بخش هایی از پهپاد آمریکایی را از آبهای سرزمینی خود بیرون کشیدیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
بخش هایی از پهپاد آمریکایی را از آبهای سرزمینی خود بیرون کشیدیم

بخش هایی از پهپاد آمریکایی را از آبهای سرزمینی خود بیرون کشیدیم

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی موقعیت جغرافیایی پهپاد آمریکایی را که ساقط شد نشان داد و نوشت: بخش‌هایی از پهپاد نظامی آمریکایی را از داخل آب‌های سرزمینی خود بیرون کشیدیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، ظریف در توئیتر نوشت «پهپاد آمریکایی ساعت ۰۰:۱۴ در وضعیت پنهان‌کار از امارات متحده عربی پرواز و حریم هوایی ایران را نقض کرد. اپن پهپاد ساعت ۰۴:۴۵ در مختصات جغرافیایی (۲۵°۵۹'۴۳ «N ۵۷°۰۲'۲۵» E) در نزدیکی کوه مبارک هدف قرار گرفت. ما بخش‌هایی از پهپاد نظامی آمریکا را از آب‌های سرزمینی خود یعنی در همان جایی که [این هواپیما] سرنگون شده، از آب بیرون کشیده‌ایم.»

در نخستین ساعات بامداد روز پنج شنبه یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران با آتش پدافند نیروهای مسلح ایران سرنگون شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
البطش تصریح کرد رهبران سیاسی قدرت خود رااز قدرت و وحدت میدان دریافت می‌کنند، وحدت موضع جهاد اسلامی، راز قدرت آن در این نبرد است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی ادامه داد پس از جنایت ترور ابوالعطا، به میانجیگران گفتیم هیچ میانجیگری بدون گرفتن انتقام خون بهاء ابوالعطاء ممکن است و هرگونه سخن گفتن از هرگونه میانجی‌گری زود است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی افزود گردان‌های قدس از طریق نبرد صیحه الفجر، سبب سربلندی امت اسلام شد و کشمکش‌های منطقه‌ای مانع پاسخ ما نشد، هنگامی که مسئله مربوط به خون شهدا و فرماندهان ما باشد، هیچ محاسباتی نداریم. وی همچنین از مقام شهید بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ و تمام رزمندگان گردان‌های قدس و فرماندهان میدانی و تمام مدافعان فلسطین تجلیل کرد. رژیم صهیونیستی رو به زوال استمحمد الهندی عضو اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم تاکید کرد رژیم صهیونیستی رو به زوال و نابودی است و اشغالگران باید این نکته را درک کند که هر عملیات تروری که انجام دهد، باید بهایش را پرداخت کند.

