامات قضایی استان و اعضای هیئت مدیره کانون وکلای اصفهان در خصوص مسائل و موضوعات مطرح در نهاد وکالت اظهار کرد: حضور ریاست جدید قوه قضاییه امید شنیدن دغدغه‌های صنفی را در وکلا زنده کرده است.

وی با بیان اینکه خواسته کانون‌های وکلا تعامل بیشتر با قوه قضاییه است، افزود: وقتی اذعان داریم وکیل و قاضی دو بال عدالت هستند برای شنیده شدن و مورد توجه واقع شدن نیازمند تعامل هستیم که این تعامل با جلسات مستمر و ثابت تحقق می‌یابد.

رییس کانون وکلای استان اصفهان با تاکید بر لزوم توجه به نقش وکلا تصریح کرد: وکلا نقش مهمی در تحول قوه قضاییه به منظور مبارزه با فساد و سلامت‌سازی دستگاه قضا دارند.

لزوم مشورت با کانون‌های وکلا در مسائل مربوط به نهاد وکالت

وی با اشاره به نقش مشورتی وکلا در کشورهای پیشرفته، اظهار کرد: اولین خواسته کانون وکلا این است که به ویژه در موضوعات نهاد وکالت در دستگاه‌ها مورد مشورت قرار بگیرند و دیگر خواسته آنها از دستگاه قضایی حفظ جایگاه نهاد وکالت است چرا که این نهاد یک نهاد مدنی است که در قانون اساسی هم مورد توجه قرار گرفته است.

رییسی با انتقاد از وجود هجمه‌های رسانه ملی و مطبوعات به وکلا خاطرنشان کرد: اوضاع وکالت و حمایت از این نهاد وخیم است چرا که متاسفانه برخی افراد مغرضانه در مورد وکلا می‌نویسند و هجمه‌هایی روا می‌دارند که باعث سخیف کردن و پایین آوردن نهاد وکالت می‌شود و نباید وجود اندک تخلف یا اشتباهی را در هر صنفی به پای همه آن صنف گذاشت.

قوه قضاییه نهاد وکالت را نادیده نگیرد

وی وجود نفرت‌پراکنی را به ضرر نظام دانست و تصریح کرد: این رفتارها باعث گسستن انسجام کشور خواهد بود و در این شرایط که کشور مورد انواع تهدیدها و تحریم‌هاست اتخاذ چنین رفتارهایی چندان مناسب نیست.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

رییس کانون وکلای استان اصفهان با ابراز تاسف از عدم حمایت لازم از نهاد وکالت، گفت: این در حالی است که نهاد وکالت یکی از دستگاه‌های مهم در تحقق عدالت است.

وی با تاکید بر لزوم توجه دستگاه قضایی به قوانین حوزه وکالت گفت: نهاد وکالت یک نهاد قراردادی نیست بلکه قانونی است و تمام مباحث از آزمون دادن، گرفتن پروانه تا تخلفات و اخلاق حرفه‌ای یک وکیل در مقابل دستگاه قضا، مردم و موکل همگی در قانون درج شده است.

رییسی با انتقاد از وجود یک نهاد موازی خاطرنشان کرد: نباید کانون وکلا شاهد نادیده گرفتن از طرف قوه قضاییه باشد و به موازات آن نهاد دیگری فعالیت مشابه انجام دهد بلکه باید جایگاه قانونی قوانین را شناخت و اگر لازم به اصلاح است قوانین اصلاح شوند.

وی با اعلام آمادگی کانون وکلای اصفهان به عنوان کانونی پیشرو برای همکاری با قوه قضاییه افزود: به دلیل اهمیت حیثیت وکلا در قانون دادگاه و دادسرا برای رسیدگی به تخلفات وکلا پیش‌بینی شده و امکان ندارد گزارشی از یک تخلف به کانون رسیده باشد که در رسیدگی به آن کوتاهی کرده باشیم.

رییس کانون وکلای اصفهان همکاران قضایی باید شان وکیل را رعایت کنند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز هم گزارشاتی مبنی بر بی‌احترامی و برخوردهای بد به وکلا در دادسراها را داریم که امیدواریم این روند کاهش یابد.

