وزیر ارشاد: رسانه‌های محلی موتور پیشران توسعه محلی و منطقه‌ای هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
وزیر ارشاد: رسانه‌های محلی موتور پیشران توسعه محلی و منطقه‌ای هستند

وزیر ارشاد: رسانه‌های محلی موتور پیشران توسعه محلی و منطقه‌ای هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه "یکی از کارکردهای رسانه‌های محلی، شکل دادن به حافظه و هویت منطقه‌ای است"، گفت: رسانه‌های محلی حافظ هویت خرده‌فرهنگ‌ها و به نوعی موتور پیشران توسعه محلی و منطقه‌ای هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی عصر پنجشنبه (۳۰ خرداد) در آئین بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه ره‌آورد در شهرستان دماوند، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به ویژه در عصر جدید به عنوان رکن چهارم قوای حاکمیت ایفای نقش می‌کنند و به کمک این رکن می‌آید تا بهتر به وظایف خود عمل کنند.

او ادامه داد: رسانه‌های محلی و منطقه‌ای در کنار کارکردهای ویژه خود کارکرد کشوری نیز دارند و همین کارکردهای متفاوت، متمایز و مستقل آن‌ها سبب اهمیت رسانه‌های محلی شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: رسانه‌های محلی حافظان هویت منطقه هستند، گاه دچار اختلالات حافظه هستیم و جامعه‌ای که این حافظه را از دست دهد دچار اختلال است بنابراین نشریات محلی کمک می‌کنند تا این اختلالات کمتر شود.

صالحی تصریح کرد: برخی از هویت‌های جوامع هویت سیاسی است که اگر این حافظه از بین رود دچار اختلال می‌شوند، نشریه ره‌آورد حافظه اجتماعی و سیاسی شهر را به یکدیگر نزدیک کرده است.

او یادآور شد: وقتی هویت سیاسی و اجتماعی یک منطقه شناسنامه‌دار شود این شناسنامه به کمک آیندگان آن منطقه می‌آید همچنان که امروز جریان سیاسی در شهرستان دماوند با کمک ره‌آورد احساس شناسنامه‌دار بودن می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یکی از کارکردهای رسانه‌های محلی شکل دادن به حافظه و هویت منطقه‌ای است گفت: حافظه هویتی اجزای دینی و آئینی هر شهرستانی است که بخش مهمی از هویت ما حتی پیش از اسلام هویت دینی ما بوده است که اگر این بخش کم حافظه شود دچار خطرات جدی خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در کنار به وجود آوردن حافظه و هویت، موضوع نگهداشت و حفاظت از آن نیز امری مهم است که یکی از نقش‌های رسانه‌های محلی نگهبانی از هویت‌ها است که می‌توانند در عین حفظ ریشه، تنوع نیز ایجاد کنند.

او در پایان گفت: رسانه‌های محلی حافظ هویت خرده‌فرهنگ‌ها هستند که اهمیت بسیاری در کنار هویت‌های ملی دارند و به نوعی موتور پیشران توسعه محلی و منطقه‌ای هستند؛ از این‌رو کسانی که در حوزه خیران اجتماعی در منطقه فعال هستند باید معرفی و الگوسازی شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر23 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

گفتگو با رئیس صندوق بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر سید میعاد صالحی، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، با بیان اینکه شفافیت مقدمه فسادستیزی است و فسادستیزی سبب بهره‌وری و کارایی بیشتر می‌شود، گفت: شرکت ملی نفت، شرکت ملی پتروشیمی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه معادن، سازمان تامین اجتماعی، ستاد فرمان امام، بنیاد مستضعفان و سازمان صدا و سیما را به چالش شفاف سازی و اعلام حقوق دعوت می‌کنم.

انفجار شدید در نیروگاه گاز چین + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
انفجار شدید در نیروگاه گاز چین + ویدئوبر اثر انفجار گاز در مرکز چین، ۲ نفر کشته، ۱۸ نفر زخمی و ۱۲ نفر دیگر ناپدید شدند.

برتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
برتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانانبرتری استقلال مقابل پرسپولیس در بازی جوانانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیران سرخابی درصورتی ۱۰ درصد هزینه‌های فصل نقل و انتقالات را صرف تیم‌های پایه کنند قطعا آینده بهتری در انتظار باشگاه شان است.
الفالف18 ساعت قبل
صحبت‌های دکتر نجفی کاملا واضح است و وی قبول کرده که شلیک‌ها به‌صورت غیرارادی اتفاق افتاده و در دادگاه بسیار دقیق درباره آن چه اتفاق افتاده ‌بود، توضیح داد. گودرزی گفت: دکتر نجفی بسیار شفاف صحبت کرده‌ و همه چیز را توضیح داده است. اگر منظور ما حضور فرد دیگری در محل بود، حتی اگر دکتر نجفی بیان نمی‌کرد من به‌عنوان وکیل او صراحتا این موضوع را مطرح می‌کردم. وکیل‌مدافع محمدعلی نجفی به گفته‌های شهریاری معاون دادستان تهران اشاره کرد و گفت: دکتر شهریاری در مصاحبه‌ای عنوان کرده وکیل دکتر نجفی موج‌سواری کرده ‌است. دکتر نجفی می‌گوید غیرارادی مسائلی پیش آمده و غیرارادی شلیک شده‌ است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
به گفته پلیس، یک دختر نوجوان آمریکایی که در شبکه‌های اجتماعی مشهور شده بود توسط شخصی که اخیرا از طریق اینستاگرام با او آشنا شده بود به قتل رسیده و همین شخص بعدا عکس‌هایی از جنازه‌ وی منتشر کرده است. بیانکا دوینز اهل شهر یوتیکا، واقع در بخش شمالی ایالت نیویورک با ضربات چاقوی براندون کلارک ۲۱ ساله به قتل رسیده است. کلارک تصاویر خون‌آلود این قتل را در کنار پیام متاسفم بیانکا در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. ستوان برایان کوروکامتو از پلیس یوتیکا می‌گوید این پرونده تحت عنوان قتل عمد و اقدام به خودکشی در دست بررسی است. پلیس یوتیکا اعلام کرده که آنها در تلاش هستند تا با همکاری رسانه‌های اجتماعی مختلف موضوع به اشتراک گذاشتن عکس‌ها را حل و فصل کنند.

نظرها

اخبار بیشتر