(ویدیو) حوادث تلخ در اعتراضات بنزینی یکشنبه شب ملارد

فراروفرارو22 ساعت قبل
الفالف19 ساعت قبل
دولت روحانی ابتدای کار دولت با دونرخی بودن قیمت بنزین مخالفت کرد و حتی تاکید داشت که این اقدام فسادزاست و از این رو کارت‌های سوخت از گردش خارج شد. کسانی که معتقدند دولت کار غیرکارشناسی کرده است باید توضیح دهند که کجای این کار غیرکارشناسی است. در دی ماه ۹۶ عده‌ای نشان دادند که به خاطر منافع خود حاضرند دولت، کشور و نظام جمهوری اسلامی را با هم آتش بزنند. باید با هر وسیله ممکن ولو اینکه منابع و پول آن را در چاه بریزیم مصرف بنزین ایران را کاهش دهیم. این که شما مخیر باشید به‌عنوان یک ایرانی بنزین آتش بزنید یا با پول این بنزین دولت بتواند برای شما اشتغال بهتری ایجاد کند، کدام را انتخاب می‌کنید؟ یا اینکه پول بنزین را به خودتان بدهد و شاید بخواهید به جای بنزین چیز دیگری خریداری کنید.
خانه ملتخانه ملت22 ساعت قبل
برومندی یادآور شد: ما سالانه ۱۱۰ میلیارد مترمکعب آب تجدیدپذیر داریم که این آمار مربوط به ۱۵ سال اخیر است از سوی دیگر حدود ۶۲ میلیارد مترمکعب در حوزه آب چاه‌ها، چشمه و قنوات استفاده می‌شود، همچنین حدود ۳۷ میلیارد مترمکعب در حوزه آب‌های سطح استفاده می‌کنیم و حدود ۵۲ میلیارد مترمکعب حجم سدها بوده که ۳۷ میلیارد مترمکعب آن قابل تنظیم است و از ۱۱۰ میلیارد مترمکعب نیزسالانه ۹۵ میلیارد مترمکعب مصرف می‌کنیم. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بخشی از سوال بنده به آب‌های مرزی برمی گردد چرا که سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب آب از مرزهای کشور خارج می‌شود که این یک مسئله قابل توجه است که مقام معظم رهبری نیز به این موضوع عنایت ویژه داشتند چرا که اگر بتوانیم از خروج این آب‌ها جلوگیری کنیم بسیاری از نابسامانی‌های حوزه آب به پایان خواهد رسید. وی عنوان کرد: در استان فارس سالانه ۱٫۵ میلیارد مترمکعب به سمت خلیج فارس می‌رود که با ایجاد سد بشارتنگسرخ می‌توانیم مانع از هدررفت این میزان آب شویم. وی افزود: در کشور ۸ میلیارد مترمکعب آب شرب مصرف می‌شود که ۷۵ درصد آن از طریق اجرای سیستم‌های تصفیه‌خانه و فاضلاب قابل برگشت به چرخه مصرف است که هم اکنون از این میزان ۱٫۲ میلیارد مترمکعب به چرخه برمی‌گردد که نشان‌ می‌دهد هنوز می‌توانیم ۵ میلیارد مترمکعب از این طریق و پساب تصفیه شده صنعتی تولید کنیم. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: هم اکنون کشورهای عربی از آب خلیج فارس به وسیله آب شیرین‌کن‌ها ۸ میلیارد مترمکعب برداشت می‌کنند اما ایران کمتر از ۲۰۰میلیون مترمکعب آب برداشت می‌کند و این در حالی است که می‌توان آب مورد نیاز استان فارس و بوشهر را از طریق آب شیرین‌کن‌ها از خلیج فارس برداشت کرد چرا که امارات متحده عربی با تصفیه‌خانه جدیدی که راه‌اندازی کرده روزانه ۵ میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس برداشت می‌کند و عربستان سعودی نیز روزانه ۱۰میلیون مترمکعب از این منبع آبی برداشت می‌کند که به اکوسیستم دریا لطمه وارد می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. سرهنگ «هادی ایلکا» در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. وی افزود: شب گذشته (۲۷ آبان) اوضاع اسلامشهر کاملا آرام بود و امنیت در سطح شهر برقرار بود. بیشتر بخوانید: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر همچنین عنوان کرد: هیچ نیرویی از ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر در جریان ناامنی‌های روز‌های گذشته اسلامشهر به شهادت نرسیدند. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
دولت چین در بیانیه‌ای تاکید کرد، تنها پکن حق دارد درباره مسائل مرتبط به قانون اساسی در هنگ‌کنگ اظهارنظر کند و تصمیم دیوان عالی هنگ‌کنگ که ممنوعیت استفاده معترضان ضد دولتی از ماسک را لغو کرده است، محکوم کرد. این حرکت، چالش حقوقی مهمی برای دولت‌شهر هنگ‌کنگ از زمان بازگشت کنترل آن به چین در ۱۹۹۷ به شمار می‌رود. دیوان عالی هنگ‌کنگ دوشنبه حکم داد، ممنوعیت استفاده از ماسک مغایر قانون اساسی است. ژانگ تیه‌وی، سخنگوی پارلمان چین گفت تنها این نهاد حق دارد اظهارنظر کند که آیا قانونی مطابق قانون اساسی هنگ‌کنگ هست یا خیر. این حکم به شدت حاکمیت مدیر اجرایی هنگ‌کنگ و این دولت‌شهر را تضعیف می‌کند.» این مقام چین همچنین تاکید کرد که ممکن است این نهاد اقداماتی را در نظر بگیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

شکل گیری طرح فراگیر مشارکت یاران در حوزه دانش‌آموزان استثنایی

مهر4 دقیقه قبل

فاز نخست مینی‌پالایشگاه پلدختر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

تابناک7 دقیقه قبل

هیچ صنفی حق افزایش قیمت را ندارد/مردم گرانفروشی‌ها را گزارش دهند

مهر7 دقیقه قبل

حمله گسترده ارتش ترکیه به روستاهای شمال رقه

ایسنا8 دقیقه قبل

شینزو آبه رکورد شکست

ایسنا8 دقیقه قبل