وی با ابراز تاسف از هجمه‌های شکل گرفته علیه نهاد وکالت گفت: آنچه واقعیت دارد این است که هر نهادی باید به عملکرد خود تکیه کند اما قطعا این هجمه‌ها در بدبین کردن جامعه تاثیر دارد و باعث سلب اعتماد جامعه و توهین به وکلا در محاکم می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریمه ۳۵ میلیارد ریالی شرکت پتروشیمی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی در پرونده‌ای دیگر به کشف محموله لوازم خانگی در خودروی اسکانیا در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: بعد از ورود نیروی انتظامی و ارجاع این پرونده به تعزیرات حکومتی اهواز، تخلف محرز شناخته شد. رایگانی افزود: ۱۳۲ دستگاه ماشین لباسشویی و ۵۶ دستگاه ماکروفر، در این خودرو کشف شد که متهمان علاوه بر ضبط خودرو و همه کالای کشف شده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. وی گفت: متهمان به این رای اعتراض کردند، اما این رای در شعبه تجدید نظر تایید شد. رایگانی همچنین به جریمه ۹ و نیم میلیارد ریالی شرکت حمل و نقل بین المللی اشاره کرد و افزود: با شکایت گمرک مرز باشماق شهرستان مریوان علیه یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خارج نکردن ۴ دستگاه تانکر عراقی که از طریق شرکت مذکور وارد مرز‌های کشور شده بود، شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان مریوان، پرونده‌ای تشکیل داد. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این شرکت بابت قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال معادل سه برابر مال از دست رفته محکوم شد و با اعتراض شرکت حمل و نقل بین المللی این پرونده در شعبه تجدید نظر بررسی و جریمه به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال اصلاح شد. رایگانی همچنین از تشکیل پرونده‌ای در تعزیرات استان تهران به سبب ثبت نکردن اطلاعات ۲ هزار و ۸۴۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه مسافری گمرک و سامانه همتا خبر داد و گفت: در این ارتباط ۹ نفر دستگیر شدند و جریمه‌ای معادل ۱۱۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال صادر شد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۱ نفر از کارکنان و کارشناسان وزارت صمت به اتهام اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی برگزار شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: این دادگاه در خصوص ۱۱ نفر از کارکنان و کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به اتهام اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن و ارزش بیش از ۳ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه است. در ادامه این جلسه، حسینی نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرونده پرداخت. نماینده دادستان اظهار کرد: این پرونده شامل پنج بخش است و متهمان پرونده ۱۱ نفر از کارکنان وزارت صمت هستند که ۷ نفر آنها از کارکنان این وزارت در استان لرستان و سه نفر دیگر از کارشناسان هستند. وی افزود: این افراد برای کارخانه‌هایی که فعالیت تولیدی نداشتند یا به حالت نیمه‌فعال بودند و یا از طریق شرکت‌های صوری که تأسیس می‌کردند، به میزان ۸۰ هزار تن مواد اولیه به ارزش بیش از ۳۲۶ میلیارد تومان دریافت کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ما باید بدانیم که انقلاب اسلامی ایران، امام (ره) و اندیشه نظام سیاسی ما با جهان چه کرده است. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: انقلاب اسلامی با شعار انبیا؛ یعنی «أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت» آمد. هر کسی بخواهد این شعار و این شاخه اصلی را از بین ببرد انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی خود خارج کرده است. خاموشی به راهبردهای حاکم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هیچ کشوری عزت را از بیرون کسب نکرده است. ما برای تولید کالاهای صنعتی نیازمند این هستیم که خودمان در درون کشور تولید علم کنیم.

سرپل‌های گدایی تهران و کارگران کوچک و خمار/ کودکان در چنگال باندهای مافیایی (+ فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
از ۳، ۴ ماهگی برای گدایی کرایه داده می‌شوند تا وقتی که بزرگ شوند و بتوانند یک تنه گدایی کنند. باندهای مافیایی تکدی‌گری، کودکان بی‌بضاعت را به آینده‌ای تیره ‌و تار محکوم می‌کند. بعید نیست که برخی از آنان جذب باندهای سوءاستفاده از کودکان شوند و ابزاری برای کسب درامد سودجویان. حقوق کودکان آشکارا در خیابان‌های شهر نقض می‌شود و اقدام سازنده‌ای برای رفع معضلات مربوط به آنان انجام نمی‌شود. آنان در چرخه‌ای از آسیب‌های اجتماعی به دنیا می‌آیند، بزرگ می‌شوند و زندگی می‌کنند.

مهارت‌هایی که در مدرسه یاد نگرفتیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برای اینکه فرد ماهر و موثری در جامعه مان باشیم باید پله‌های مهارت را از سن کم، یکی یکی پشت سر بگذاریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رئیس پلیس راه استان البرز با اشاره به اینکه جاده چالوس به عنوان یکی از مناطق گردشگری ایران همواره از حجم تردد بالایی برخوردار است گفت: باید تمهیدات ویژه‌ای برای کنترل این محور داشته باشیم و در این راستا استفاده از موتور سیکلت‌های سنگین پلیس برای ایام پیک ترافیک در جاده چالوس در دستور کار ما قرار دارد. سرهنگ گودرزی با بیان اینکه استفاده از پهباد برای کنترل ترافیک برای اولین بار در کشور در استان البرز به عنوان پایلوت مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: با تحویل این پهبادها که بعضا بدون سرنشین و با کنترل از راه دور کار می‌کنند، محورهای ترافیکی کنترل می‌شوند و در صورت بروز تصادف مراتب سریعا به مرکز گزارش می‌شود. وی ادامه داد: بعضی از این پهبادها دارای دو سرنشین بوده که خلبان در جلو و کارشناس راهور در کابین عقب می‌نشیند و موارد را کنترل و گزارش می‌کند و در صورت وقوع سانحه با قابلیت فرود و پرواز در یک منطقه ۳ الی ۴ متری سریعا در صحنه حاضرخواهند شد. رئیس پلیس راه استان خاطرنشان کرد: این پهبادها با حضور سردار هادیانفر، فرماندهی محترم پلیس راهور ناجا رونمایی شده اما تحویل آنها به استان البرز به عنوان پایلوت در آینده‌ای نزدیک انجام خواهد شد. سرهنگ گودرزی به کاهش تصادفات در جاده چالوس اشاره و خاطرنشان کرد: با اقداماتی که سال گذشته انجام شد میزان تصادفات جاده‌ای در محور کرج چالوس ۲۵ درصد کاهش داشته که نتیجه خوبی است اما تا نتیجه مطلوب فاصله زیادی داریم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

استان همدان ۲۲مخاطره طبیعی را تجربه کرده است/لزوم آمادگی در بحران

خبر فوری1 روز قبل

زانیولو با کوتاه کردن دوران تعطیلات خود، پیش از موعد به تمرینات پیش فصل رم اضافه می‌شود

طرفداری4 ساعت قبل

چاق‌ترین ایالت آمریکا معرفی شد+عکس

فارس22 ساعت قبل

پرداخت۱۸۵میلیارد تومان تسهیلات/۴۱واحد صادرکننده فعال هستند

کرد آنلاین1 روز قبل

پاسخ رسمی طارمی به پیشنهاد بزرگ پرسپولیس

افکارنیوز18 ساعت قبل

رویکرد توسعه خدمات غیرحضوری با جدیت بیشتری اجرایی می‌شود

میزان‌آنلاین1 روز قبل

اگر از ابزار دیپلماسی استفاده نکنیم، آمریکا به ما حمله می‌کند! / آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت همخوانی ندارد

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

ترکیب احتمالی استقلال برای لیگ نوزدهم

میزان‌آنلاین12 ساعت قبل

مهلت ۳ تا ۶ ماهه به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ۷ هزار میلیاردی موردنیاز قطعه‌سازان

خانه ملت4 ساعت قبل

کشف ۲۳ تن گندم قاچاق در خراسان جنوبی

عصر ایران50 دقیقه قبل